Про це йдеться у рішенні Собору УПЦ МП.
"Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні", - мовиться в документі.
Крім того, у рішенні Собору йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква: "Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність".
Які зміни прийнято, поки не оголошено, проте від'єднання УПЦ від Російської православної церкви в заяві не проголошується.
Серед таких рішень зокрема на Соборі піднімалось питання самостійного мироваріння, обговорювався дозвіл єпархіям самостійно вирішувати питання власного життя в умовах війни, якщо погодження з Синодом неможливе. Також Собор розмірковує про створення закордонних парафій для українських біженців.
Деталі: Окремо обговорювалось питання об’єднання православних церков. Собор повторив позицію УПЦ, яка не визнає канонічність Православної церкви України. По суті УПЦ МП відкинула ідею об’єднання на базі визнаної Вселенським патріархом ПЦУ.
З цього приводу сказано: "Для того, щоб діалог відбувся, представникам ПЦУ необхідно:
припинити силові захоплення храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви.
усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у "Статуті Православної Церкви України", є фактично неавтокефальним і значно поступається свободам і можливостям у реалізації церковної діяльності, які передбачені Статутом про управління Української Православної Церкви.
вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ, адже для Української Православної Церкви, як і для більшості Помісних Православних Церков, є цілком очевидним, що для визнання канонічності ієрархії ПЦУ необхідне відновлення апостольської спадкоємності її єпископів".
УПЦ Московського патріархату завжди мала права найширшої автономії і наполягала на своїй незалежності від Руської православної церкви, однак де-факто завжди була і залишається її частиною. Предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій є членом Синоду РПЦ.
Нові рішення Собору не можуть вплинути на канонічний статус УПЦ як частини РПЦ, вони лише засвідчують внутрішній конфлікт між Київським і Московським престолами. Отримати повну автокефалію церква може лише шляхом отримання томоса від церкви-матері, якою для УПЦ МП є РПЦ.
Тим часом голова Синодального відділу з взаємин Церкви із суспільством та ЗМІ Володимир Легойда повідомив журналістам, що від Української Православної Церкви на адресу Російської Православної Церкви сьогодні і останніми днями не надходили будь-які звернення.
Українська православна церква Московського патріархату не розриває стосунки з РПЦ, заявив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент (Вечеря), пише liga.net.
За словами митрополита, статус незалежної та самоврядної УПЦ має вже майже 30 років.
«Просто Собор ще раз наголосив на цьому статусі, — сказав він. — А духовну єдність ми продовжуємо підтримувати не лише з РПЦ, а й з іншими православними церквами».
Крім того, ПЦУ скептично прокоментувала рішення Собору УПЦ МП: «Із великої хмари – малий дощ».
Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, єпископ Євстратій Зоря проаналізував підсумки Собору УПЦ МП. На думку священнослужителя, у заяві вирази щодо російської агресії «максимально м‘які та округлі».
Як повідомлялося, після початку повномасштабного вторгнення росії, у значній частині парафій УПЦ МП почалось невдоволення позицією Кирила, який, по суті, благословив дії рф в Україні.
Після 24 лютого уже більше 400 приходів УПЦ МП перейшло до ПЦУ.
Натомість Московська церква придумала, як зупинити масовий перехід парафій в Україні. Собор вніс зміни до статуту, які тепер дозволять батюшкам говорити, що вони не мають ніякого стосунку до РПЦ.
777 2022-05-29 / 12:17:15
Приєднуйтеся до ПЦУ і не хитруйте, бо де-юре ви підпорядковані Москві і не забивайте людям мізки.
Патріот 2022-05-28 / 17:14:37
Московський піп ніколи не стане украінським священиком тому единий путь чемодан вокзал расея!!!!!!!!!