Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
За його словами, головам територіальних громад в області видано 39 приписів щодо ліквідації виявлених смітників в прибережних захисних смугах.
Міністр також повідомив, що іще 9 приписів видано головам тергромад Закарпаття щодо розроблення схем санітарного очищення населених пунктів, які мали бути затверджені ще у 2020 році.
«Минулого тижня ми провели селекторну нараду з облдержадміністраціями, на якій обговорили першочергові кроки із запобігання забрудненню транскордонних річок. Місцева влада вже проводить рейдові заходи, щоб з’ясувати місця стихійних сміттєзвалищ і організувати роботу з їх ліквідації. Запобігти засміченню річок Закарпатської області можливо лише усунувши причини утворення несанкціонованих сміттєзвалищ та їхнього потрапляння у водойми. Ситуація ускладнюється тим, що віддалені й гірські регіони не мають системи збирання і вивезення відходів. Тому ці звалища утворюються там масово, відходи з них під час повеней просто змиває в річки. Відповідальність за це лежить на органах місцевого самоврядування», - зазначив Абрамовський.
Міністр наголосив, що місцева влада має активніше вести просвітницьку роботу з населенням, пояснювати як вивозити та утилізувати відходи та до яких наслідків може призвести їхнє скидання у водойми.
За останні два місяці, додав Абрамовський, у Закарпатській області на притоках річок Тиса, Латориця та Боржава рівень води підіймався сім разів та тричі в основних руслах.
Затори в заплавах, до яких є доступ техніки та людей, вже ліквідовуються, зазначив він.
На минулих вихідних голова облдержадміністрації Анатолій Полосков разом з представниками ДСНС здійснив обліт транскордонних річок та їх приток. Обліт підтвердив, що нові точки збору сміття формуються біля домогосподарств, сільгосппідприємств та на берегах річок на околицях територіальних громад.