Хоча поїздку оплачувала міжнародна організація "Ротарі", пізнати Україну отримали можливість не тільки члени клубу. Основними критеріями відбору серед бажаючих (а був навіть конкурс) стали вік від 25 до 40-ка, стаж роботи у певній сфері не менше двох років та внесок у громадську роботу, адже в ротарійців служіння суспільству — на першому місці.
У вівторок журналісти мали змогу поспілкуватися з американцями в прес-клубі "Нове Закарпаття" і розпитати їх про перші враження від дводенного перебування в Ужгороді. У відповідь почули: "Тут усе гарно, чудові люди, чудові страви". Говорячи про останнє, Роксана Трійка, керівник групи, навіть схопилася за живіт, показуючи, як об'їлася. У вас, каже, гостинність виявляють, заставляючи стіл усякою смакотою. А ще іноземців здивувало, що у нас жінки ходять по бруківці на високих підборах; водії терпляче чекають на переходах і не сигналять, підганяючи людей, як у них удома. Старі дерева в місті для гостей теж виявилися дивиною — у Флориді часто гуляють урагани, тому зелені насадження рідко досягають солідних віку і розмірів.
Уявлення американців про Україну сформовані засобами масової інформації та розповідями знайомих. Так, Роксана має подругу, котра, один раз побувавши в Києві, закохалася в нього, продала все своє майно в США і вже 8 років працює з молодцю у нашій столиці як волонтер Корпусу миру. Гості впевнені, що після Помаранчевої революції у нас відбулися позитивні зміни. За словами члена групи Дженіфер Гербах, Україна схожа на квітку, яка починає розпускатися. Схоже, кілька тижнів, проведених тут, можуть дещо приземлити їхні погляди, отож цікаво було б поспілкуватися з американцями ще раз.
Усі учасники групи — люди різних професій. Роксана — представник інженерної компанії, Дженіфер — пілот на внутрішніх авіарейсах, Ванесса Бейтс займається графічним дизайном, Клариса Янк — учитель хімії, біології та фізики, Пол Шорер має п'ятирічний досвід поліцейського, працював в Іраку й Кенії. Кожен із них знає проблеми своєї галузі і хотів би побачити, який стан справ по них у нас. Проте основний акцент робиться на ознайомленні з місцевою культурою та звичаями, менталітетом населення (гості вже встигли підмітити працелюбність закарпатців). А поки американці вивчають усе це в нас — наша делегація з тією ж метою перебуває у них. Словом, культурний обмін.