Про це інформує регіональний офіс.
Проєкти громад обрали для фінансування у рамках конкурсу «Громада, дружня до бізнесу». Проєктні заявки на конкурс мали можливість подавати лише ті громади, очільники яких успішно пройшли навчальну програму «Кроки для керівників». В Україні переможцями конкурсу стали 10 громад, в тому числі 3 з Західної України.
Загальна стратегія конкурсу полягає у забезпеченні створення сприятливого бізнес-середовища у громаді, налагодженні діалогу з бізнесом та його підтримці.
Реалізація відібраних проєктів розпочнеться орієнтовно у вересні 2021 р. і буде завершена найпізніше 31 березня 2022 р.
Керівник Закарпатського РО Микола Сюсько розповів, що громади-переможці мали позитивний досвід співпраці з U-LEAD, зокрема у сфері проєктного менеджменту, тому перемогли цікаві проєкти.
Приміром, у Синевирській сільській раді Громадська організація «Товариство «Кришталеве джерело» реалізовуватиме проєкт, який був пов'язаний з підвищенням конкурентоспроможності місцевих підприємців, що працюють у галузі заготівлі, перероблювання та продажу дикоростучих та лікарських рослин, сприяння їх спеціалізації та кооперації в умовах пандемії COVID-19 створення локального товарного бреду органічної продукції з дикоростучих та лікарських рослин «Синевир-Еко». Проєктом будуть створені умови розвитку місцевого бізнесу в унікальному секторі у співпраці із місцевою владою, НПП «Синевир» та громадою.
А тим часом у Зарічанській сільській раді ГО “Іршавщина” реалізуватиме проєкт, який буде пов'язаний зі школою для підприємців. Цей проєкт сприятиме розвитку громадянської активності, залучення та активізація молоді у розвитку та житті громади. Його метою є підвищення кількості підприємців та популяризація підприємництва в громаді шляхом створення школи молодого підприємця на території громади, де буде залучено учнів навчальних закладів та молодь громади.
"Впевнений, що закарпатські громади мають хороший потенціал, а проєкти допоможуть цей потенціал розвинути", - резюмував Микола Сюсько.
Довідка
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.