Мукачівський сайт опублікував "фотошоп" угорського "паспорта" кандидата в заступники голови Закарпатської ОДА Горвата

Редакція «Закарпаття онлайн» провела відповідне мінідослідження аж ніяк не з симпатій до політичної сили, придбаної на Закарпатті одіозним Михайлом Ланьом (кримінальне псевдо – Блюк). Тим більше, що йдеться, схоже, про обопільні фальсифікації

Мукачівський сайт опублікував "фотошоп" угорського "паспорта" кандидата в заступники голови Закарпатської ОДА Горвата

У віторок, 25 січня, інтернет-видання Мукачево.нет опублікувало як справжнє ймовірно підроблене зображення угорського «паспорта», що містить фото та інші дані чинного депутата Закарпатської обласної ради від партії «Батьківщина» Георгія Горвата. Про це свідчить побіжний аналіз оприлюдненого «документу», що його в рамках перевірки такого роду інформації здійснила редакція Закарпаття онлайн.

Для того, аби переконатися в достовірності опублікованої інформації, журналісти Закарпаття онлайн стартували від зворотнього та пішли шляхом ймовірних фальсифікаторів.

Аби підробити зображення «утлевела», фахівцям передусім необхідне відповідне фото. Пошук зображень в Google  за іменем та прізвищем Георгія (Юрія) Горвата вказує на його непублічність і видає всього кілька світлин, лише одна з яких є придатною до вказаної цілі. Йдеться про фото до публікації про переможців місцевих виборів до Закарпатської облради від «Батьківщини» на свалявському локалітеті мережі Rayon.in.ua.

Співставлення обох зображень підтвердило здогадки – саме це фото було використано для створення опублікованого на Мукачево.нет «документу».

Журналістові Закарпаття залишлося формально, буквально за 10 хвилин,  пройти шлях фальсифікаторів, повторивши їх роботу за допомогою елементарного редактора зображень у смартфоні.

Ймовірність того, що при уявному поданні документів на отримання угорського громадянства Г.Горват подав не два зроблені спеціально для цього фото розміром 45х35 мм, а графічно оброблене фото з інтернету, дорівнює практично нулю – це надто складний, затратний шлях, який, до того ж, не має якогось логічного обґрунтування.

А те, що в аналогічний спосіб можна підробити також текстову частину редагованого «документа», сумнівів, здається, також не викликає.

При цьому, що суттєво, згадка на мукачівському ресурсі того, що «документ, який ніби то належить» Г.Горвату, було раніше «оприлюднено у мережі», заперечується використанням функції «Пошук зображення в Google» – іншого, окрім зображення з Мукачево.нет, результату глобальний пошуковий сервіс не видає. Що може свідчити виключно про те, що першоджерелом ймовірно фальсифікованого зображення є саме вказаний інформаційний ресурс.

Поки редакція Закарпаття онлайн йшла власним шляхом з’ясування достовірності оприлюдненого «документу», свою реакцію на його появу наступного дня на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук опублікував сам Георгій Горват: «Сьогодні  я особисто звернувся до Генерального консульства Угорщини у м. Ужгороді зі зверненням про надання інформації щодо наявності в мене угорського паспорту. Офіційну відповідь опублікую пізніше, а поки що розповім Вам свою думку з цього приводу та надам підтвердження, чому ж ця інформація – фейк.

В публікації у «паспорті» було зазначено мою дату народження. І чомусь там було – 6 березня. Потім, через дві години, мабуть хтось дізнався, що день народження в мене 6 травня і магічним чином паспорт оновився (скріни теж додаю). Тож, товаришам, які роблять такі фейкові новини, раджу перевіряти інформацію краще, щоб не було таких «ляпів».

Утім, варто звернути увагу на те, що скріни, які оприлюднив Г.Горват, і які мали бути зроблені з різницею в дві години, зроблено в ту саму хвилину, при тій самій кількості переглядів інформації та коментарів до неї. Що однаково може свідчити як про якусь помилку при оприлюдненні, так і, що більш ймовірно, про так само зумисну підробку.

