В Ужгороді створили коаліцію організацій "Закарпаття за дерусифікацію"

У останній день квітня цього року за ініціативи низки представників громадських, державних та наукових організацій в Ужгороді було створено доброчинне об’єднання «Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію».

В Ужгороді створили коаліцію організацій "Закарпаття за дерусифікацію"

Ідея створення групи пов’язана з активізацією боротьби українського народу проти русифікації (росіянізації) українського інформаційно-смислового простору Закарпаття, проти засилля чужомовних топонімів, назв вулиць, площ, населених пунктів, інших адміністративно-територіальних, географічних, топонімічних об’єктів у Закарпатській області. Коаліція також виступає за збереження і примноженням українських національних традицій у всіх сферах людської життєдіяльності.

До групи ініціаторів створення об’єднання ввійшли активісти громадських організацій «Вільний соціум», Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія», «Асоціація політологів та міжнародників УжНУ», «Радіоекологія Карпат», Закарпатського культурно-просвітницького товариства «Просвіта», представники громадських об’єднань та засобів масової інформації «ПравдаЄ», «Інформаційно-аналітичне агентство Roma.UA», наукової установи «Науково-дослідний інститут політичної регіоналістики УжНУ».

Водночас, на установчій зустрічі було заявлено, що об’єднання є відкритою платформою і звертається до всіх небайдужих громадських організацій, волонтерських об’єднань, державних інституцій, наукових установ, засобів масової інформації, творчих спілок, усіх, хто у цей складний час агресії Росії проти України, її боротьби за свою національну ідентичність, державну незалежність і територіальну цілісність стоїть на стороні Правди і Добра, та проявляє свою громадську позицію, співзвучну з відстоюванням свободи й демократичних цінностей Української Нації – активно залучатися до співпраці в лавах Коаліції.

Об’єднання співпрацюватиме з органами державної влади всіх рівнів, органами місцевого самоврядування, громадськими й політичними організаціями, спеціалізованими комісіями, громадськими радами тощо.

Головою Коаліції організацій «Закарпаття за дерусифікацію» обрали доктора наук з державного управління, директора НДІ політичної регіоналістики УжНУ Маріана Токаря. Координаційна рада засновників визначила першочергові завданням об’єднання, які будуть сфокусовані на успішному завершенні загальнонаціональної кампанії дерусифікації (деросіянізації) та декомунізації в регіоні як процесу очищення й позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, а також від носіїв російської імперської ідеології «руского міра» в Україні.

Місія Коаліції «Закарпаття за дерусифікацію» – своєчасна реакція на актуальні запити українського суспільства, який сьогодні бореться зі зброєю в руках проти російського агресора та відстоює право на свободу і демократію, захищає європейські цінності та українські національні символи й традиції. Об’єднання також виступає суб’єктом громадського контролю за дотриманням законності з боку органів публічної влади й представників громадянського суспільства в Україні, зокрема у змісті норм Законів України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» (закон № 314-VIII), «Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939–1945» (закон № 315-VIII), «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років» (закон № 316-VIII), «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» (закон № 317-VIII) та інших.

ПравдаЄ

01 травня 2022р.

Теги: дерусифікація

Коментарі

правда 2022-05-08 / 14:53:29
Тимко С.М. , очільник "РУССКОГО БЛОКУ" покаявся, зараз керіник ТО , що розташована в училищі.

Ужгороду 2022-05-02 / 22:18:48
От цікаво, чи прикриють русню на філологічному факультеті?

Свій 2022-05-02 / 16:40:24
Є такі громади в області де стоять зірки на пам'ятниках рашиських визволителів.Це Кам'янська ТГ.

Ден 2022-05-02 / 09:49:07
Потрібно дерусифікувати всю Закарпатську область, демонтувати всі символи, пам'ятники. У нас тепер триває своя Вітчизняна війна з рашистами, які гірші за нацистів, фашистів та гортистів. У нас вже є свої Українські Герої!

Ужгород 2022-05-02 / 07:32:30
Чудова ідея! Почати треба з того, щоб нарешті ліквідувати спеціальність "рускіх філологов", яких досі набирають в УжНУ за кошти українського бюджету. Абсолютно безглузде і шкідливе витрачання державних коштів, враховуючи, що російських шкіл на Закарпатті давно нема. Зверніться з листом до ректора В.Смоланки та декана філологічного факультету Ю.Бідзілі з офіційним листом-запитом!

НОВИНИ: Політика

15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці
» Всі новини