Понад пів сотні осіб за два дні склали в УжНУ іспит на рівень володіння державною мовою (ФОТО)

Із 14 вересня на філологічному факультеті УжНУ можна скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою 2.0 (для виконання службових обов’язків) та за результатами отримати відповідний сертифікат.

Понад пів сотні осіб за два дні склали в УжНУ іспит на рівень володіння державною мовою (ФОТО)

Для складання іспиту в перший день, 14 вересня, зареєструвалися 23 особи. На 15 вересня подали заявки 30 охочих. Саме таку кількість може прийняти іспитовий майданчик за день (щопівгодини іспит складає 5 осіб). Центр екзаменування працює у вівторок, середу, четвер з 10 до 16.30, тож за три дні тут можуть екзаменувати 90 осіб.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою триває 30 хвилин. Перша частина – це тестування: 29 тестів, за які можна отримати максимум 44 бали. Час виконання – 20 хв. Друга частина – усний монолог, що оцінюється у 18 балів. Для нього відведено 10 хвилин. Тести тривають онлайн, тож свій результат людина бачить одразу після проходження. Монолог потрібно записати на вебкамеру, після чого запис архівується та відправляється до Національної комісії зі стандартів державної мови. Методом випадкового поділу монолог потрапляє будь-кому з викладачів-екзаменаторів в Україні. Система продумана так, щоб виключити всі можливі варіанти втручання чи упередженого оцінювання. Екзаменаторинавіть не знають, хто зареєструвався на тестування. Усі учасники роблять це через сайт Національної комісії. Попри те, що матеріально-технічна база дозволяє прийняти й більшу кількість осіб за день, однак на першому етапі вирішили зробити обмеження до 5 осіб, які заходять одночасно, щоб апробувати і подивитися, як усе працюватиме.

Серед екзаменаторів з УжНУ, які задіяні до перевірки усної частини іспиту (монологів), – завідувачка кафедри української мови, професорка Наталія Венжинович; доцентки Вероніка Баньоі; Олеся Харківська; Анастасія Вегеш; завідувачка кафедри української літератури, доцентка Оксана Кузьма. На початку вересня вони пройшли спеціальні тренінги, а також самі виконали екзаменаційну роботу. За результатами виконаної роботи з 15 вересня екзаменатори допущені до перевірки монологів, які їм надсилатимуть із Нацкомісії.

Робота над організацією іспиту в УжНУ триває з літа. Команді виконавців довелося підготувати й подати до Нацкомісії багато супровідних документів.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою складають люди різних професій. Сьогодні це одне з нагальних питань для тих осіб, які планують працювати в державних структурах та обираються за конкурсом на різні посади. 

Центр екзаменування на філологічному факультеті в УжНУ працюватиме доти, доки будуть охочі здобути сертифікат. Реєструватися для складання можуть жителі різних областей України на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови. Екзаменують максимум 30 осіб за день. Якщо людина не набрала достатню кількість балів (відсотків), вона може повторно скласти іспит через 4 місяці. Запізнюватися на екзамен не варто, він розпочинається у чітко визначені години – о 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00.

За матеріалами Медіацентру УжНУ

17 вересня 2021р.

Теги: володіння, мова, іспит

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини