Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ

Президент Володимир Зеленський своїм указом від 27 березня скасував указ експрезидента Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України.

Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ

Також указом скасовується указ експрезидента від 17 вересня 2013 року про призначення суддею КСУ Олександра Касмініна.

Указ Зеленського від 27 березня має назву "Про деякі питання забезпечення національної безпеки України" та набирає чинності з дня його опублікування.

В указі зазначається, що таке рішення прийнято "з метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, забезпечення державної незалежності і національної безпеки, керуючись національними інтересами України".

Підкреслюється, що відповідно до закону "Про національну безпеку України", демократичний конституційний лад є одним із фундаментальних національних інтересів України. Також згадується постанова Верховної Ради від 17 лютого 2021 року, в якій підкреслено, що узурпація влади у 2010 - 2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ національної безпеки і оборони України, порушення прав і свобод людини.

Дослівно: "…окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України, права і свободи людини і громадянина".

Передісторія:

  • 29 грудня 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного cуду Олександра Тупицького від посади судді КС.

  • 30 грудня 2020 року у КС заявили, що вважають указ Зеленського про відсторонення Тупицького "юридично нікчемним", і закликали його скасувати. Правовий департамент секретаріату КС заявив, що Тупицький повинен далі виконувати свої обов’язки.

  • 19 січня ДБР заявило, що повідомило про підозру у злочинах за ч.2 ст.384, ст.386 ККУ (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань) Тупицькому, хоча сам Тупицький імітував її невручення і відвідував робоче місце.

27 березня 2021р.

Теги: Тупицький, указ

Коментарі

===== 30.03.2021 / 21:07:11
БРАВО През.Укр Зеленському!!!!Це Правильний Хід..

НОВИНИ: Різне

14:54
SIM-карта для смартфона - як обрати тариф без зайвих витрат
01:40
До МЗС Угорщини вперше викликали посла рф через російську атаку на Закарпаття
18:06
Код авторизації - як бізнесу захистити клієнтів і максимально спростити верифікацію
17:59
Що таке локалізація - простими словами про складний процес
21:58
Як обрати іграшки для дітей за віком і не купити зайвого
19:59
Органічне просування сайту - шлях до ТОП Google і стабільного трафіку
11:27
/ 1
Угорщина повернула Україні викрадені гроші і золото
21:39
Акумуляторні батареї LiFePO4 для інвертора - як обрати надійне рішення для енергетичної незалежності
22:28
Інвестиції в нерухомість Туреччини - чому українці обирають вілли та апартаменти у 2026 році
20:26
Таксі Ужгород – Будапешт як спланувати поїздку через кордон без втрати часу
06:45
Що в смартфонах Motorola цінують на кожен день
09:51
Баланс мінералів у харчуванні - чи дійсно важлива рожева гімалайська сіль
01:35
/ 6
Мадяр пропонує Зеленському зустрітися влітку у Берегові
09:29
На що звернути увагу, купуючи вії оптом
09:07
Чому спорт важливий для ветеранів та ветеранок
17:38
З полону повернулися ще 193 українські захисники Фото новина
12:13
Дитяче автокрісло в авто - вибір, який починається з безпеки
12:04
Пошук роботи у нових умовах - як адаптуватися та перемогти конкуренцію
11:58
Простір без зайвого шуму - як обрати місце, де меблі купують усвідомлено
11:47
Преміальні можливості шин Rauffan за розумну ціну
11:37
Міцний характер позашляхових шин Rauffan
01:19
Словаччина блокуватиме 20-й пакет санкцій, але не 90 млрд євро для України
01:14
/ 3
Одна з партій Словаччини подала скаргу на фіцо через нібито змову з орбаном щодо мігрантів
08:59
Ноутбуки - як обрати без переплати і не пожалкувати через півроку
23:43
FT: Єврокомісія висунула Мадяру 27 умов для розблокування 35 млрд євро
» Всі новини