В Ужгороді до Дня Героїв Небесної Сотні біля прокуратури відбувся "пікет гідності" (ФОТО, ВІДЕО)

Захід провів "сотник" з Майдану біля будівлі Закарпатської обласної прокуратури в знак протесту проти свавілля правоохороннців, яким паплюжать здобутки Революції Гідності.

В Ужгороді до Дня Героїв Небесної Сотні біля прокуратури відбувся "пікет гідності" (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в Ужгороді на вулиці Коцюбинського, перед будівлею Закарпатської обласної прокуратури відбувся анонсований захід до Дня Героїв Небесної Сотні. Акція проводилася в пам'ять про тих, хто ціною власного життя на Майдані боровся за свободу, справедливість та гідність.

З врахуванням "червоної" карантинної зони, в якій перебуває Закарпаття, захід проводився у формі одиночного пікету.

Цьогоріч захід до Дня Героїв Небесної Сотні безпосередні учасники тих подій 8-річної давнини провели нестандартно. На сходах до адмінбудівлі облпрокуратури були запалені свічки та покладено плакат з фотографією пораненого майданівця із надписом "Прокуратура Закарпаття топче гідність, яку здобуто кров'ю на Майдані".

Як повідомив редакції Закарпаття онлайн Віталій Грегор, мета заходу – вшанувати пам'ять тих, які полягли в боротьбі за свободу, свободу, справедливість під час Революції Гідності. А також нагадати всім, що як тоді, так і тепер, терпіння народу не вічне, всьому є межі, і якщо свавілля правоохоронних органів не припиниться, то правовий порядок прийдеться відновлювати народу знову.

Як зазначив В. Грегор, більш відомий громадськості як правозахисник в справах по захисту довкілля, боротьбі з корупцією та зловживаннями чиновників, даний захід вирішили провести в такий спосіб, щоб нагадати всім, що ніхто та ніщо не забуте. Про ціну жертовності та любові до України, які, на жаль, не всі зрозуміли досі, особливо ті, які обійняли свої посади зокрема завдяки Майдану. 

Як приклад одного із здобуткіа Революції Гідності він зазначив про належну поведінку поліції, яка кардинально відрізняється від тодішньої міліції з її каральними методами. Якщо 8 років тому міліціянти перешкоджали мирним заходам, то теперішні поліцейські виконували лише свої прямі обов'язки – забезпечували громадський порядок.  

Ужгородець Віталій Грегор був активним учасником протестних акцій Революції Гідності безпосередньо в Києві з 1 грудня 2013 року і до демонтажу наметового містечка влітку 2014. Він очолював закарпатський підрозділ 7 Сотні Самооборони Майдану та керував штабним наметом, який стояв біля Головпоштамту на Хрещатику, тому очільник "Сотні Лева" Євген Дейдей призначив його десятником. Але, по факту, для декількох сотень закарпатців, яких координував, Грегор став сотником, оскільки окремої "позапартійної" сотні офіційно не було, тому і псевдо отримав "Сотник".

Серед учасників заходу був також важко поранений учасник Революції Гідності Вануш Гаспарян, 1953 р.н., за національністю вірменин, який понад 40 років проживає в Ужгороді. Під час масових протестів в Києві 18 лютого 2014 року він отримав від «беркутівців» та «тітушок» важкі травми – 18 швів на голові, 15 вибитих з корінням зубів, переломи ребер та забої ніг.


 

Довідка

Вісім років тому (2014 р.) в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам. Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

18 лютого 2022р.

Теги: Майдан, гідність, революція, корупція

Коментарі

Ого 20.02.2022 / 12:48:09
Таких заробітніх плат як ці мародери не мають навіть наші військові, які гинуть на Сході. Це жах.

до нижнього-"Гнат" 20.02.2022 / 11:16:49
І ЦЕ -В БІЛЬШІЙ МІРІ-ПРАВДА.=Бо Йде Война- а Десь 80%Прокурорів Не Захищають Як Треба Державуі ЇЇ Громадян-А ПРОДАЮТЬСЯ !-І ЦЕ -під ЧАС ВІЙНИ!(*А в Закарпатті -ТА ОСОБО ЦЕ...)

Ігнат 19.02.2022 / 20:58:09
Сволота прокурорська за таку зарплату мали би державі служити і громадянам, день і ніч. Люди ледь кінці з кінцями зводять, а ці мародери наживаються під час війни.

Робили революції у 2004, 2014 одні, а нажилися псевдопатріоти.. 19.02.2022 / 18:07:08


От і піднімайте ці питання, хто не дає?

Флуд. Коментар видалено. Адмін


Що? 19.02.2022 / 18:06:31
У прокурорів зарплата 35-50 000 і ще мало цим ворюгам? Хай подивляться яка зарплата у лікарів, які цілодобово на роботі.

.....?? 19.02.2022 / 17:18:08
В Прокурорів-І НЕМАЛА ЗАПЛАТА-от ПОчатк8-10Тис і до 20-25тис!=ШО МАЛО?НАЙ ІДЕ РОБИТИ на Завод ВКАЛУВАТИ і Ще Більш 8-10тис І НІЯК НЕ ЗАРОБИТЬ і НАРОБИТЬСЯ Як Вол!-Або Най ЙДЕ-на Стройку в Москву-до Того сепара Івана Волошина Чи ШУФРІЧА -до НИХ в Росіі Робити-до Ворога нашого?

Прокурор 19.02.2022 / 13:26:20
Якби прокурорам платили гідну зарплату то не брали би хабарі і боролися з корупцією і злочинністю.

НОВИНИ: Соціо

16:50
/ 1
У Глибокому на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Олександром Топорницьким Фото новина
09:25
На кордоні з Румунією фотопастки зафіксували рись Фото новина
15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 3
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 5
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 2
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 7
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
01:56
/ 1
На війні з росією поліг Роберт Зубан зі Солотвина на Тячівщині Фото новина
01:44
/ 1
У лікарні у Гайвороні на Кіровоградщині помер захисник Юрій Галаговець з Лютої Костринської громади Фото новина
01:24
/ 20
Як Ужанський нацпарк став на бік руйнування Карпат, а надлісництва через вітряки втратили сертифікати FSC
11:50
Синевир – «морське око», «озеро зі сліз» та кінолокація Фото новина
11:36
У Дубриничах крім приміщення для ВПО, зданого в оренду "вітропаркам", виявили ще одне необліковане Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 11 лютого
» Всі новини