Наразі триває підготовчий етап, зокрема вчора провели інструктивно-методичні збори з представниками центрів комплектування, головами районних призовних комісій, медиками, співробітниками Національної поліції та очільниками територіальних громад.
Як розповів І. Шинкарюк, всіх призовників перед відправленням на обласний збірний пункт тестуватимуть на Covid-19 методом ІФА (швидкий тест). Якщо тест буде негативний, їх скеровуватимуть на збірний пункт. Окрім цього, тих, хто має проблеми зі здоров’ям, що підтверджено висновками медичної комісії, до війська не призиватимуть.
Акцентували й на тому, що юнаків, які підлягають призову на строкову військову службу, не відправлятимуть у зону бойових дій на Сході України.
Відправка до військових частин буде здійснюватися з 4 жовтня по 14 грудня включно, а строкова військова служба триватиме 18 місяців.
За словами Юрія Величканича, заступника військового комісара – начальника сектору комплектування Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковника, призову на строкову військову службу підлягають громадяни України, які є придатними за станом здоров’я і не мають права на відстрочку чи звільнення від призову.
Оповіщенням громадян про призов на строкову службу та їх прибуття на призовні дільниці займаються керівники відповідних організацій, установ та органів місцевого самоврядування.
Громадяни, які проходять строкову військову службу, не залучаються і ніколи не залучалися до проходження служби в зоні ведення бойових дій. Проходження строкової військової служби здійснюється за екстериторіальним принципом комплектування, тобто наші призовники проходитимуть службу за межами області, – зауважив полковник Юрій Величканич.