Фрезерний станок дозволяє робити пропили, проточки, вирізати з'єднання та знімати тонкий шар матеріалу. Він застосовується при моделюванні меблів і під час робіт з паркетом або ламінатом. З його допомогою можна робити кромки, складні візерунки, з'єднання на шипах, а також вирізати пази під шканти і дюбелі.
Як вибрати ручний фрезер по дереву для будинку? Пропонуємо ознайомитися з його основними параметрами і додатковими характеристиками, а також функціями, які можуть бути дуже корисні.
Яким буває фрезерний станок
За особливостями конструкцій та призначенню:
-
Заглибний, де фреза переміщується по напрямку за штанговим механізмом. Це найбільш розповсюджений вид, він зручно налаштовується на певну глибину і може пересуватись вертикально.
-
Нерухомий. Можливості його обмежені: відсутність додаткових упорів впливає на точність робіт і не дозволяє фіксувати глибину фрезерування без допоміжних пристосувань.
Про можливості фрез
Фрезери поділяються на:
-
Кромочні - легкі і компактні для фінальної обробки кромок, зняття фасок, художнього оформлення граней і гравіювання на меблях, дверях, рамах, підлогових покриттях;
-
Ламельні - професійні, для вирізання овальних пазів під ламелі і точної підгонки деталей;
-
Присадні - для вирізання гнізд, пазів під з'єднувальні елементи;
-
Ротаційні - для візерунків, поглиблень або наскрізних отворів в дереві, кераміці, гіпсокартоні і пластику.
На які технічні риси звернути увагу при виборі
-
Потужність впливає на максимальний діаметр фрези і глибину занурення. Чим потужніше двигун, тим важче фрезер, але тим більше навантаження він переносить:
-
потужність до 1000 Вт і вага до 3 кг - це вузькоспеціальні фрезери та моделі початкового рівня для фінішної обробки і короткочасних робіт;
-
потужність 1000-1500 Вт, вага до 5 кг - для широкого спектру робіт побутового і професійного класу;
-
потужність від 1500 Вт і більше 5 кг - для регулярних високих навантажень.
-
Швидкість обертання, від якої залежить сумісність з оснащенням і матеріалом виробу. Кожна фреза працює на певному кількості обертів, чим вони вище, тим краще якість обробки поверхні. Регулювання швидкості істотно розширює можливості інструменту.
-
Робочий хід фрези. Ця опція контролює точність регулювання до 0,1 мм.
-
Плавний запуск знижує навантаження на електромережу.
-
Підтримка оборотів під навантаженням збільшує продуктивність.
-
Захист від пуску при випадковому натисканні кнопки.
-
Паралельний упор дозволяє робити пази на однаковій відстані.
-
Опорна платформа (підошва) буває з литого або штампованого металу, штампованими оснащують недорогі моделі для побутового використання.
-
Засіб кріплення цанги, яку можна встановити напряму чи з допомогою перехідника. Увага! Цанги купуйте лише у надійних постачальників, наприклад: Festool, Porter Cable.
Щодо б/у фрезерів, зазначимо, що заощаджувати таким чином свій бюджет ризиковано. Сучасний ринок пропонує достатньо недорогого та якісного інструменту.
20 жовтня 2020р.
Теги: фрезер, фреза