Відкрили експозицію керуючий справами виконавчого комітету Мукачівської міської ради Олександр Лендєл, директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич та Генеральний консул Угорщини у Берегові Матяш Сіладі.
Приміщення з експонатами розміщується в середньому дворі замку Паланок. Тут зібрано чимало експонатів, пов’язаних з репресіями комуністичного режиму, зокрема фотографії, книги, копії документів та кримінальних справ бранців трудових таборів. Також, у виставковій залі експозиції розміщені інформаційні стели, на яких відтворили хронологію післявоєнних подій на Закарпатті.
У листопаді 1944 року до військомату зобов’язали з’явитися чоловіків від 18 до 50 років угорської та німецької національностей. З території Закарпаття у трудові табори вивезли понад 25 тисяч людей, від 5 до 7 тисяч чоловіків додому не повернулися. Останні інтерновані повернулися на рідну землю у 1955 році.
політикиня 2021-02-26 / 07:14:38
Побачила - точно працює, дякую. Так і є. Тепер керівникам музею для реабілітації і рівноваги відкрити у сусідньому залі експозицію жертв мадярської окупації.
Фото, документи по Ковніру, списки наших в'язнів там і по других в'язницях . В'ятровича не запрошувати - він "збитий льотчик".
патріот 2021-02-26 / 04:06:49
політикиня, відкрий собі фотку у окремому вікні і читай прізвища. То все мадяри. Вони роблять себе постраждалими. А те, що прислужували Гітлеру, про Східний фронт, про те, що пакували євреїв у концтабори, і тому отримали обратку, вже не згадується. Як і про Карпатську Україну, де пролили море української крові.
В'ятрович вже давно не є керівником інституту національної пам'яті - ЗЕлепухи його звільнили. Та й що йому робити на цьому увіковічненні пам'яті жертв власної політичної неперебірливості?
політикиня 2021-02-26 / 01:30:35
А чому ніяких Вятровичів на відкритті не було? Їх Сіладі-ур відлякав?
Матеріали є нa веб-сторінці? І ті списки, що на цій фотці не вичитаєш?