До експозиції ввійдуть полотна створені на пленерах, що відбулися в Ужгороді та в Ужку, що на Великоберезнянщині.
В Ужгороді художники працювали в історичному центрі міста, зобразивши Ужгородський кафедральний собор та інші живописні куточки древнього міста.
Подорожуючи селами Ужанської долини, то тут, то там із захопленням віднаходили місця відтворені Бокшаєм і Ерделі та іншими митцями Закарпаття ще на початку століття. Якось спонтанно, але вже цілеспрямовано цим пошуком зайнялися художники Мирослав Голянич та Антон Секереш, які знайшли вже кілька об’єктів, зображених художниками нашого краю.
Мандруючи горами побачили будиночок в околиці Ставного, який писали Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай, Іван Шутєв та інші художники. У пошуках нових живописних сюжетів художники відвідали село Ставне, де в далекі-близькі 1970-і був піонерський табір, в якому я разом з друзями дитинства Євгеном Щербеєм та Володимиром Фучком чудово провели літні канікули. За цей час краєвид майже не змінився, хіба що сосни на подвір’ї підросли й постаріли на 47 років, а ми трохи подорослішали…А все інше – без змін, той же потічок, ті ж гори й сонце над ними.
Серед учасників Василь Вовчок, Олександр Сидорук, Аркадій Мухомед’янов, Мирослав Голянич, Антон Секереш, Юрій Мушак, Костянтин Ковган, Марина Чопей, Антоніна Дурда, Роман Горзов та інші митці.
До участі у виставці також запрошені викладачі дитячих шкіл мистецтв області.
Над організацією виставки та експозицією працюватиме Обласний організаційно-методичний центр культури ( директор Заслужений працівник культури України Ганна Дрогальчук).
Володимир Мишанич