Встановлено, що організував та очолив злочинну групу лісничий Мокрянського лісництва. До її складу він залучив своїх підлеглих працівників, з якими перебував у довірливих відносинах, зокрема:
помічника лісничого,
майстра лісу,
провідного інженера лісових культур.
Під час санітарних рубок вказані службові особи зрубали дерева не лише в межах відведених лісосік, що були дозволені лісорубним квитком, а й поза ними.
Для прикриття незаконної діяльності інженер та майстер лісу підписували акти планових ревізій обходу, в яких не було вказано про рубки за межами відводу.
Так зловмисникам вдалося здійснити порубку 677 дерев цінних порід, що завдало шкоди державі на загальну суму понад 5 млн 340 тис. гривень.
15 лютого 2022 року учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозри у:
незаконній порубці, вчиненій організованою групою (ч. 3 ст. 28, ст. 246 КК України);
перевищенні влади працівником правоохоронного органу, що спричинили тяжкі наслідки, вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України);
службовому підробленні, вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).
Трьом учасникам ОЗГ вже обрані запобіжні заходи у виді тримання під вартою, а одному – особисте зобов’язання.
Вживаються заходи з метою накладення арешту на майно підозрюваних та відшкодування заподіяних збитків.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська обласна прокуратура.
Також, працівники Теруправління ДБР Миколаєва за сприяння ДВБ Нацполіції повідомили про підозру керівнику одного з райвідділів поліції в Миколаївській області, який «кришував» незаконну рубку дерев.
У грудні 2021 року начальник райвідділу поліції дізнався, що місцевий житель займається незаконною вирубкою лісосмуги. Поліцейський почав вимагати у нього хабар та обіцяв не притягувати до кримінальної відповідальності. Він також запропонував чоловікові за щомісячну плату у сумі 8 тисяч гривень продовжувати незаконні рубки.
ДБР задокументувало кілька фактів одержання правоохоронцем хабарів за «прикриття» незаконної рубки дерев. Наразі слідчі встановлюють обсяг нанесених матеріальних збитків та вивчають причетність до оборудки і інших нелегальних лісорубів.
15 лютого 2022 року ДБР повідомило поліцейському про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).
Наразі вирішується питання стосовно обрання йому запобіжного заходу.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.
Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська обласна прокуратура.
Пак Іршава 2022-02-17 / 11:34:11
До Санти.Істину кажете.Прямо в десятку.По всьомуЗакарпаттю рубають так,ліси лисі,пиляють по чорному а можновладці дивляться і з того кормляться мілліонами...
Санта. 2022-02-17 / 08:12:54
Для чого писати подібне? Про їм подібним знають на місцях всі правоохоронці, які від них "підгодовуються" за кришу - супровід у транспортування. Ви напишіть ХТО з цих "лісорубів отримав за вироками судів по порушеним кримінальним справам термін ув'язнення за ґратами? ..а я вам НАВПЕРЕД прогнозую, що ЖОДЕН З НИХ НЕ СЯДЕ ЗА ГРАТИ, ВСЕ СПУСТЯТЬ "на гальмах"!!! Якщо я "НЕправий", прошу навести хоч один вирок по НЕзаконним вирубкам деревини за яким "лісоруб" (ПОСАДОВЕЦЬ, а лісник) СІВ ЗА ГРАТИ..отож, НЕМАЄ таких...