А зустрічі у такому форматі стали можливими завдяки проєкту «Турбота: для тих, хто тримає тил», що його реалізує ГО «Щасливі діти» за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Плейбек-театр для Ужгорода явище нове й для більшості досі невідоме. А з’явився він тут із повномасштабною війною в Україні — до Закарпаття приїхали актори з Харкова та Дніпра. Об’єдналися і заснували місцеву збірну плейбекерів «Станція Уж».
Керівниця плейбек-театру в Ужгороді Наталія Шевченко пояснює: «Передусім це театр імпровізацій, де нема сценарію і заготовки. Глядачі розповідають особисті історії, а актори одразу перетворюють це на дію — на кількахвилинну виставу. Актори грають тілом, голосом, рухом під імпровізований музичний супровід».
Охочі спробувати себе у театрі гуртом виконували вправи для самовираження, імпровізували на музичних інструментах, відображували емоції та хором вимовляли актуальну скоромовку про лисицю, яка верзе нісенітницю та везе паляницю Укрзалізницею.
У плейбек-театрі, як і в звичайному, головне — це акторська гра та взаємодія з глядачем. Це й стало кульмінацією арт-терапії. Учасники з залу ділилися власними важливими і буденними історіями, а актори в одній дії чи емоції втілювали цю історію. Спробувати себе в акторстві міг кожен.
«Від початку війни я зрозуміла, що треба хапатися за кожну ниточку, соломинку, бо ми живемо сьогодні і завтра може не бути, — розмірковує Оксана Шикула, що волонтерить у Центрі гуманітарної допомоги на ужгородському вокзалі. — Досі я себе не пробувала в акторській діяльності і не знала, чи зможу самовиразитися. Але в мене все вийшло».
Терапевтичні зустрічі безкоштовні для волонтерів. Щоб відвідати їх, стежте за анонсами на сторінці ГО «Щасливі діти» й заповнюйте реєстраційні форми на наші майбутні заходи:
● індивідуальні сесії з психологинею Людмилою Балецькою (для запису писати в месенджер)
● індивідуальні сесії з психологинею Маріанною Мигаль (для запису писати у месенджер або на Вайбер: +380 (50) 288 64 34)
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
Пресслужба ГО «Щасливі діти»