Закарпатська облрада одноголосно проголосувала за відміну ліквідації санаторної школи-інтернату у Великому Березному

Таким чином, заклад збережено і убезпечено від розформування.

Закарпатська облрада одноголосно проголосувала за відміну ліквідації санаторної школи-інтернату у Великому Березному

Про таке з сесійної зали обласної ради повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

За його словами, усі 60 депутатів облради у повному складі проголосували за відміну ліквідації санаторної школи-інтернату у Великому Березному.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, незадовго до засідання сесії облради перед адмінбудівлею відбувся мітинг за участі представників колективу закладу. 

Йдеться про Великоберезнянську загальноосвітню санаторну школу-інтернат Закарпатської обласної ради, яка є спеціалізованим навчальним закладом, унікальним і єдиним на Закарпатті для навчання дітей із бронхолегеневими та серцево-судинними захворюваннями. Розташований заклад в смт Великий Березний, побудований ще в 60-х роках та розрахований на майже 300 учнів, де працює 105 педагогічних, медичних та технічних працівників. На території загальною площею 5,5 га знаходиться адміністративні, навчальні та спальні корпуси, сучасні початкові класи НУШ та комп'ютерні класи, медичний пункт, чудова кухня та їдальня, душові (окремо для хлопців і дівчат), пральня, кабінет перукарні, кімната аромотерапії, бібліотека, кабінет швеї, майстерня по ремонту взуття, котельня, сад, спортивний зал, приміщення та площадка з тренажерами, два футбольні поля (велике і мале) тощо.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, 25 лютого 2021 року на другій  сесії VІІІ скликання Закарпатської обласної ради було прийнято рішенння №161 про ліквідацію юридичної особи «Великоберезнянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів  Закарпатської обласної ради». Тогоріч, при попередній владі, даний проєкт, після протестів колективу та громадськості, неодноразово знімався з розгляду.

22 березня 2021 року на сесії Великоберезнянської селищної ради було прийнято рішення №116 «Про зверення Великоберезнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області щодо внесення змін у рішення №161 від 25.02.2021 року Закарпатської обласної ради», мотивуючи, зокрема, відсутністю коштів в місцевому бюджеті на утримання даного закладу. Це в свою чергу ставить під загрозу збереження робочих місць та цілісності майнового комплексу. Таким чином селищні депутати звернулись до керівництва обласної ради та облдержадміністрації щодо збереження навчального закладу на балансі області, замінивши ліквідацію закладу на реорганізацію в обласний спортивний ліцей. 

13 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України №1385-IX «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню  освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої  мережі та захисту прав учасників освітнього процесу», який був підписаний Президентом України 29 квітня. Даним Законом трансформацію санаторних шкіл продовжено на один рік – до липня 2022 року, а сама реорганізація або закриття санаторної чи спеціальної школи допускається лише після погодження з Міністерством освіти і науки України.

Варіант трансформації (реорганізації) школи-інтернат у Великому Березному в обласний спортивний ліцей підтримала й заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, яка перебувала з робочим візитом на Закарпатті 26 лютого.

24 червня 2021р.

Теги: школа, інтернат, ліквідація, облрада

НОВИНИ: Соціо

18:39
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
11:58
У селі Тихий на Ужгородщині попрощаються із загиблим воїном Євгенієм Бушмакіним, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
11:26
/ 1
Підтвердили загибель на війні Героя із села Онок на Берегівщині Миколи Заріцького Фото новина
10:23
На одній із вулиць Ужгорода можливе ускладнення руху через аварійні роботи
18:18
/ 2
На Закарпатті за місяць зафіксували 32 скарги на порушення прав під час мобілізації
14:15
/ 1
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле під час походу Фото новина
12:21
На Закарпатті дитина отримала різані рани після небезпечних завдань в онлайн-грі
10:41
/ 1
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання із захисником Олександром Карбованцем Фото новина
16:29
Львівські лікарі врятували зір юнаку із Закарпаття після важкої травми ока Фото новина
13:15
/ 1
На Закарпатті мобілізували чоловіка з інвалідністю Фото новина
18:13
В Ужгороді попрощалися із захисником Іваном Ігнацевичем, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
12:53
/ 1
У вантажному поїзді до Словаччини на Закарпатті виявили схованку з контрабандними сигаретами Фото новина
10:00
У Ясінях на Рахівщині помер ветеран російсько-української війни Руслан Романюк Фото новина
09:10
До озера Синевир маломобільних туристів доставлятимуть електромобілем
18:08
/ 1
У Виноградові попрощаються із військовим Юрієм Левком, який помер внаслідок хвороби Фото новина
16:01
/ 1
На Мукачівщині електровелосипедист врізався у двох дітей на велосипедах
15:23
На Мукачівщині рятувальники евакуювали травмованого мотоцикліста з лісу Фото новина
10:58
На трасі Київ – Чоп викрили порушення в міжнародному автобусі Фото новина
» Всі новини