Виставка тематична й символічно названа автором «З висоти совиного польоту». До експозиції ввійшло кількадесят робіт виконаних в різні періоди творчості. А це акварелі та графічні листи виконані у різноманітних техніках за десятиліття його творчості.
Роботи майстра виконані натхненно, легко й невимушено, на одному подиху, без всіляких поправок, що свідчить про талант високого ґатунку. Недарма він лауреат Обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ( номінація «графіка») та премії ім. Імре Реверса, учасник міжнародного бієнале графіки у Сербії.
Тематика його робіт залишається незмінною вже протягом десятиліть. Еротичні фантазіїї художника його гіперсексуальність знаходять своє оригінальне й неповторне втілення як у графіці так і в живописі. У своїх витворах дає волю своїй фантазії, яка, здається, не має меж. Його графічні зображення, зазвичай, мають складний сюжет, дуже деталізовані, де кожен елемент має своє значення. Вони вимагають уваги, свого прочитання, довгого й уважного споглядання. І, що, мабуть, найголовніше – потребують певної ерудиції, знань світової культури, зокрема й еротичної. Герої його творів, зазвичай, це міфологічні образи, які живуть у роботах митців світу вже не одне тисячоліття. Саме тому графіку Яноша Рейті сприймають у європейських країнах, де він неодноразово вже мав виставки.
Художник донині далеко не байдужий до прекрасної половини людства. Розкішні крутобедрі й пишногруді жінки в його творах сповнені неприхованого бажання плотських утіх, вони надзвичайно відверті й розкуті, позбавлені будь-яких комплексів.
Янош Рейті – один із найактивніших членів Товариства угорських художників ім. Імре Ревеса, учасник понад 30-ти виставок в Україні, Угорщині, Чехословаччині, Румунії тощо. Не випадково його ім’я ввійшло до Енциклопедії сучасних угорських художників.
На виставці також експонуються пейзажі художника.
Відкрила виставку пані Марта Товт. Художник Шандор Маринич розповів присутнім про свою давню, понад сорок років, дружбу з автором виставки, поділився спогадами про той час, коли вони разом працювали на одному підприємстві в Ужгороді. Своє слово про митця сказав й керівник дипломатичної місії Консульства Угорщини у Берегові Сіладі Матяш. Серед присутніх також була дипломат, фахівець з питань зовнішньої економіки Чізмадіа Александра, директор Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая Франциск Ерфан, методист обласного Центру культури Костянтин Ковган та інші друзі художника, шанувальниці його таланту.
Своєю віртуозною грою на скрипці святковий настрій присутнім створювала Ріта Телекі.
В рамках виставки гості автора з Ужгорода дорогою додому відвідали майстерню талановитого митця, заслуженого майстра народної творчості України Ендре Гіді, де мали нагоду ознайомитися також й з роботами сина, Ендре Гіді молодшого.
Володимир Мишанич