Воловецький кандидат від "Слуги народу" всупереч партійній лінії продовжує відстоювати забудову Боржави вітряками (ФОТО)

Йдеться про чинного Воловецького селищного голову Михайла Попелича, який балотується знову на посаду, але вже від перезидентської партії "Слуга Народу"

Воловецький кандидат від "Слуги народу" всупереч партійній лінії продовжує відстоювати забудову Боржави вітряками (ФОТО)

Як повідомлялось раніше, 29 вересня у Львові відбулось засідання по справі про скасування анти-екологічного висновку з ОВД, виданого Департаментом екології Закарпатської ОДА 7 березня 2019 року.

На підтримку збереження Боржавського хребта прийшло з пів сотні однодумців із Закарпаття, Львова та Києва. Зокрема це і місцеві жителі та керівництво міжгірського Пилипця і свалявських Березників (Керецьківська ОТГ), територію яких зачіпають плани цього будівництва.

На це засідання вперше до суду приїхали також і біля двох десятків «прихильників ВЕС» із селища Воловець з банером "Вітрякам бути". Згідно інформацією активістів, організував їхній приїзд під стіни суду голова селища Михайло Попелич. На чергових місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня, він висувається кандидатом на очільника Воловецької ОТГ від провладної партії "Слуга Народу".

Його присутність може розцінюватись як подвійні стандарти всередині обласного осередку політичної сили, або саботаж внутріпартійної ідеології на місцях.

Згідно з предвиборчою програмою Закарпатської обласної організації партії «Слуга Народу» ключовими пунктами серед інших - підтримка та розвиток інфраструктури й туристичного потенціалу гірських регіонів; збереження біологічного різноманіття та природно-заповідного фонду.

Очевидно, що техногенне знищення унікальної та найдовшої полонини українських Карпат не буде сприяти розвитку туристичного потенціалу та призведе до погіршення стану природного навколишнього середовища на полонині та збіднення аж до знищення біологічного різноманіття. Тобто, виходить, що публічна підтримка будівництва ВЕС окремим кандидатами, вже прямо суперечить даній програмі партії.

Ще донедавна керівник обласного осередку партії «Слуга народу» Ігор Кривошеєв публічно відстоював збереження цілісності Боржави і рішуче виступив проти ВЕС та навіть ініціював через Верховну Раду України створення там регіонального ландшафтного парку. Саме це дозволило пропрезидентським політикам залучитись прихильністю серед місцевого населення напередодні місцевих виборів. Утім, сьогодні позиція закарпатських «Слуг» стала менш публічною, а місцеві кандидати дозволили собі піти на протиріччя з програмою партії, тим самим кидаючи тінь на репутацію «ЗЕлених» захисників довкілля.

Кандидат від «Слуг народу» М. Попелич не лише подав апеляційну скаргу на законне судове рішення в унісон із забудовником і наполягає на її розгляді, але є й одним із перших погодив відповідну документацію на будівництво та активно лобіював його на всіх етапах. Окрім того, на засіданні у Львові 29 вересня інтереси Воловецької селищної ради, як одного із апелянтів, представляв юрист селищної ради.

До слова, окрім Воловецького селищного голови, серед очевидних лобістів вітряків в закарпатській команді партії Зеленського є щонайменше ще один кандидат. Це Таїсія Лехман, яка балотується на посаду депутата Закарпатської обласної ради. Її чоловік Богдан Лехман активно виступає за будівництво ВЕС, неодноразово неадекватно висловлювався в бік захисників Боржави та навіть погрожував. Також він фігурує в нещодавному конфлікті на Тячівщині, де один із кандидатів на голову ОТГ, громадський активіст звинуватив Б. Лехмана в побоях.

Можливо такі кандидати і забезпечують певні "голоси" для партії "Слуга Народу" на рівні своєї місцевої громади, однак, можна з впевненістю сказати, що водночас вони відберуть "голосів" значно більше  в масштабах області.

02 жовтня 2020р.

Теги: Боржава, полонина, вітряки, ВЕС

Коментарі

Іван 2020-10-05 / 20:50:18
Уже задовбали із тими "зеленими тарифами",який у декілька разів перевищує загальновстановлений на квт.електроенергії.Туй тобі і мініГЕС,туй тобі і вітряки,туй тобі і сонячні ЕСи.Усіляка шваль лізе їх будувати на річках,полонинах і просто на полях(район Чопа).Колись,при ранній Україні,ми водники пропонували державі встановити декілька мініГЕС на гірських річках області з тарифом для місцевого населення 1 коп.за квт.Але,екологічні служби нам не дозволили цього зробити(гірськорічкова риба,усілякі там жучки-павучки,рачки,комарики).Дозволили встановити одну мініГес тільки у Білині,та й те міроприємство викликало бурю протестів місцевого населення(частина річки "закована" у труби). Думаю,що чинуші,на той час були усе ж такі праві:держтариф на загальну електроенергію був досить "приємливий" і її для Закарпаття вистачало.У кінці-кінців,ми з тими доводами погодились і думати про отоє забули.Аж ось-"зелений тариф"-піпець Закарпаттю,витворяють чорті-що.Я не буду вдаватись до технічних і екологічних"глибин" цього питання,але скажу,що "зеленому" тарифу" на Закарпатті потрібно ввімкнути "червоне світло"!

