У вересні вирішуватимуть, чи відкривати пункт пропуску "Лубня-Волосате" на Закарпатті

Міжнародний біосферний резерват “Східні Карпати”, що поєднує унікальні, добре збережені карпатські ландшафти у трьох країнах - Україні, Польщі та Словаччині, попри те, що створений був ще у минулому столітті, досі так і не запрацював як єдиний об'єкт.

У вересні вирішуватимуть, чи відкривати пункт пропуску "Лубня-Волосате" на Закарпатті

Перш за все, причиною є державні кордони та брак пунктів пропуску, що змогли б зробити біосферний резерват “Східні Карпати” доступним та привабливим для туризму та рекреації на міжнародному рівні.

Сьогодні українська частина резервату критично потребує поштовху для розвитку. Попри унікальний рекреаційний потенціал, основні статті доходу місцевих мешканців тут - вирубка лісу, сільське господарство та робота за кордоном. Поштовхом для змін міг би стати міжнародний пункт пропуску “Лубня-Волосате”.

Як повідомили ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” у Державній Митній Службі України, питання щодо відкриття пункту пропуску “Лубня-Волосате” внесено до порядку денного 16-го засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Засідання заплановано на вересень 2021 року. Окрім розгляду питання щодо пункту пропуску “Лубня-Волосате”, на засіданні також обговорюватимуть можливість будівництва нових пунктів пропуску “Адамчуки-Збережне” та “Лопушанка-Міхновець”.

Питання, щодо будівництва пункту пропуску “Лубня -Волосате” (Україна-Польща) на території Міжнародного біосферного заповідника “Східні Карпати” залишається невирішеним вже кілька десятиліть.

“Те, що територія потенційно можливого пункту пропуску знаходиться у межах Міжнародного біосферного резервату накладає ряд обмежень. Утім, це не привід залишити місцеві громади без сучасних можливостей міжнародної співпраці. Бідність призводить до росту нелегальної діяльності, такої як вирубка лісів, браконьєрство, контрабанда, тощо. Внаслідок такої політики природні цінності території опиняються під загрозою деградації.  Компромісним варіантом може бути побудова туристичного пішого пункту пропуску, із можливістю перетинати кордон також із велосипедом, щоб пункт був зручний як для піших так і для велотуристів”, - сказав керівник ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” к.б.н. Богдан Проць.

ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного  Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety реалізує проєкт «Громадська підтримка транскордонної співпраці у резерваті «Східні Карпати». Серед пріоритетних завдань проєкту:

•       підвищення транскордонної комунікації та посилення співпраці у межах Міжнародного біосферного резервату “Східні Карпати”;

•       оцінка соціо-екологічних ризиків відкриття прикордонного пункту переходу “Лубня-Волосате”, що має важливе значення для  покращення співпраці в межах резервату та підвищення добробуту місцевих громад;

•       пошук можливостей для розвитку прикордонних територій в межах Міжнародного біосферного резервату “Східні Карпати”, зокрема створення  спільного комунікаційного майданчика для об’єктів ПЗФ, що стимулюватиме транскордонну співпрацю, культурний обмін, розвиток туризму, що в перспективі стане поштовхом для бізнес проектів.

16 липня 2021р.

Теги: пункт пропуску, Лубня

Коментарі

Чікі 16.07.2021 / 12:58:34
Проць прекрасно знає, що цього кпп не буде через позицію польської сторони. Тому це листування і стаття просто пил в очі тих, хто дав Процю гроші.

НОВИНИ: Соціо

22:31
/ 2
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 23
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
» Всі новини