Раніше Закарпаття онлайн оприлюднило матеріал, який містить формальну причину інформаційної атаки на Г.Горвата – останній є претендентом на посаду заступника голови Закарпатської ОДА за квотою «Батьківщини». За інформацією редакції порталу, це та інші аналогічні призначення віддзеркалююють близькі зміни в форматі владної коаліції в Закарпатській облраді, за підсумками яких поза владою можуть опинитися «Команда Андрія Балоги» та її регіональний сателіт – «Опозиційна платформа – За життя».

Г.Горват входить до команди одіозного Михайла Ланя (кримінальне псевдо – Блюк), в інтересах якого нещодавно було здійснено також владний «переворот» у Мукачівській районній раді, де під М.Ланя «зачистили» посаду голови, яку до того обіймав представник команди Балог Михайло Лабош. За інформацією з джерел Закарпаття онлайн у обласній владі, у цьому випадку йшлося також про попередню «обкатку» домовленостей, досягнутих учасниками владної коаліції нового формату на обласному рівні.

У тому ж контексті переформатування влади на Закарпатті та з, ймовірно, тих самих джерел дещо раніше було зроблено інформаційну атаку на ще одного кандидата в заступники голови ОДА – Василя Іванча з партії «За майбутнє». Однак, на відміну від ситуації з Г.Горватом, жодних сумнівів у наявності у В.Іванча угорського паспорта, до того ж – оформленого на чуже прізвище, немає.

Для тих читачів, хто не в курсі, варто уточнити: наявність громадянства іншої держави для претендентів на посади у системі державної влади України є законодавчо заборонена.

У випадку В.Іванча оприлюднення інформації про його угорський паспорт мало би закрити йому дорогу до державної посади. У випадку Г.Горвата оприлюднення фальсифікованого "документу" могло мати за мету не лише грубо облаштовану публічну дискредитацію опонента та удар по команді, яка висунула його на посаду, а й, передусім, активізацію спецперевірки на предмет можливої наявності у нього іншого, справжнього документу.

Ближчі дні мають підтвердити або заперечити зроблені редакцією Закарпаття онлайн висновки – якісь додаткові аргументи на підтвердження справжності оприлюдненого «документу» мала би навести редакція сайту Мукачево.нет, а свої контраргументи, щонайменше – у вигляді відповіді на запит до Генерального консульства Угорщини, обіцяв оприлюднити Г.Горват. Ця відповідь, втім, не може бути сприйнята як доконаний факт, адже, виходячи з узвичаєної практики, Угорщина не оприлюднює інформацію про громадян України, що є власниками її паспортів, а фракція КМКС, прямо зав'язана на офіційний Будапешт, є суб'єктом переговорів по переформатуванню влади на Закарпатті, а тому Угорщина об'єктивно не зацікавлена в оприлюдненні інформації, яка могла б нашкодити так важко досягнутим домовленостям.

Так чи інакше, але варто констатувати, що у випадку якісного проходження спецперевірки кандидатами на посади в органи державної влади потреба у такого роду з'ясуваннях об'єктивно відпала би.

А тим часом, у першій своїй публікації, по паспорту В. Іванча редакція Мукачево.нет анонсувала також оприлюднення фактів «наявності угорського громадянства серед депутатів… Слуг народу на Закарпатті».

27 січня 2022р.

Теги: Горват, фальсифікація, громадянство, паспорт, Угорщина

Коментарі

злий 2022-01-29 / 12:32:02


До "Не байдужий"

Що законно? Для державних службовців мати друге громадянство і присягати на вірність іншій державі? Ні, не законно


Не байдужий 2022-01-29 / 09:29:42
Підтримую "До редаації" на 100% -тому що законно!

іван 2022-01-27 / 19:17:49
з дімочки тужанського такий же європеєць, як із курки страус, звичайний продажний мішок грвна, як і більшість ткого типажу людей

Ужгород 2022-01-27 / 13:21:53
За такі дії видання, що розмістило фальшивку, має відповідати. Мовчимо вже про журналістську етику, яка там і близько не стояла. А Горват -- молодець, показав себе бійцем

До редакції 2022-01-27 / 11:55:07
Послухайте, "не з симпатії", відомо, що у більшості з депутатів є такі паспорти. Нехай спростуванпя дає сама особа або політсила, яку такі факти компроментують, і аж ніяк не незалежне Інтернет-видання (якщо таке є незалежним). А ще кращою відповіддю були б висновки органів, уповноважених державою на спецперевірку по депутатам, зокрема в періодю коли вони кандидатують до місцевих представницьких органів.
А то говорили-балакали

вася 2022-01-27 / 10:32:14
Невже вони думали, що Горват не помітить, що це підробка і дасть ситуації розголосу? Але ж це мало того, що наклеп, а ще й підробка документів! Мали би зацікавитися цим фактом правоохоронні органи.

Хероїв -- у студію! 2022-01-27 / 10:24:55
Чому не названо авторів фальсифікації? Невже Мукачево.нет великого європейця Діми Тужанського?

пенсіонер 2022-01-27 / 09:08:09
Зато при Союзі такого бардака не було, а була цензура і був порядок

май русин 2022-01-27 / 08:31:14
Ищи ся обстала, позерам, журналістика на Закарпаттьови. Бо Бо вжем думав, ош змаціцкалася ай щезла

злий 2022-01-27 / 07:35:44
Чудове дослідження! Брехня на брехню. Закарпатський політикум - во всєй красє :)

Voland 2022-01-27 / 07:26:12
Правильно робите! Давайте прозвища других! Цикаво скiльки слуг?

НОВИНИ: Політика

05:44
/ 1
У Ясінях на Рахівщині демонтували пам’ятник невідомим солдатам
13:26
/ 11
Майном Закарпаття керуватиме люстрований посадовець часів Януковича і "піджак" Волошина (РОЗШИРЕНО)
10:29
/ 14
Екскерівник Ужгородського аеропорту назвав дії голови Закарпатської облради Чубірка "свідомою злочинною діяльністю в умовах воєнного стану"
18:10
/ 5
Зеленський призначив керувати Берегівщиною Віталія Матія
17:56
/ 6
У Зняцеві на Мукачівщині демонтували погруддя Чапаєву
07:41
/ 6
У Закарпатській облраді припинила існування фракція "ОПЗЖ"
07:26
/ 19
Керувати майном області призначено люстрованого на 10 років чиновника часів Януковича Громового
14:47
/ 8
Кремлівській "русинці" з Закарпаття заочно оголошено підозру у виправдовуванні збройної агресії рф
17:18
/ 12
"ZОМБІ", "Вір Богу, а не путіну", "Не вір Кремлю": в Ужгороді червоною фарбою обписали територію собору УПЦ МП
05:43
/ 1
В Ужгороді замість зображень комуністичних ідолів створять українські патріотичні мурали
05:52
/ 8
Єпископ Закарпатський ПЦУ Варсонофій закликав єрархів УПЦ МП в області до об’єднання
16:59
/ 5
Угорщина не має територіальних претензій щодо Закарпаття – посол Ійдярто
09:21
/ 2
На Хустщині демонтували пам’ятники Горькому, Зої Космодем’янській та Валі Котику
15:35
/ 7
Перша леді США Джилл Байден перебуває з візитом в Ужгороді
11:11
/ 2
Російські ракетні удари по Закарпаттю свідчать, що війна торкається не лише України, але й Угорщини – Ніколенко
14:31
/ 3
На Закарпатті просять демонтувати погруддя Чапаєву в Зняцеві
02:31
/ 1
У Кремлі шанують своїх фашистських вчителів
06:37
/ 11
Чому Будапешт забув про 1956 рік?
02:03
/ 8
На мітингу вірян в Ясінях про вихід з УПЦ (МП) священник збив на авто людину
00:24
/ 2
У Будапешті відбувся мітинг на підтримку України
23:41
/ 5
В Ужгороді створили коаліцію організацій "Закарпаття за дерусифікацію"
00:29
/ 3
Факт втечі з України ексміністра Семерака, якому могли сприяти родичі нардепа із Закарпаття, розслідує ДБР (ДОКУМЕНТ)
11:08
/ 6
Новим секретарем Мукачівської міськради став "слуга" Олександр Горячкун
06:57
/ 5
Орбан як Путін
11:51
/ 30
Ужгородські депутати звернулися до парламенту щодо заборони УПЦ МП
» Всі новини