Під час медіазустрічі йшлося передусім про один з найважливіших напрямків - прокладання доріг та відновлення і будівництво мостів.
У будівництві дорожньої інфраструктури Закарпатська область стала лідером - відремонтували майже 300 кілометрів доріг, закінчили роботи та запустили рух мостом у смт. Буштино, який носив статус "довгобуду" з 2008 року. А також витратили рекордну суму грошей - майже 5 мільярдів гривень. Про це детальніше розповів Євген Петрощук, перший заступник керівника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області.
«За цей рік відремонтовано 271 кілометр доріг у верхньому шарі, що є абсолютним рекордом, а також 80 кілометрів в нижньому шарі. За останні десять років загалом, якщо додати все, що було зроблено за той період, виходить менше, ніж за цей рік, - зауважив Євген Петрощук. – За цей рік з великих об’єктів зроблена дорога Н09 , яка поєднує Івано-Франківську та Закарпатську області: 135 км у верхньому шарі, наступного року планується дозавершити 20 км. Маємо один великий інженерний об’єкт – міст у Буштино. Його історія дуже давня: почали його будувати у 2006 році, потім призупинили. У 2020 році міст було збудовано і відкрито».
Євген Петрощук навів ще кілька цікавих фактів, що стосують дорожньої інфраструктури Закарпаття. Зокрема, на дорозі Н09 розташована найдовша підпірна стінка України – близько 2 км. Дорога Т 0718 - наймальовничіша дорога, з неї було відремонтовано 44,6 км. «Понад 50% цієї дороги проходять на висоті вище, ніж 500 м. над рівнем моря. Вона поєднує Пилипець, Воловецький перевал, проходить на Міжгір’я та Синевир», - додав Євген Петрощук.
30 км проклали у цьому році дороги Р21 Долина-Хуст, її планують незабаром завершити. Ще один важливий напрямок - дорога Н13 Львів-Самбір-Ужгород, яку буде завершено у повному обсязі у першій половині 2021 року. Наступного року у планах Служби автомобільних доріг Закарпаття, за словами першого заступника керівника, відновлення траси М06 Київ-Чоп, зокрема, дороги біля Білої Церкви, Дийди та Сторожниці –напрямки, які ведуть до кордонів з трьома країнами. Візьметься Служба ще за два мости: у Вишково та Тересві.
Євген Петрощук також пояснив, хто займатиметься експлуатацією доріг надалі: на наступні три роки укладено договори з трьома приватними організаціями. За виконанням робіт Служба обіцяє слідкувати і також закликає робити це громадськість.
Олександра Азархіна, Директорка офісу реформ при Державному агентстві автомобільних доріг України приєдналася до пресконференції онлайн та розповіла про те, як оновлюється інфраструктура в Україні, та про амбітні проєкти, пов’язані з дорогами.
Закарпаття, за її словами, на 100% виконало план Великого будівництва із спорудження шкіл та дитячих садочків, на 88% збудовано спортивних об’єктів, 90% виконано план з будівництва доріг. «Маємо амбітні плани на Закарпаття – збудувати 370 км доріг, а на Луганщині – 320 км. Україна домовилася з міжнародними імпортерами щодо залучення близько 100 млн. євро для оновлення доріг у рамках реінтеграції Донбасу, таким чином ми фізично приєднуємо певні регіони до континенту», - зауважила Олександра Азархіна. Вона також розповіла про дві базові реформи, які стосуються оновлення інфраструктури. Це оновлення та управління дорожньою мережею, а також – регіональний розвиток і публічне управління в дорожньому секторі.
Олександра Азархіна зупинилася на проєктах, які були б цікавими для Закарпаття і розпочалися в інших областях України. «Перший проєкт реалізуємо у співпраці з Держагентством розвитку туризму. У Славську (Львівщина) планується будівництво нового гірськолижного комплексу. Громада взялася пролобіювати запуск ІнтерСіті, за рік буде чудовий результат. Аналогічну річ плануємо робити на Закарпатті, є напрацювання, але треба включатися, - каже Олександра Азархіна. – Ще один проєкт – «Зелений кілометр», який полягає у тому, що ми запрошуємо приватний сектор, ініціативні групи брати під опіку (додаткове утримання) дороги: прибирати сміття, висаджувати квіти тощо. За аналогією до американського проєкту».
Спікери також відповіли на запитання, чи варто у період кризи витрачати гроші на дороги, який ефект від Великого будівництва? Олександра Азархіна навела дані Ukraine Economic Outlook, згідно з якими в Україні за 2020 рік ВВП впав би на 9%, якби не Велике будівництво. Також вперше до аукціонів із закупівлі послуг проводилася державна та приватна експертиза, завдяки чому вдалося заощадити понад 11 млрд.грн.на будівництві доріг, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському пресклубі.
Лоці 2020-12-24 / 09:41:15
В с.Холмовець хлопці за власний кошт і власними силами кожен рік бетонують ями між селами Чорнотисово-Холмовець.Прийдіть в суботу 26.12 та побачете,велике будівництво.Частину вже зроблено,но пішли дожді.
Лоці 2020-12-24 / 09:36:49
Прийдіть на Виноградівщину,села Теково,Чепа-Дяково,Чепа-Петрово,Сорнотисово-Дюла-Дяково,всі дороги ведуть до держкордону,та побачите велике будівництво.
Реаліст 2020-12-23 / 21:25:31
Та не будівництво, а ремонт, можливо навіть капітальний. А ще точніше "Великий дерибан".
Анна 2020-12-23 / 17:32:13
І по селах будут ями плати, скоро вже?
777 2020-12-23 / 09:59:24
Порошенко з Парубієм всі гроші сунули то на львівщину, то на вінничину, а на Закарпаття забили, добре хоч тепер порозуміли, що наш край є транзитним у Європу і ганьба коли приїздять туристи із Європи, а тут така велика різниця в якості доріг.