"Дорогі орендарі": у скільки платникам податків обходиться столичне житло нардепів із Закарпаття

У 2021 році компенсації на оренду житла в Києві закарпатськими нардепами загалом обійшлися платникам податків у суму приблизно 1 мільйон 658 тисяч гривень.

"Дорогі орендарі": у скільки платникам податків обходиться столичне житло нардепів із Закарпаття

Щомісячно кожний народний обранець з наявною реєстрацією місця проживання на відстані понад 30 км від меж міста Київ має можливість компенсувати за рахунок бюджетних коштів витрати на помешкання у столиці. Для цього до Управління справами Апарату Верховної Ради достатньо пред’явити заяву депутата разом із копіями документа, до якого внесені відомості про місце його проживання, йдеться на сайті Центру демократії та верховенства права. Розмір такої компенсації з 1 вересня 2017 року складає 650 гривень на добу.

У 2021 році, згідно з даними сайту ВРУ, правом на компенсацію скористались семеро народних депутатів, які мають закарпатську «прописку». Це Валерій Лунченко, Владіслав Поляк, Роберт Горват, Михайло Лаба, Анатолій Костюх, Ігор Кривошеєв та Андрій Жупанин. Віктор Балога та Василь Петьовка таким правом у минулому році не скористалися.

Журналісти «ПравдаЄ» проаналізували декларації, подані у минулому році кожним із вказаних нардепів для того, аби визначити чи можуть вони собі дозволити оплачувати оренду житла у столиці самостійно, а не за наші з вами гроші. Конвертація активів, вказаних у іноземній грошовій валюті, відбувалась за офіційним курсом НБУ за грудень 2020 року.

Валерій Лунченко, народний депутат України, обраний по 71-му виборчому округу, заступник голови депутатської групи «Довіра», член парламентського комітету з питань бюджету. Зареєстроване місце проживання – місто Хуст. Згідно декларації за 2020 рік сімейні грошові активи нардепа разом із дружиною Мариною Лунченко  у національній та іноземних валютах загалом становлять більше 13 мільйонів гривень. Володіє автомобілем AUDI А8 2018 року випуску декларованою вартістю 1 562 255 гривень.

Наприкінці минулого року отримав компенсацію за проживання в Києві на суму 237 250 гривень.

Владіслав Поляк, народний депутат України, обраний по 73-му виборчому округу, член парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також депутатської групи «Довіра». Зареєстроване місце проживання – місто Виноградів. Сімейні грошові активи Владіслава Поляка з дружиною Оленою – більше 17,6 мільйона гривень. Нардеп володіє вантажним автомобілем «КАМАЗ» 1985 року, навантажувачем «JCB», а також мотоциклом HONDA GL1800 2013 року. Дружина – автомобілем MERCEDES-BENZ GL 350 2014 року декларованою вартістю 1 303 470 гривень.

Народний депутат вказав також, що у 2020 році позичив третім особам іноземною валютою суму в майже 12 мільйонів гривень, а його дружина – більше 14 мільйонів.

З державних коштів отримав компенсацію на проживання в столиці за минулий рік у розмірі 237 250 гривень. Також у декларації вказав суму відшкодувань з бюджету на витрати, пов’язані із виконанням депутатських повноважень, у розмірі 339 940 гривень та компенсацію вартості проїзду територією України у розмірі 90 000 гривень.

Роберт Горват, народний депутат України, обраний по 68-му виборчому округу, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, а також депутатської групи «Довіра». Зареєстроване місце проживання – село Тур’ї-Ремети. Грошові активи сім’ї Горват – близько 6 мільйонів гривень. Відповідно до декларації володіє легковим автомобілем LEXUS ES 350 2008 року, також користується автомобілем AUDI Q8 2019 року, яку орендує дружина Ольга Горват у фірми «АГРОПРОМ-ЗАКАРПАТТЯ», співвласницею якої у свою чергу є Агнеса Робертівна Горват, дочка нардепа. У власності дружини також два автомобілі – MERCEDES-BENZ 308 1995 року та LEXUS CT200H 2019 декларованою вартістю 670 331 гривень.

Разом із цим, у 2021 року народний депутат Роберт Горват також отримав компенсацію на проживання в Києві у розмірі 237 250 гривень.

Михайло Лаба, народний депутат України, обраний по 70-му виборчому округу, член парламентського комітету з питань бюджету та фракції «Слуга народу». Зареєстроване місце проживання – село Невицьке. Декларовані грошові активи нардепа – майже 449 тисяч гривень. Деклароване рухоме майно – автомобіль Таврія ЗАЗ 1102 1993 року та автобус РАФ 2203 1979 року випуску.

У минулому році також отримав 237 250 гривень компенсації на оренду житла в столиці.

 

Анатолій Костюх, народний депутат України, обраний за списком по загальнодержавному багатомандатному округу від політичної партії «Слуга народу», член однойменної парламентської фракції, а також комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Зареєстроване місце проживання – село Сторожниця. Вказані грошові активи нардепа та його дружини Юлії Костюх – близько 404 тисяч гривень. Володіє автомобілем HONDA ACCORD 2014 року випуску декларованою вартістю 350 000 гривень.

За минулий рік отримав компенсації на оренду житла в Києві у розмірі 236 200 гривень. Також вказав суми відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень – 504 480 гривень, а також компенсації вартості проїзду територією України – 90 000 гривень.

Ігор Кривошеєв, народний депутат України, обраний за списком по загальнодержавному багатомандатному округу від політичної партії «Слуга народу», член однойменної парламентської фракції, а також комітету ВРУ з екологічної політики та природокористування. Зареєстроване місце проживання – місто Ужгород. Вказані в декларації грошові активи народного обранця – більше 1,5 мільйона гривень. Цінне рухоме майно в декларації не вказано.

