Срібло — один з найпопулярніших дорогоцінних металів, який використовується не лише для створення ювелірних прикрас, але й для виготовлення столового й кухонного приладдя, медичних і комп’ютерних приладів. Вирішивши купити срібний браслет, сережки, ланцюжок або кільце, покупець повинен знати, що срібло можуть покривати додатковими матеріалами задля забезпечення гарного зовнішнього вигляду й покращення експлуатаційних характеристик (довговічність, міцність, стійкість і т. п.).
Срібні прикраси можуть мати й “чисте” покриття. Мається на увазі, що коштовності в такому випадку виготовляють зі срібла 925 проби. Такі прикраси з часом можуть темніти, а тому потребують дбайливого догляду. Зате ювеліри можуть контролювати ступінь блиску, поліруючи або навпаки матуючи основу майбутньої ювелірної прикраси.
Якщо ж говорити про допоміжні матеріали, то найчастіше в ювелірній практиці використовується:
Родіювання — популярна технологія оброблення ювелірних коштовностей, яка полягає в нанесенні на поверхню срібних прикрас тонкого шару родію. Родій — хімічний елемент (метал), який нагадує платину. Тонкий шар такого металу надійно захищає срібні ювелірні вироби від:
Що не менш важливо, родіювання посилює природний блиск срібних прикрас й володіє антибактеріальними властивостями.
Черню в ювелірному мистецтві називають сплав срібла, свинцю й сірки. Така технологія дозволяє не лише покращити експлуатаційні характеристики прикраси, але й створити цікаві візерунки, підкреслити неоднорідний рельєф готового виробу. Нанесення черні на коштовності зі срібла вважають однією з найдавніших відомих людству технологій оброблення ювелірних прикрас.
Технологія оксидування, під час якої на поверхню прикраси наносять тонку плівку з оксиду срібла, дозволяє захистити коштовну річ від появи корозії. Оксидоване срібло частково втрачає блиск ще до завершення основного процесу виготовлення прикраси. Таким чином ювелірам вдається контролювати ступінь потемніння й частково або повністю зупинити цей процес у майбутньому, коли прикраса контактуватиме з повітрям.
Техніка золочення дозволяє покращити експлуатаційні характеристики готового ювелірного виробу, створити яскравий і помітний дизайн. Під час золочення використовується тонкий шар золота (найчастіше — 750 проби).
Отже, срібні прикраси з додатковим покриттям стануть ідеальним варіантом для щоденного носіння, адже не втрачатимуть привабливий зовнішній вигляд при довготривалому контакті з повітрям.