Вольтметром називають спеціальні прилади, що призначені для контролю та вимірювання. Сучасний китайський вольтметр показує рівень напруги у будь-якій конкретній мережі, а його головне завдання полягає у можливості проведення контролю за обладнанням та відстеження його параметрів у процесі роботи.
Основні технічні показники приладів
Оцінка технічної сторони девайсу вимагає врахування декількох характеристик, а саме внутрішній опір, а також частоту змінної напруги, точність та варіації. Перша характеристика повинна бути дуже високою, адже саме таким чином мінімізується вплив на електромережу і результативність отриманих показників буде максимально якісною та точною. Варіації вимірюваного вольтажа для приладів представлені у широкому діапазоні, починаючи від 10 мілівольт і до 1 000 Вольт. Тобто, вони досить універсальні та дозволять зробити різні обчислення.
До основних видів відносять:
-
електромеханічні, що відносять до магнітоелектричних. Вважаються самими точними, а тому їх використовують у лабораторних центрах, де необхідно отримати максимально точні результати. У використанні електромеханічні девайси дуже прості і не відрізняються завищеною вартістю. при цьому вони мають тривалий термін експлуатації. Та існують деякими мінуси. Вони споживають велику кількість електроенергії. зазвичай їх застосовують у виробництві та на електростанціях;
-
аналогові вольтметри працюють на базі перекладу вхідної змінної напруги у постійну. Надалі воно тільки буде примножуватися і надходити до індикатора, що дасть певний сигнал, який у свою чергу, впливає на положення стрілки. Те, наскільки вона відхилиться і буде залежати розмір вхідної напруги;
-
цифрові. Вважаються самими точними вимірювальними девайсами. При цьому в них відбувається кодування аналогової напруги за допомогою цифр. Надалі дані будуть передаватися в частину механізму, який відповідає за перетворення отриманої інформації у десяткове значення. А відображаються отримані величини на дисплеї.
Види пристроїв в залежності від призначення
За даним показником вони поділяються на вольтметри:
-
змінного струму, що використовуються для проведення вимірювань у мережах, які мають відповідний тип струму;
-
селективні. Здатні відокремлювати гармонійну складову сигналу та в подальшому визначати середньоквадратичне значення отриманої напруги;
-
іпульсні. Зазвичай пристрої використовують лише для проведення вимірювань амплітуди імпульсних сигналів, але також вони можуть досить точно визначити амплітуду лише одиночного імпульсу;
-
фазочутливі. Здатні вимірювати зміни комплексних напруг, завдяки цьому можна проводити точне дослідження амплітудно-фазових характеристик підсилювачів та інших до них подібних схем.
За принципом дії вольтметри поділяють на електронні та електромеханічні. Усі електромеханічні пристрої (за винятком термоелектричних) являються звичайними вимірювальними механізмами. А досить широке поширення отримали саме малогабаритні, недорогі та досить точні (погрішність максимум до 0,2%) вольтметри китайського виробництва. Вони здатні вимірювати напругу, а також струм, опір, а деякі навіть температуру, ємність і параметри напівпровідникових приладів. Наразі деякі професіонали вдаються до використання спеціалізованих приладів, що здатні вимірювати невеликі показники напруги, що характеризуються найвищою точністю.
Та варто зазначити, робота з даними приладами досить відрізняється, а тому працівник повинен мати певні знання та навички. Коректна експлуатація являється необхідною, адже робота відбувається із високовольтними девайсами.
09 вересня 2021р.
Теги: dольтметр