Отримав компенсації на оренду житла в Києві у розмірі 236 350 гривень.

Андрій Жупанин, народний депутат України, обраний за списком по загальнодержавному багатомандатному округу від політичної партії «Слуга народу», член однойменної парламентської фракції, а також комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Зареєстроване місце проживання – місто Виноградів. Вказані в минулорічній декларації грошові активи – близько 3 мільйонів гривень. Орендує автомобіль Lexus ES 300h 2018 року.

Вказав у декларації також, що 160 тисяч гривень позичив Жупанину Віктору Івановичу.

Отримав компенсації на оренду житла в Києві у розмірі 236 200 гривень.

Василь Петьовка, народний депутат України, обраний по 72-му виборчому округу, член парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, а також депутатської групи «Довіра». Зареєстроване місце проживання – місто Мукачево. Грошові активи сім’ї Петьовки, вказані в декларації – близько 22 мільйонів гривень. Користується автомобілем дружини Марини AUDI Q7 2019 року випуску декларованою вартістю 1 615 031 гривень.

Правом на отримання компенсації за проживання в столиці у 2021 році, згідно даних сайту Верховної Ради, не скористався.

Віктор Балога, народний депутат України, обраний по 69-му виборчому округу, член парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також депутатської групи «Партія «За майбутнє».  Зареєстроване місце проживання – місто Мукачево. Грошові активи сім’ї Балоги, вказані в декларації – близько 28 мільйонів гривень. Вказує право керування автомобілем сина Андрія Вікторовича Балоги LAND ROVER DEFENDER 110 2008 року та автомобілем VOLKSWAGEN TOUAREG 2018 року випуску, яка знаходиться у власності фірми «МАРКЕТ РІТЕЙЛ», де співвласником є інший син нардепа Павло Вікторович Балога.

Згідно з даними сайту Верховної Ради, народний депутат Віктор Балога правом на отримання компенсації за проживання в столиці у 2021 році не скористався.
 

Попри те, як видно з декларацій, грошові активи більшості народних депутатів, які скористалися правом на компенсацію, переважають суму в мільйон гривень. Мова йде про таких нардепів як Валерій Лунченко, Владіслав Поляк, Роберт Горват, Андрій Жупанин та Ігор Кривошеєв. Цим депутатам ми надіслали інформаційний запит, у якому спитали обранців чи вважають вони правильним користуватися компенсацією на житло, декларуючи статки, які дозволяють оплачувати оренду самостійно, а також чи розглядають варіант оплати оренди житла за власний рахунок.

20 січня 2022р.

Теги: нардеп, житло, компенсація

Коментарі

Пак Іршава 2022-02-16 / 15:00:21
Давайте,ще раз вубереме їх,най газдувуть,їм більше грошей треба як нам.

Читач 2022-01-20 / 13:00:28
Справжні "слуги" виборців Закарпаття!!!

НОВИНИ: Політика

05:44
/ 1
У Ясінях на Рахівщині демонтували пам’ятник невідомим солдатам
13:26
/ 11
Майном Закарпаття керуватиме люстрований посадовець часів Януковича і "піджак" Волошина (РОЗШИРЕНО)
10:29
/ 14
Екскерівник Ужгородського аеропорту назвав дії голови Закарпатської облради Чубірка "свідомою злочинною діяльністю в умовах воєнного стану"
18:10
/ 5
Зеленський призначив керувати Берегівщиною Віталія Матія
17:56
/ 6
У Зняцеві на Мукачівщині демонтували погруддя Чапаєву
07:41
/ 6
У Закарпатській облраді припинила існування фракція "ОПЗЖ"
07:26
/ 19
Керувати майном області призначено люстрованого на 10 років чиновника часів Януковича Громового
14:47
/ 8
Кремлівській "русинці" з Закарпаття заочно оголошено підозру у виправдовуванні збройної агресії рф
17:18
/ 12
"ZОМБІ", "Вір Богу, а не путіну", "Не вір Кремлю": в Ужгороді червоною фарбою обписали територію собору УПЦ МП
05:43
/ 1
В Ужгороді замість зображень комуністичних ідолів створять українські патріотичні мурали
05:52
/ 8
Єпископ Закарпатський ПЦУ Варсонофій закликав єрархів УПЦ МП в області до об’єднання
16:59
/ 5
Угорщина не має територіальних претензій щодо Закарпаття – посол Ійдярто
09:21
/ 2
На Хустщині демонтували пам’ятники Горькому, Зої Космодем’янській та Валі Котику
15:35
/ 7
Перша леді США Джилл Байден перебуває з візитом в Ужгороді
11:11
/ 2
Російські ракетні удари по Закарпаттю свідчать, що війна торкається не лише України, але й Угорщини – Ніколенко
14:31
/ 3
На Закарпатті просять демонтувати погруддя Чапаєву в Зняцеві
02:31
/ 1
У Кремлі шанують своїх фашистських вчителів
06:37
/ 11
Чому Будапешт забув про 1956 рік?
02:03
/ 8
На мітингу вірян в Ясінях про вихід з УПЦ (МП) священник збив на авто людину
00:24
/ 2
У Будапешті відбувся мітинг на підтримку України
23:41
/ 5
В Ужгороді створили коаліцію організацій "Закарпаття за дерусифікацію"
00:29
/ 3
Факт втечі з України ексміністра Семерака, якому могли сприяти родичі нардепа із Закарпаття, розслідує ДБР (ДОКУМЕНТ)
11:08
/ 6
Новим секретарем Мукачівської міськради став "слуга" Олександр Горячкун
06:57
/ 5
Орбан як Путін
11:51
/ 30
Ужгородські депутати звернулися до парламенту щодо заборони УПЦ МП
» Всі новини