Суд почав розгляд позову щодо неправомірних дій Держгеокадастру на полонині Боржава в контексті спорудження ВЕС

У Господарському суді Закарпатської області почався розгляд справи за позовом заступника керівника обласної прокуратури до Держгеокадастру щодо визнання недійсними та скасування наказів про зміну цільового призначення землі та надання земельних ділянок в оренду, визнання недійсними договорів оренди для будівництва ВЕС на Боржаві.

Суд почав розгляд позову щодо неправомірних дій Держгеокадастру на полонині Боржава в контексті спорудження ВЕС

За інформацією прокуратури, встановлено, що впродовж грудня 2017 – липня 2018 років посадовці обласного управління Держгеокадастру змінили цільове призначення 53 земельних ділянок загальною площею більше 42 га. Надалі ці землі надано в оренду для будівництва ВЕС.

При цьому не враховано, що надані в оренду земельні ділянки розміщені у межах території Смарагдової мережі, яка знаходиться під охороною Бернської конвенції. Збереження цих територій є зобов’язанням України перед Радою Європи в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Головуюча суддя у справі – Оксана Ремецькі. Сторонами у справі наразі є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (позивач), Закарпатська обласна прокуратура, яка представляє інтереси держави в особі Міністерства, головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області (відповідач один) та ТОВ Атлас Воловець Енерджи (відповідач два). Також подана заява про залучення до справи у якості третьої особи на боці позивача громадською організацією “Міжнародний інститут людини і глобалістики “Ноосфера”. Вказана громадська організація бере активну участь у захисті від забудови карпатської полонини та є позивачем у двох судових справах, обидві з яких зараз перебувають на стадії касаційного оскарження  у Верховному Суді – щодо скасування висновку з оцінки впливу на довкілля, а також щодо скасування дозволу на будівельні роботи, виданого забудовнику Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Наступне засідання відбудеться 11 березня 2021 року. Початок призначено на 11 годину.

Нагадаємо, що за фактами, оприлюдненими у розслідуванні журналістів проєкту «ПравдаЄ» Червоні лінії» для Боржави: що можна будувати на карпатській полонині закарпатською поліцією відкриті два кримінальні провадження, слідчі дії тривають.

 

19 лютого 2021р.

Теги: Боржава, ВЕС, Держгеокадастр

НОВИНИ: Соціо

17:33
У селі Невицьке на Ужгородщині попрощаються із Героєм Анатолієм Макаровичем Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються із захисником Артуром Каташинським Фото новина
16:15
/ 6
На Закарпатті поліцію звинуватили у незаконному проникненні до будинку
09:29
У Долині нарцисів на Закарпатті розпочалося цвітіння Фото новина
18:27
/ 1
У Вонігові на Тячівщині підтвердили загибель захисника Михайла Росохи Фото новина
16:27
/ 12
Суд на Закарпатті покарав керівника ТЦК за перешкоджання роботі омбудсмана Фото новина
14:34
/ 1
На Берегівщині рятували травмовану туристку біля гірського озера
13:35
/ 2
Туристичний потік у нацпарки Закарпаття скоротився на 10% Фото новина
18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
11:15
/ 1
Помер військовий із села Невицьке на Ужгородщині Анатолій Макарович Фото новина
09:09
У Карпатах зафіксували масове цвітіння шафранів Фото новина
17:59
Командиру роти 128-ї закарпатської бригади присвоєно звання Героя України Фото новина
17:31
В Ужгороді затримали чоловіка за пошкодження фітнес-клубу Фото новина
15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
/ 1
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
» Всі новини