Угорцям Закарпаття надходять листи з погрозами, а "правосекторівець" з відео є громадянином сусідньої держави – Клименко

За прояви ксенофобії на Закарпатті поліція розпочала ще два кримінальні провадження. Про це Голова Національної поліції України розповів у п'ятницю, 4 грудня, коментуючи листи з погрозами фізичною розправою, які отримали громадяни України угорського походження на Закарпатті.

Угорцям Закарпаття надходять листи з погрозами, а "правосекторівець" з відео є громадянином сусідньої держави – Клименко

4 грудня в Закарпатській області на електронні адреси громадських організацій угорської національної меншини почали масово надходити листи з вимогою терміново покинути територію України. В іншому разі на них чекатиме фізична розправа. 

За фактом погроз слідчі поліції Закарпаття розпочали два кримінальні провадження за ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та ч. 2 ст. 129 (Погроза вбивством) Кримінального кодексу Україну. Винним особам загрожує до 5-ти років позбавлення волі. 

За декілька днів до цього в Інтернеті з’явилося відео, на якому невідома особа у балаклаві та військовій формі погрожувала громадянам України угорського походження фізичною розправою. Поліцейські встановили особу, котра ймовірно причетна до цього злочину.  

«Нам достеменно відомо, що це громадянин сусідньої держави. Ми відслідкували, що на території Західної України він перебував виключно в період запису ролика, а в день опублікування відео покинув межі України. І ще цікавий факт, який вдалося встановити поліцейським: вперше провокативне відео, на якому нібито український активіст погрожує представника угорської національної меншини, з’явилося на Ютуб-каналі блогерки із Сербії. А після того, як ролик поширився в Україні, вона його видалила».

Голова Національної поліції України підкреслив, що отримані 4 грудня електронні листи та провокативне відео, розміщене декілька днів тому, є ланками одного ланцюжка. І не виключено, що в цій історії є іноземний "слід".

«Я повністю підтримую позицію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, що провокатори, котрі погрожують громадянам України, є ворогами України та мають бути покарані. Це складний і заплутаний клубок, який українські поліцейські крок за кроком ретельно розмотують. Поліція зробить все для того, аби не допустити розпалення міжнаціональної ворожнечі та захистити життя та гідність людей», - цитує Ігоря Клименка офіційний сайт Національної поліції

05 грудня 2020р.

Теги: угорці, погрози

Коментарі

777 2020-12-07 / 10:16:32
Біля таблички Берегово поклали п'яту колону Кремля.

Оглядач 2020-12-06 / 23:37:59
Шановні !
Будьте уважні !
За усіма провокаціями стирчать вуха паскудного Кремля ...

до Ede 2020-12-06 / 19:38:53
Сам його там поставив? Ньи, тот сам припав би не годен бити, бо украйінськов не берує.
Сам за себе казав: коби бабушка мала серсаму - била би дєдушков!

Ede 2020-12-06 / 15:52:08
Я знаю із достовірних джерел, що біля таблички Береґсас стоїть сам Путін!

Угророс 2020-12-05 / 21:40:40
Для Ужгородця (в порядку просвітництва). 20 вересня 1991 року Верховною Радою України було прийнято постанову «Про створення Служби національної безпеки України». Цією ж постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР. Генерал-майор СБУ Олексій Петров народився 29 травня 1976 року, отже, на момент ліквідації КДБ УРСР йому йшов 16(!) рік. І де тут КДБешне минуле голови Закарпатської ОДА?!

Ужгородець 2020-12-05 / 20:40:47
Я взагалі не розумію, чому на посаду голови ОДА призначають то мусора, то КГБішту???
Невже немає нормальних, мислячих людей?
Адже єдине, що силовики вміють, так це контроль контрабасу.
У цих інбіцилів одноходовий тип мислення, через одну ізвіліну в мозку і то пряму!!!
Наєхать, зажать, нажать, отжать ... і все ... на інше фантазії не вистачає.
Ці обшуки у Брензовича відбулися одразу після зустрічі з Петровим ... причина банальна - відмова голосувати за калмика на посаду голови ради.
На те, що нам Зеля нав'язав чужака, та ще й з КГБішним минулим, не вплинеш, а от на голову ради уже занадто.
От і почалися качелі.
Місцеві цю паскудну гру слуг урода розуміють і на всю цю ху#ню не реагують.
Закарпаття багатонаціональне.
Ми разом багато чого пережили.
І цих уродів переживемо!

