Йшлося про те, що макрорегіональні стратегії допомагають подолати спільні виклики для конкретних територій. Шляхом спільного використання потенціалу транскордонних територій стратегії значним чином сприяють досягненню територіальної згуртованості між державами і регіонами.
Регіональні і локальні органи влади відіграють ключову роль у популяризації демократії, децентралізації та місцевого і регіонального самоврядування.
Стратегії стають інструментом низової активності територіальної взаємодії і ґрунтуються на залученні регіональних і локальних суб’єктів та громадянського суспільства. Створюється платформа співпраці, що популяризує європейську систему цінностей, укріплення принципів демократії та підвищення стандартів управління регіональним розвитком, у тому числі розвиток моделі багаторівневого управління.
Карпати займають площу 190 тис. км2, що робить їх після Альп другою щодо площі гірською територією на європейському континенті, і в них мешкає близько 68 мільйонів людей.
Унікальні ресурси Карпат, такі як природні багатства, багатокультурна спадщина, людські ресурси - усе це створює великий шанс на спільну діяльність на користь більш динамічного, стійкого і сталого суспільно-економічного розвитку цього регіону.
Це ресурс європейської спадщини, який слід зберегти для майбутніх поколінь, а це означає обов’язок пошуку відповідальних шляхів економічного розвитку, що дозволяють зберігати і захищати цю спадщину. Тож необхідною є координація діяльності у цій сфері суб’єктів на усіх рівнях управління з урахуванням транскордонного характеру екологічної проблематики.
За результатами зустрічі українські області підписали Спільну Резолюцію Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей щодо підтримки створення Європейської Макрорегіональної Стратегії для Карпатського регіону.
У якій зокрема йдеться:
Усвідомлюючи важливість забезпечення сталого розвитку громад, відповідно до стратегічних цілей держави та європейського вектору геополітики України Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області:
• підтримують ініціативу створення Макрорегіональної стратегїї для Карпатського регіону;
• підкреслюють, що Макрорегіональна стратегїя доповнить інші ініціативи та існуючі в Україні стратегії, концепції і програми, які впроваджуються на різних управлінських рівнях і спрямовані на активізацію та економічний розвиток Карпатського регіону при збереженні цінностей навколишнього середовища;
• наголошують на важливості впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами Карпатського регіону за басейновим принципом, включаючи поліпшення екологічного стану водних об’єктів, очищення та регулювання русла річок, а також недопущення негативного впливу на складові довкілля Карпатського регіону та екосистему в цілому;
• стверджують про необхідність стратегічного бачення та координації дій у межах Карпатського регіону для вирішення проблематики у соціальній сфері та покращення якості життя населення, зокрема шляхом надання базових публічних послуг, у першу чергу забезпечення доступу до освіти, охорони здоров’я та соціальної адаптації;
• вважають, що партнерство в рамках Макрорегіональної стратегїї для Карпатського регіону дозволить забезпечити ефективне використання специфічного ендогенного потенціалу гірських районів та реалізувати спільні великомасштабні проєкти, які стануть рушійною силою для подальшого соціально-економічного розвитку та сприяння транскордонному співробітництву;
• підтримують висновок Європейського комітету регіонів щодо Макрорегіональної стратегії для Карпатського регіону (COR-2019-03425-00-00-AC-TRA), прийнятий у Брюсселі 4 грудня 2019 року.