Гостя розповіла про діяльність центру, який має в Україні 10 регіональних представництв, зокрема і в Ужгороді. У нашому місті працюють над створенням нового туристичного маршруту, що поєднає три десятки об'єктів чеської культурної спадщини міжвоєнного модернізму, серед них і район Малий Галагов (який може потрапити до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО), Палац Баті на площі Театральній, школа №3, будівля водоканалу тощо.
Організатори проєкту розробляють віртуальний та візуальний контенти, останній, зокрема, докладніше описали в презентації: планується виготовлення інформаційних листівок із зображеннями об'єктів архітектурної спадщини, внесених до туристичного маршруту, з вербальним доповненням на звороті.
Як зазначила Радка Рубіліна, проєкт фінансує чеська сторона, від Ужгородської міськради потрібні дозволи на розміщення табличок із QR-кодами, які потім внесуть на гугл-карти, а також інформаційну підтримку.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв запевнив, що міська влада підтримує такі ініціативи, розповів про співпрацю з містами-побратимами Чеська Ліпа та Їглава, вивчення чеської мови в одній із шкіл Ужгорода – у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3, про проведення в Ужгороді фестивалю “Чеські дні в Україні”.
Також у зустрічі взяли участь заступник міського голови Василь Пинзеник, координаторка Чеського Центру у Львові Євгенія Нестерович, координаторка Чеського Центру в Ужгороді Любов Павлишин, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич.
Зазначалося, що до реалізації проєкту залучені й науковці Ужгородського національного університету, Національного архіву (Чеська Республіка), представників краю Височина, проєкту “Uzhhorod Modernism” тощо.
Най тя Бог поб'є! 2021-02-16 / 18:29:41
Ха-ха-ха, це той міський голова, що не бачить під носом шпаківень на об'єктах культурної спадщини, незаконної реконструкції будівлі Закарпатського апеляційного суду (вул. Довженка, 7), чергового нищення за проєктом реконструкції будівлі суду на пл. Народній, 5. Про руйнування будинку Кирила Фунданича за час його керування містом вже тільки глухмй та безпам'ятний не згадував. А фасад аптеки №1 бачив? А його хвалькуватість по "реконструкції" партеру на площі Народній, перед будівлею Закарпатської обласної ради вчергове доводить рівень його культурної освіченості в галузі культурної спадщини загалом та краю зокрема. А що говорити про ідею Малого Ґалаґова як можливого номінанта до Списку ЮНЕСКО?! Він має совість ще й про неї згадувати?! Та хто, як не він її убив, закопав і потанцював на могилі. Невігласе, як ти тільки очі не повилізають, коли спілкуєшся із чеською колегою на ці теми?