Що таке розумний будинок? Це комплексне системне рішення щодо автоматизації управління різноманітними пристроями, що використовуються в межах приватного домоволодіння або квартири, а також на прилеглій території. Перші роботи в цьому напрямку з'явилися в середині 20 століття, а поступовий технічний розвиток дозволив до сьогоднішнього дня зробити таку систему більш ефективною та функціональною.
У чому полягає концепція розумного будинку??
Концепція розумного будинку полягає у реалізації сукупності трьох основних принципів:
-
Підвищення безпеки.
-
Підняття комфорту життя.
-
Оптимізація ресурсоспоживання.
Для кращого розуміння того, що може робити система розумний будинок, достатньо розглянути кілька простих прикладів використання змонтованої системи.
-
Забезпечення «комфортного » життя, незважаючи на суб'єктивність поняття комфорту. Використання технології розумного будинку дозволяє проводити налаштування багатьох процесів з розрахунком під кожного члена сім'ї. Від включення будильника в задані дні та час, до запуску різної побутової техніки та виконання інших процесів.
-
Нагляд за дітьми та літніми людьми стає простіше. Вбудована система моніторингу дозволяє отримати в режимі реального часу необхідну відеоінформацію про стан людини. Спеціальні браслети за допомогою Wi-Fi передають дані про поточні життєві показники. Комп'ютер і телевізор автоматично вимикаються, не давши дитині перенапружити нервову систему. За бажанням вимкнути або ввімкнути потрібні функції та пристрої можна віддалено за допомогою смартфона або ПК.
-
Безпека забезпечується цілодобовим відеоспостереженням, підключенням до пульта сигналізації та надсиланням автоматичного виклику до служб порятунку при виникненні надзвичайної ситуації. Можливість налаштування передбачає навіть обмеження доступу для конкретних людей або встановлення певного часу, коли доступ на територію людині буде відкритим. За тривалої відсутності власників система розумного будинку здатна створювати імітацію присутності — закриття та відкриття штор, увімкнення-вимкнення світла, ряд інших функцій.
-
Забезпечення комфортного мікроклімату. Система розумного будинку, орієнтуючись на задані налаштування, здатна використовувати охолодження, опалення, осушення та зволоження для підтримки потрібних параметрів.
-
Використання встановлених датчиків різного профілю — освітлення, руху, звуку та інших забезпечує можливість економії електроенергії та інших ресурсів до 40%.
Домашня автоматизація або розумний будинок — чудова можливість забезпечувати комфортні умови проживання з можливістю віддаленого управління та контролю.
Переваги та недоліки розумного будинку
Використання системи розумного будинку дає користувачам низку переваг:
-
Зниження споживання електроенергії, незважаючи на збільшення кількості технологічних виробів.
-
Забезпечення безпеки не тільки від проникнення сторонніх людей у будинок. Спеціальні датчики дозволять визначити спалах, прорив водопроводу, задимлення та вжити відповідних заходів щодо запобігання надзвичайній ситуації. При цьому користувач отримує відповідне повідомлення.
-
Незалежно від пори року в будинку завжди комфортно, оскільки система самостійно підтримує відповідні параметри температури та вологості повітря. Більше не доведеться постійно контролювати і перевіряти, що заощадить час.
Серед недоліків розумного будинку можна виділити:
-
Необхідність значних фінансових вкладень у процесі встановлення всього необхідного обладнання.
-
Не виключені збої в роботі системи під впливом негативних факторів, перепадів електропостачання та інших параметрів.
-
Ще одним можливим недоліком є ймовірний витік даних, які закладені в систему з подальшим попаданням третім особам. Запобігти цьому можна, використовуючи сучасні варіанти захисту, хоча повністю виключити проблему не вдасться.
Які системи входять у розумний будинок https://electrica-shop.com. ua/-umniy_dom_videonablyudenie_i_domofoniya залежить від конкретної ситуації. Повні комплектації можуть відрізнятися та залежати від вибраних власником житла пристроїв.
16 грудня 2021р.
Теги: розумний будинок