Голова облдержадміністрації під час брифінгу щодо результатів реалізації закарпатської частини проєкту зазначив, що в межах регіону ініціатива включає автомобільні дороги державного та місцевого значення протяжністю понад 218 км. Загальна вартість ремонтних робіт за проєктом – 3,9 млрд грн.
У 2021 році в області відновили понад 95 км автошляхів, що становить майже половину від загальних об’ємів проєкту.
«У поточному році ми внесли пропозицію включити у «Мале Карпатське коло» дорогу Синевир – Колочава – Буштино із продовженням до кордону з Румунією (Яблунівка – Вишково). Це дасть можливість іноземним туристам дістатися до локацій найкоротшими за відстанню й комфортними за якістю маршрутами», – прокоментував керівник області.
Для відновлення цього автошляху триває процес виготовлення технічного завдання на проєктування та ремонт за програмою «Проєктуй – Будуй».
На ремонт доріг державного значення з держбюджету виділили 1,7 млрд грн. Майже 100 млн грн із Дорожнього фонду спрямували на відновлення автошляхів місцевого значення.
Проєкт «Мале Карпатське коло» також включає автомобільні дороги загального користування місцевого значення протяжністю понад 9 км.
Ще одним із ключових аспектів є розбудова та відкриття нових пунктів пропуску на кордоні з Румунією, Угорщиною та Словаччиною.
Враховуючи великий досвід Закарпатської облдержадміністрації в питаннях ефективної реалізації проєктів будівництва місцевого та державного рівнів, а також ступінь важливості цієї інфраструктури, внесли пропозицію щодо можливого визначення ОДА, у зоні яких втілюються ініціативи, замовниками цих проєктів з подальшою реалізацією у межах державної стратегії.
«Поряд з реалізацією інфраструктурної складової ми розпочинаємо роботу щодо промоції маршрутів та туристичних локацій, які забезпечать потік відвідувачів до закарпатських громад з інших областей.
Мова і про спільну стратегію розбудови таких локацій та об’єднання їх у межах «Малого Карпатського кола». Для цього на обласному рівні буде створено спеціальну робочу групу з широким представництвом фахівців різних напрямків. Завдання – формування пакету пропозицій для створення концептів локацій, їхнє проєктування та інтегрування на маршрути», – підкреслив Віктор Микита.
Окрім цього, йдеться й про допомогу громадам у розробці інвестиційних пропозицій для бізнесу, який отримає можливість розвиватися завдяки проєкту «Мале Карпатське коло». Це, зокрема, готелі, ресторани, туристичні стоянки, реалізація туристичної та сувенірної продукції, культурні та мистецькі осередки, активні всесезонні парки та інші.
У нараді також узяли участь міністр інфраструктури Олександр Кубраков, заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Андрій Івко, голови Львівської, Івано-Франківської обласних адміністрацій і рад, на території яких реалізовують проєкт, та інші.