Внаслідок цього все більше людей роблять вибір на користь фільтрів для води, що роблять її придатною для вживання. Очевидно, що фільтри для води в Ужгороді обрати непросто. Велике різноманіття моделей робить вибір фільтру достатньо складним заняттям. Щоб підібрати той пристрій для очищення води, який підійде найкраще для вас, потрібно лише слідувати найбільш розповсюдженим правилам.
Перш за все, необхідно виявити основні проблеми води, із якими фільтру доведеться справлятись – тобто, виявити її склад. Побутові тестери зазвичай не можуть дати стовідсотковий результат, тому краще скористатись послугами лабораторії. Експертне заключення буде включати у себе наступні пункти:
Жорсткість;
Кислотно-лужний баланс (Ph);
Наявність органічних домішок;
Наявність неорганічних домішок;
Провідність;
Ступінь мінералізації.
Отримавши конкретні цифри, можна буде підійти до питання вибору фільтру більш зважено.
Розрахунок потрібної кількості чистої води
Згідно до рекомендацій лікарів, потрібно пити близько 250 мілілітрів води на 1 кілограм маси тіла. Відповідно, необхідна кількість варіюється від 2 до 4 літрів на добу. До цієї цифри також варто додати 2-3 літри, що використовуються для приготування їжі та гарячих напоїв. Відповідно до цього, навіть за найменш скромними розрахунками сім’я із трьох людей має щоденно вживати близько 10-15 літрів води на добу. Відповідно до цього, до вибору фільтру також потрібно підходити з огляду на необхідну кількість води.
Найбільш базова модель фільтру – глечик – може очистити близько 300 літрів води. Фільтр, у основі роботи якого лежить технологія зворотного осмосу – від 3000 до 6000 літрів. В свою чергу, сорбційний фільтр очищає до 8000 літрів. На основі наведених даних можна зробити певні висновки відносно того, яка модель буде найбільш прийнятною для побутових умов з огляду на темпи вживання води.
Одним з найбільш популярних різновидів фільтру є глечик. Характерними особливостями даного виду фільтрації є доступність та практичність. Принцип роботи максимально утилітарний – вода потрапляє у воронку, оснащену фільтрами, та очищається шляхом проходження через неї. Якщо своєчасно проводити заміну фільтру, користуватись таким пристроєм можна роками.
Не менш розповсюдженим є проточний фільтр, що представляє собою картридж, який кріпиться у трубу під краном. Вода проходить багатоетапну фільтрацію і стає очищеною. Втім, самостійно встановити даний різновид фільтрувального пристрою без потрібних знань, буде проблематично, тому краще звернутись до спеціаліста.
Також користується попитом фільтр у вигляді насадки. Вирізняється універсальністю, оскільки може бути самостійно закріплений на будь-який кран.
На що потрібно звернути увагу при виборі фільтру для води
Щоб обрати найбільш зручний фільтр, потрібно проводити відбір за наступними критеріями:
простота у обслуговуванні;
економічна доцільність;
зручне використання;
ступінь очистки;
потреба у очистці.
Зважаючи на ці фактори, можна з легкістю підібрати модель, що підійде найкраще для використання у побуті. Якщо конкретний фільтр успішно вирішує ті завдання, що перед ним стоять, то на ньому і варто зупинитись.