Депутат Закарпатської облради закликав мера Ужгорода накласти "вето" на "дерибанні" рішення (ФОТО)

Йдеться про приватизацію декількох земель загального користування, які по законодавству не можуть бути передані під індивідуальну житлову забудову, початок якій дала владна коаліція в Ужгородській міськраді на скандальній сесії 30 березня.

Депутат Закарпатської облради закликав мера Ужгорода накласти "вето" на "дерибанні" рішення (ФОТО)

Депутат Закарпатської обласної ради Іван Дуран звернувся з депутатським зверенням до Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, в якому закликає останнього зупинити дію скандальних рішень міськради, а саме зелених зон та прибудинкових територій.

Також депутат додав до зверення і відповідь Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради від 01 квітня 2021 року та службову записку головного архітектора міста Олега Боршовського, згідно яких прийняті рішення не відповідають містобудівній документації міста, зокрема генплану Ужгорода. Відтак, такі території не можуть бути відведені для містобудівних потреб відповідно до чинного законодавства.

Про це повідомив Закарпаття онлайн громадський правозахисник Віталій Грегор.

"До слова, службова записка О. Боршовського датована ще 29 березня. Тому міський голова достеменно знав, що більшість питань, озвучених напередодні і громадськістю, не відповідають генплану, а відтак не мають законних підстав бути прийнятими. Однак Б. Андріїв промовчав та не озвучив депутатському корупусу на сесії про критичні зауваження профільного управління міськради, ймовірно маючи свій інтерес. Наразі, з огляду на зазначене, в мера лише єдиний варіант вийти "сухим з води" —  це не підписувати дані дерибанні рішення, зупивши їх дію своїм розпорядженням. Інакше ж йому світить "кримінал" через зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб" — прокоментував правозахисник.

Враховуючи зазначене, з метою раціонального використання земельних ресурсів, збереження зелених зон міста та недопущення порушень конституційного права ужгородців на користування землями загального користування, І.Дуран просить мера Ужгорода зупинити дію рішень міської ради, які напередодні були озвучені і громадськістю:

1) пункт 1.41. проєкту № 148 — Лозюк Р. В. земельної ділянки площею 0,0100 га по вул. О. Радищєва під індивідуальне житлове будівництво (буферна зона Боздоського парку на Слов'янській набережній);

2) пункти 1.66., 1.67. проєкту № 148 (доповнення) —  Іванову В. І. , Ганевич І. О. земельних ділянок площею 0,0922 та 0,0927 га по вул. Ольбрахта під індивідуальне житлове будівництво (зелена зона та громадська автостоянка, напроти "РІО-аквапарк", на березі р. Уж);

3)  пункт 1.59. проєкту № 148 (доповнення) —  Риган А. П. земельної ділянки площею 0,1000 га по вул. 8-го Березня під індивідуальне житлове будівництво (територія прилегла до ужгородського парка Перемоги, озеро Кірпічка, запроектована детальним планом під прохід/проїзд до озера);

4) пункт 1.64. проєкту №148 (доповнення) —  Куберці І. Й. земельної ділянки площею 0,0600 га по вул. Антона Макаренка, 6 «а» під індивідуальне житлове будівництво (прибудинкова територія багатоповерхівок по вул. Минайській, 11 та Вузька, 89).

Як повідомляло Закарпаття онлайн,  напередодні також публічно закликали Б.Андріїва "ветувати" ці "дерибанні" рішення і громадськість Ужгорода. Останні водночас звернулися і до керівництва Закарпатської обласної прокуратури та Ужгородської окружної прокуратури захистити землі загального користування громади Ужгорода, забезпечивши судове оскарження та відповідні заходи забезпечення позовів. 

02 квітня 2021р.

Теги: депутат, вето, рішення

Коментарі

До правди і нижнього 04.04.2021 / 21:28:07
Взяв чи не взяв гроші хай відповідні органи займаються не тобі судити, мова йде про те, що він висловив нормальну державницьку позицію і коли був першим замом губернатора і виконував обов’язки голови то також показав нормальну держ. позицію стосовно будівництва вітряків на Боржаві. Стосовно авторитета, то так, він авторитет в області бо інакше не зайняв би друге місце по кількості голосів до обласної ради, а нардепи наші зайняті мабуть чимось іншим, будете думати кого вибираєте.

Фрасня 03.04.2021 / 23:54:31
Боршовський май хитрий, взяв гроші, а потім службову написав.

Правда 02.04.2021 / 20:18:11
Уви, але все вирішує зараз Бабло, і доступ до корита як у випадку з Глаголою та і Дуран на державній службі нажив чималі статки і точно що не з зарплати. Корупціонери, бариги, контробандисти при владі і країна котиться в прірву, без медицини, інфраструктури, освіти, у кожного лиш бажання нажитися любим шляхом, уви, нич святого.

До няньо 02.04.2021 / 18:48:45
Молодець , то молодець!А вiн що авторитет ? Де нардепи ? Де СБУ та Прокуратура?Але мене дивуе армянська дiаспора ,Мелкумяни грошей мало ? глаголi,Що видавав себе за правдолюбця,а сам явний коррупцiонер -стукач !

Няньо 02.04.2021 / 15:54:24
Іван Петрович один із нормальних і адекватних депутатів. Молодець.

Віталію 02.04.2021 / 13:42:42
Підпише!

НОВИНИ: Соціо

15:12
/ 1
Закарпаття представили на Всеукраїнському туристичному саміті у Львові Фото новина
14:17
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
12:35
У Верхньому Бистрому на Хустщині провели в останню путь воїна Василя Бодню Фото новина
09:03
/ 1
До «Сакура Фест» в Ужгороді підготували безкоштовні екскурсії Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
/ 2
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
13:35
/ 1
Стала відома подальша доля вилучених на Закарпатті стародруків Фото новина
12:33
/ 1
У Білках на Хустщині попрощалися з полеглим на війні з рф воїном Петром Біксеєм Фото новина
11:13
Військовий з Углі отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» Фото новина
10:13
/ 1
У Велятині на Хустщині повідомили про загибель на війні захисника Юрія Марченка Фото новина
08:56
/ 7
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 2
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
/ 2
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
» Всі новини