На сесії Закарпатської облради працювало трохи більше половини депутатів

У четвер, 25 лютого, в Ужгороді відбулося перше пленарне засідання другої сесії Закарпатської обласної ради VІII скликання. Кількість запрошених була суворо обмежена, однак, треба відзначити, що на сайті обласної ради відбувалась он-лайн трансляція.

На сесії Закарпатської облради працювало трохи більше половини депутатів

Цього разу участь у засіданні вирішили взяти і деякі закарпатські нардепи, зокрема Іванна Климпуш-Цинцадзе з «ЄС» та «Слуга народу» Михайло Лаба. Окрім у сесійній залі як завжди були присутні керівники правоохоронних та силових структур, представники консульств іноземних держав, та ін.

 

В цей самий час під стінами Закарпатської ОДА вже традиційно зібрався мітинг, учасники якого вкотре вимагали знизити тарифи на комунальні послуги. Протестувальників до сесійної зали, як і минулого разу, не пропустили, хоча ті будь-що намагались прорватися до будівлі.

У зв’язку з відрядженням голови облради Олексія Петрова, повноваження головуючого сьогодні здійснював Андрій Шекета.

На початку засідання присутні вшанувати хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв Революції Гідності, Небесної Сотні та загиблих у війні на Сході України.

Головуючий також привітав депутатів-іменинників, які святкували дні народження у міжпленарний період. Це, зокрема, – Лівія Балог, Мирослав Білецький, Йосип Борто, Гейза Гулачі, Олексій Іванчо, Іван Матрунич, Юрій Покорба, Микола Сличко, Іван Синетар, Едгар Токар, Наталія Шетеля.

Варто зазначити, що на початку засідання депутати ОПЗЖ покинули сесійну залу на знак протесту проти недавніх дій Президента та РНБО. Очільник фракції Іван Чубирко заявив: «Наша партія «ОПЗЖ» не може миритися з антиконституційними та безвідповідальними діями Президента та його команди і стояти осторонь подій, за якими сьогодні стежить уся країна. Порушуючи закон та Конституцію без суду та слідства Президент спершу закрив три відомі загальноукаїнські телеканали, після цього ввів санкції проти голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини. На нашу думку, Зеленський перетнув межу, бо почав вдаватися до політичних переслідувань, репресій та рішень, що неприпустимо в демократичній країні. Тому на знак протесту проти дій Президента депутати фракції партії ОПЗЖ в Закарпатській обласній раді залишають сесійну залу».

Через відсутність цілої фракції, а також доволі низьку явка, депутатів у сесійній залі залишилось працювати ледве більше половини. Однак для кворуму цього виявилось достатньо, відтак сесія вважається повноважною. Отож після низки депутатських звернень депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Чимало питань депутати прийняли пакетом. Насамперед, було створено тимчасову контрольну комісію, яка вивчатиме питання обґрунтованості тарифів на комунальні послуги. До роботи ТКК, окрім депутатів облради, буде залучено експертів, фахівців, громадські організації та інших зацікавлених осіб. Також рекомендовано посадовцям Закарпатської ОДА  делегувати своїх представників та сприяти роботі ТКК. Після завершення своєї роботи комісія сформує звіт та пропозиції, які будуть заслухані на пленарному засіданні обласної ради. Очолив комісію депутат Віктор Русин.

Про результати діяльності органів прокуратури на території нашого краю у 2020 році депутатів інформував керівник Закарпатської обласної прокуратури Дмитро Казак. Оскільки розширена інформація опублікована на сайті облради, то прокурор виступив коротко. Зазначалось, що у 2020 році зафіксовано зниження рівня злочинності у порівнянні з 2019 роком – кількість облікованих злочинів зменшилася на 24%, знизився показник правопорушень проти власності та ін.

Доповідав перед обласними обранцями також директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний. Він, зокрема, заявив що кількість інфікованих збільшується, зростає й смертність. За його словами медики роблять усе від них залежне, однак люди мають самі посилити дотримання всіх протиепідемічних заходів.

У ході засідання депутати облради також ухвалили зміни до Програми поліпшення надання медичної допомоги дітям, які страждають на хворобу Крона, на 2020-2022 роки. Окрім того вони підтримали Регіональну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Закарпатській області на період до 2023 року. У рамках цієї програми буде закуплено 54 відеокамери з функцією фіксації та розпізнавання автономерів. За словами Начальника ГУ Нацполіції у Закарпатській області Ярослава Колесника, збільшення кількості таких камер автоматично збільшить частку розкриття злочинів у непокритих відеоспостереженням куточках краю. У межах програми також планується систематично здійснювати габаритно-ваговий контроль транспортних засобів з метою збереження автомобільних доріг загального користування, та ряд інших заходів, в тому числі й ремонт доріг. Програму розраховано на 2021– 2023 роки. Її кошторис складає 217 млн 84 тис гривень, з них 35 млн 490 тис грн з обласного бюджету, 12 млн – з районних та170 млн 350 тис із держбюджету.

Під час засідання депутати також звернулися до центральної влади з проханням… Справа у тому, що «на адресу керівництва області та депутатів обласної ради надходять численні звернення від керівників благодійних та релігійних організацій щодо проблемних питань, пов’язаних з процедурою визнання вантажів гуманітарною допомогою та їх подальшого розподілу». У зверненні йдеться, що внаслідок внесених Мінсоцполітики протягом останніх років змін до нормативних документів щодо процедури визнання гуманітарних вантажів обсяги отримання та розподілу допомоги з початку 2020 року в Закарпатській області значно зменшилися. Багаторічна співпраця благодійних, релігійних та громадських організацій в області із закордонними донорами щодо здійснення системної соціальної роботи за рахунок надходження гуманітарної допомоги з 1 січня 2021 року фактично зупинилася. Організації змушені відмовлятися від вантажів та спільних багаторічних проектів… Отож депутати вимагають «невідкладно прийняти узгоджені державницькі рішення та спростити процедуру визнання вантажів гуманітарною допомогою».