Ваня 2020-12-05 / 19:17:15
То Стойка-Чесний відробляє гроші. Організатор мукачівської стрілянини навіть для виду в СІЗО не посидів. Шісток рпавосєків мурижили та врешті решт відпустили а основний винуватець чомусь одразу як вийшов з тіні виявився на свободі. От що значить бути СБУшною шісткою, конторський Петров таким чином шугає мадяр

Микола 2020-12-05 / 16:44:40
всі провокації на Закарпатті роблять самі мадярські "вожді"(які на підсосі у Кремля)...

кіса 2020-12-05 / 13:05:55
як на громадянина іншої держави він досить чисто розмовляє українською

Степан Крук-Михайло 2020-12-05 / 10:20:17
Знайдіть ті слова! Ніколи (НІКОЛИ!!!) не писав коменти, котрі б сіяли ворожнечу між угорцями та українцями у Закарпатті. А ось ваш комент підпадає під статтю "наклеп"

Михайло 2020-12-05 / 08:34:10
відкрили крімінальні справи то Крук вже пише (друзі угорці) а в реальності можна пошукати коментарі пана крука стосовно Угорців які містять слова які і підпадають під 1ч,с161....Чекаємо Буду.....

Пішта 2020-12-05 / 07:54:38
Друзі Угорці не піддавайтеся на провокації СБУ і влади, вони не посварять Закарпатців

Степан Крук 2020-12-05 / 07:48:51
Друзі угорці! Не піддавайтеся на провокації москальських спецслужб та промоскальського угорського уряду! Цим відморозкам не вдасться нас посварити!!!

НОВИНИ: Політика

13:40
20 січня буде День музейного селфі у скансені в Ужгороді
00:02
/ 1
Кому війна з Росією, а їм – премії від Росії
02:00
/ 2
Кулеба розповів, чого чекає від візиту угорського колеги до Києва
21:50
/ 8
Позачергова "тарифна" сесія Закарпатської облради відбудеться 19 січня
13:45
/ 5
Угорський міністр їде до Кулеби, щоб владнати кризу у відносинах
13:29
/ 17
Віряни московського патріархату на Закарпатті провокують конфлікти
04:45
/ 19
Петров знову не зміг "пропхати" на голову Мукачівської райради "Блюка" - сесія не відбулася
04:25
/ 6
Кулеба хоче знайти збалансоване рішення по подвійному громадянству
04:18
/ 124
Україна не змінюватиме закон про освіту і жорстко "виштовхуватиме" Угорщину, коли та заступить за "червоні лінії" на Закарпатті
04:03
Україна отримала позитивний сигнал від Угорщини — Кулеба
17:25
/ 11
Голова Закарпатської ОДА бачить своїми заступниками Петрушку і Шинкарюка
04:12
/ 53
Генерал Петров і холодний душ для Будапешта
17:00
/ 4
Карпатське інформаційне агентство назвало найвпливовішою людиною Закарпаття Петьовку
15:48
/ 7
Закарпатський апеляційний суд наклав арешт на майно, вилучене під час обшуку у Брензовича
03:49
/ 48
Кулеба: Коли Будапешт на Закарпатті заступає за "червоні лінії", ми б’ємо їх по руках
11:01
/ 4
Суд оголосив перерву у розгляді апеляційної скарги відносно накладення арешту на майно та про повернення майна Брензовичу
02:38
/ 3
Голову та заступників Тячівської райради обрали коаліцією "Рідного Закарпаття", "Європейської Солідарності" та "Слуги народу"
04:39
/ 28
Брензовича та Бочкор внесли до списків сайту "Миротворець"
04:46
/ 1
Російський слід проблем на Закарпатті: хто роздмухує конфлікт між Україною та Угорщиною
14:00
/ 8
Поліція відкрила справу через антиугорське графіті на стіні сільради на Закарпатті
01:19
/ 19
СБУ відкрила справу про держзраду через виконання гімну Угорщини депутатами Сюртівської сільської ОТГ (ДОКУМЕНТ)
02:15
/ 13
Закарпаття: "гібридні" спекуляції на угорцях
03:50
/ 9
Угорського ексдепутата, якого впіймали з контрабандою на кордоні в Закарпатті, виключили з партії
00:11
/ 2
У Виноградові перша сесія міськради відбулася з вигуками "Ганьба!"
06:34
/ 4
Анатолій Полосков приступив до виконання обов’язків голови Закарпатської ОДА
» Всі новини