В Ужгороді створили коаліцію організацій "Закарпаття за дерусифікацію"

У останній день квітня цього року за ініціативи низки представників громадських, державних та наукових організацій в Ужгороді було створено доброчинне об’єднання «Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію».

В Ужгороді створили коаліцію організацій "Закарпаття за дерусифікацію"

Ідея створення групи пов’язана з активізацією боротьби українського народу проти русифікації (росіянізації) українського інформаційно-смислового простору Закарпаття, проти засилля чужомовних топонімів, назв вулиць, площ, населених пунктів, інших адміністративно-територіальних, географічних, топонімічних об’єктів у Закарпатській області. Коаліція також виступає за збереження і примноженням українських національних традицій у всіх сферах людської життєдіяльності.

До групи ініціаторів створення об’єднання ввійшли активісти громадських організацій «Вільний соціум», Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія», «Асоціація політологів та міжнародників УжНУ», «Радіоекологія Карпат», Закарпатського культурно-просвітницького товариства «Просвіта», представники громадських об’єднань та засобів масової інформації «ПравдаЄ», «Інформаційно-аналітичне агентство Roma.UA», наукової установи «Науково-дослідний інститут політичної регіоналістики УжНУ».

Водночас, на установчій зустрічі було заявлено, що об’єднання є відкритою платформою і звертається до всіх небайдужих громадських організацій, волонтерських об’єднань, державних інституцій, наукових установ, засобів масової інформації, творчих спілок, усіх, хто у цей складний час агресії Росії проти України, її боротьби за свою національну ідентичність, державну незалежність і територіальну цілісність стоїть на стороні Правди і Добра, та проявляє свою громадську позицію, співзвучну з відстоюванням свободи й демократичних цінностей Української Нації – активно залучатися до співпраці в лавах Коаліції.

Об’єднання співпрацюватиме з органами державної влади всіх рівнів, органами місцевого самоврядування, громадськими й політичними організаціями, спеціалізованими комісіями, громадськими радами тощо.

Головою Коаліції організацій «Закарпаття за дерусифікацію» обрали доктора наук з державного управління, директора НДІ політичної регіоналістики УжНУ Маріана Токаря. Координаційна рада засновників визначила першочергові завданням об’єднання, які будуть сфокусовані на успішному завершенні загальнонаціональної кампанії дерусифікації (деросіянізації) та декомунізації в регіоні як процесу очищення й позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, а також від носіїв російської імперської ідеології «руского міра» в Україні.

Місія Коаліції «Закарпаття за дерусифікацію» – своєчасна реакція на актуальні запити українського суспільства, який сьогодні бореться зі зброєю в руках проти російського агресора та відстоює право на свободу і демократію, захищає європейські цінності та українські національні символи й традиції. Об’єднання також виступає суб’єктом громадського контролю за дотриманням законності з боку органів публічної влади й представників громадянського суспільства в Україні, зокрема у змісті норм Законів України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» (закон № 314-VIII), «Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939–1945» (закон № 315-VIII), «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років» (закон № 316-VIII), «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» (закон № 317-VIII) та інших.

ПравдаЄ

01 травня 2022р.

Теги: дерусифікація

Коментарі

правда 2022-05-08 / 14:53:29
Тимко С.М. , очільник "РУССКОГО БЛОКУ" покаявся, зараз керіник ТО , що розташована в училищі.

Ужгороду 2022-05-02 / 22:18:48
От цікаво, чи прикриють русню на філологічному факультеті?

Свій 2022-05-02 / 16:40:24
Є такі громади в області де стоять зірки на пам'ятниках рашиських визволителів.Це Кам'янська ТГ.

Ден 2022-05-02 / 09:49:07
Потрібно дерусифікувати всю Закарпатську область, демонтувати всі символи, пам'ятники. У нас тепер триває своя Вітчизняна війна з рашистами, які гірші за нацистів, фашистів та гортистів. У нас вже є свої Українські Герої!

Ужгород 2022-05-02 / 07:32:30
Чудова ідея! Почати треба з того, щоб нарешті ліквідувати спеціальність "рускіх філологов", яких досі набирають в УжНУ за кошти українського бюджету. Абсолютно безглузде і шкідливе витрачання державних коштів, враховуючи, що російських шкіл на Закарпатті давно нема. Зверніться з листом до ректора В.Смоланки та декана філологічного факультету Ю.Бідзілі з офіційним листом-запитом!

НОВИНИ: Політика

03:20
/ 16
Чому Будапешт замовчує "свій" Голокост на Закарпатті?
08:12
/ 2
"Слуга" Тищенко найскладніші події в Києві пересидів на Закарпатті – Алієв
13:18
/ 1
Суд заборонив партію ОПЗЖ
12:53
/ 2
У Мукачівській міськраді працюватимуть нові заступники міського голови
12:51
/ 1
У Мукачеві зупинили повноваження депутатів ОПЗЖ
12:27
/ 7
Колективу Берегівської райадміністрації представили нового керівника
18:43
/ 3
Подвижникам "четвертої гілки влади" присвячується
16:12
/ 3
На Закарпатті росіянин на знак протесту проти російської військової агресії спалив свій паспорт
09:16
У Виноградові вандали пошкодили меморіальну дошку на честь Героїв Красного Поля
05:44
/ 2
У Ясінях на Рахівщині демонтували пам’ятник невідомим солдатам
13:26
/ 11
Майном Закарпаття керуватиме люстрований посадовець часів Януковича і "піджак" Волошина (РОЗШИРЕНО)
10:29
/ 14
Екскерівник Ужгородського аеропорту назвав дії голови Закарпатської облради Чубірка "свідомою злочинною діяльністю в умовах воєнного стану"
18:10
/ 7
Зеленський призначив керувати Берегівщиною Віталія Матія
17:56
/ 6
У Зняцеві на Мукачівщині демонтували погруддя Чапаєву
07:41
/ 6
У Закарпатській облраді припинила існування фракція "ОПЗЖ"
07:26
/ 19
Керувати майном області призначено люстрованого на 10 років чиновника часів Януковича Громового
14:47
/ 8
Кремлівській "русинці" з Закарпаття заочно оголошено підозру у виправдовуванні збройної агресії рф
17:18
/ 13
"ZОМБІ", "Вір Богу, а не путіну", "Не вір Кремлю": в Ужгороді червоною фарбою обписали територію собору УПЦ МП
05:43
/ 1
В Ужгороді замість зображень комуністичних ідолів створять українські патріотичні мурали
05:52
/ 9
Єпископ Закарпатський ПЦУ Варсонофій закликав єрархів УПЦ МП в області до об’єднання
16:59
/ 5
Угорщина не має територіальних претензій щодо Закарпаття – посол Ійдярто
09:21
/ 2
На Хустщині демонтували пам’ятники Горькому, Зої Космодем’янській та Валі Котику
15:35
/ 7
Перша леді США Джилл Байден перебуває з візитом в Ужгороді
11:11
/ 2
Російські ракетні удари по Закарпаттю свідчать, що війна торкається не лише України, але й Угорщини – Ніколенко
14:31
/ 3
На Закарпатті просять демонтувати погруддя Чапаєву в Зняцеві
» Всі новини