Як зазначили на зустрічі, такі центри вже є в Харкові, Миколаєві та Києві, донорами відкриття Центру підтримки підприємництва “Дія. Бізнес” в Ужгороді стануть корпорації Nokia та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Окрім ініціативи “Дія. Бізнес”, міністерство реалізує й проєкт “Дія. Цифрова освіта”, адже люди повинні вміти користуватися цифровими послугами. Тому обговорили розроблення та прийняття концепції цифрової грамотності Ужгорода.
Василь Пинзеник відзначив готовність впроваджувати в обласному центрі Закарпаття напрацювання та досвід інших міст. Павло Логвінов додав, що в міській бібліотеці в Ужгороді вже діють безкоштовні навчання цифрової грамотності.
Також Валерія Іонан відзначила, що всі охочі можуть скласти національний тест із цифрової грамотності на https://diia.gov.ua/ (у розділі “Освіта”). Це навчання за освітніми серіалами (“Основи кібергігієни”, “Підприємництво для школярів – ідея”, “Штучний інтелект для школярів” тощо), після чого пропонується підсумувати власний рівень, а результати тесту використовувати, зокрема, для пошуку роботи, аби працедавці одразу були обізнані з цифровою грамотністю потенційного працівника.
Крім того, на цьому сайті є 50 різних кейсів для створення власної справи.
Підприємцям пропонують скористатися шаблонами потрібних документів, ознайомитися з корисною інформацією, на кшталт грантових можливостей, даних про інвесторів, банківських програм, онлайн-сервісів, є і карта інфраструктури підтримки підприємництва.
Заступник міського голови Василь Пинзеник підсумував, що інформацію розповсюдять і для ужгородських підприємців, а також визначать у міській раді Ужгорода відповідальних за постійну комунікацію щодо реалізації ініціатив Мінцифри.