 

Руслан Фатула, Карпатський об'єктив

26 лютого 2021р.

Теги: сесія, облрада

Коментарі

Тарифи 2021-02-28 / 21:51:21
Як опзжопник русин може очолювати комісію коли вся фракція і він покинули зал засідань сесії? Знову гра влади з жопниками!

Мукачево 2021-02-26 / 16:52:53
Придателі уходять в історію це чекає і Щербея.

Зік 2021-02-26 / 15:59:15
Дє ви таког Продажного Щербея знайшли.оцеж треба такою бути продажною шкурою аж страшно.

Серёга Гудаку 2021-02-26 / 10:51:16
Это хорошо что зажопники разваливаются!
Щербей и Каськив в данном случае поступают правильно, думаю хитрый контразведчик Петров внедрил их в ОПЗЖ и теперь эти двое отрабатывают и поддерживают власть.

Гудак 2021-02-26 / 08:55:16
Щербей то гнида ще та.
Той все життя здавав друзів...
Любить бути ручним песиком при владі.
Тепер здав Медведчука який продавив його на посаду, начальника ДСНС , прийде час зіллє і Петрова з Петьовкою яким тепер вірно служить..
Той Воловецький гандон не пропаде.

Степан 2021-02-26 / 07:58:26
У фракціі ОПЗЖ виявилися два активісти які продалися «Слугам» і фактично врятували сесію від провалу.
Це «лижник» Ладислав Каськів, що пройшов у депутати по квоті Льовочкіна, і якому Олексій Петров на чергову аферу з ніби то будівництвом Пилипецького курорту виділив з бюджету Закарпаття вже понад 45 млн гривень, та продажий керівник- хабарник що очолює МНС в Закарпатті Мирослав Щербей, якого влада тримає на гачку і який заради своєї посади продав і Медведчука і партію ОПЗЖ і продав би й своїх батька й матір лиш би залишитися на посаді.
От через цих двох продажних сєпарських Зажопників і відбулася сесія.

НОВИНИ: Політика

16:17
/ 16
Закарпатська церковна аномалія: погляд з Києва
09:30
Гурт "Vandor" представив новий кліп на пісню "Сам п'ю"
08:38
Данілов закликав до відсічі у війні на інформаційному фронті
14:51
/ 3
Уповноважений із захисту державної мови звернувся до Закарпатської ОДА щодо мовного інциденту у дитсадку Виноградова
09:47
/ 5
ОДА перевіряє інформацію про можливу відмову прийняття дитини в дитсадок у Виноградові через незнання угорської
23:38
Чотири країни-сусідки онлайн обговорять можливості розбудови велодоріжок та транспортних коридорів
17:34
/ 17
Уряд погодив кандидатуру Петра Добромільського на посаду заступника голови Закарпатської ОДА
10:24
/ 20
Закарпатка, що "запустила" головний фейк війни про "розіп'ятого хлопчика", скаржиться, що він негативно відбився на її родині
10:20
/ 25
Київський куратор закарпатських "слуг народу" "відхрестився" від співпраці з одіозним Волошином
21:45
/ 12
Експертиза підтвердила, що "ріднозакарпатський" заступник мера Ужгорода Пинзеник їздив за кермом п'яним – "Магнолія-ТВ"
16:44
/ 53
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА очолить київська мукачівка Марусинець
08:21
/ 45
Брати Андріїви "проштовхують" перейменування вулиці в Ужгороді іменем покійного предстоятеля церкви держави-агресора (ДОКУМЕНТ)
15:38
/ 9
Очільником департаменту культури Закарпатської ОДА стане головред Мукачівського драмтеатру Тищук
15:31
/ 2
Звільнений із посади голови Свалявської РДА Тарабій призначений заступником керівника Мукачівської РДА
14:34
/ 59
"Ріднозакарпатського" заступника мера Ужгорода Пинзеника затримали п'яним за кермом авто
23:59
/ 6
Коли ж, нарешті, посадовці в Україні стануть українськими
22:27
/ 8
Зеленський звільнив голову Свалявської РДА Тарабія і призначив головою Рахівської РДА Небилу
17:41
/ 3
12 років в’язниці за Путіна
12:20
/ 10
У колишніх співробітників фірм, що мали стосунок до виділення землі Медведчуку на Закарпатті, провели обшуки
14:18
/ 17
Єпископ Ніл вже називає МГКЄ "Церквою", а православний сепаратист Сидор агітує за її sui juris
19:56
/ 7
На проміжних виборах до ВР на Прикарпатті та Донеччині кандидати від Партії угорців України "технічно" набрали 35 голосів на двох
17:02
/ 11
Упійманим на хабарі головою ОТГ на Хустщині є представник ОПЗЖ Михайло Мушка з Керецьок
15:55
/ 21
Дорчі без маски: "скандальна" депутатка Берегівської ОТГ системно ігнорує обмеження карантину
12:14
/ 9
Зеленський призначив головою Мукачівської РДА Едгара Токаря
21:34
/ 3
У четвер в Ужгороді представлять нового прокурора міста
» Всі новини