верховинець 2020-10-04 / 19:42:31
А які у вас пане Поплич інтереси на Воловеччині?
Може ви якусь полонину вже приватизували як уже роздеребанили Драгобрат?

Поплич 2020-10-04 / 17:44:54
Він наплював на інтереси цілої області і туристів з усього україни,нехарь

верховинець 2020-10-04 / 08:16:24
Не лізьте у воловецькі справи ужгородці та мукачівці. Наведіть спочатку порядок у своєму зліві. Розберіться зі своїми виборами.

Катя 2020-10-03 / 23:25:42
Що би то бив за голова кіби відстоював інтереси міжгірців а не воловчан. Правильно робит.

Воловець 2020-10-03 / 20:54:14
Нашого мера поважає весь Воловець за його підтримку будівництва вітряків і знову його переобере. Досить чесати брехні про вітряки. Бисьте так за мусор переживали та за хащу вирубану. Ми собі самі розберемось.

Верховинцю 2020-10-03 / 10:27:27
Всі перераховані вами розповіді про Ужгород не є підставою нищити природу унікальної Боржавських полонин

Олександр 2020-10-03 / 08:02:42
Тепер ясно, кому забудовники платять гроші. За просто так не буде розумна людина паскудити свої гори. А на виборах людям потрібно робити правильний вибір! Хвать бути лохами!

верховинець 2020-10-03 / 06:36:21
Шановне панство, всякі там Круки і іже з ними, а давайте долю Воловеччини будуть вирішувати мешканці Воловеччини. Займіться краще своїм ужгородським болотом.
Місто після маленького дощику утопає в нечистотах, а вас вітряки воловецькі турбують. Вся Гута і територія біля Чопу зайнята сонячними батареями Ковача-Ледиди, а ви втираєте мізки горянам. Проїдьтеся і подивитеся що стало з садами на Каменицькій Гуті і з полями під Чопом. То невже вас турбують лише вітряки. На воловеччині набагато кращі дороги в селах, ніж в Ужгороді.

Богдан 2020-10-02 / 23:15:10
Немає у зелепань ніякої лінії.Де гроші і де мош здурити челядь там і лінія.

Lemak 2020-10-02 / 22:01:02
Попелича, можна зрозуміти, гроші керівництво району взяло за дерибан, вже майже і потратило, а тепер комусь треба відуплятися перед хозяїнами, але чим думати тота проста челядь? Думають що квть построять Вітряки, то Воловець перетвориться на Дубаї,і їм уже нич не треба буде робити ,лиш семечки щолкати і зелені КілоВатти рахувати. А то що у Волівци за 30 років ,не запустили ані одне підприємство , які були у Волівци,то не біда. Лісокомбінат, Соковинний, Хлібопекарня, на території цих підприємств, скоро можна буде фільми ужасіа знимати, До цих проблем любителям зеленої енергетики і Керівництву нема діла!!!

Пплич 2020-10-02 / 20:16:53
Паршива морда

вибори 2020-10-02 / 19:50:07
Всі політики однакові.Попелич просто хоче щоб Воловець був краще, з усіх голів він зробив найбільше-всі так жителі Воловця говорять.

Ужгородець 2020-10-02 / 17:58:39
Сука, за гроші продасть і матір...

Попелич 2020-10-02 / 16:56:36
За 500 грн жебраки хоть де постоять і подержать

Попелич 2020-10-02 / 16:53:17

Віталій Грегор 2020-10-02 / 13:39:06
Підтримка кандидатом від «Слуги народу» проекту забудови Боржави вітряками якось дуже дисонує з публічною позицією керівництва закарпатських Слуг.
Захисники Боржави після оприлюднення цієї інформації очікували на публічне пояснення від керівництва закарпатського осередку «Слуги народу», але уповноважені особи провладної партії вже більше доби мовчать.
Патріотична громадськість краю і надалі очікує на оприлюднення позиції закарпатських слуг: забудовники Боржави – випадкові люди у їх лавах, чи це позиція команди "Слуга Народу" в Закарпатті?

воловецьким новинам 2020-10-02 / 13:00:04
Якщо ти воловецькі новини а не міжгірські та маєш знати що по тій дорозі розміщувався завод самих онурівців які робили дороги, та коритсувалися тою дорогю протягом років та самі для себе не могли зробити?

Воловецькі новини 2020-10-02 / 11:49:52
Так за турецькі гроші вже дорогу до його ресторану зробили. Пак мусить хлопець відробляти

а сись фаттьов вже добудувався 2020-10-02 / 10:31:46
https://www.youtube.com/watch?v=bd5UaLm8xfI&ab_channel=ЕвгенийПлинский

НОВИНИ: Політика

10:38
/ 1
В Ужгороді на одній із дільниць недорахувалися бюлетенів
04:36
/ 3
Обвинувальний акт щодо псевдодипломата, затриманого на кордоні з сигаретами на понад 7 млн грн, скеровано до суду
16:37
/ 2
За 9 місяців закарпатці сплатили майже 226 млн грн військового збору
15:39
Ужгород політичний. Ч. 5
14:49
Про спільні пункти пропуску, розбудову Берегівської лікарні та об'їзної дороги говорили з угорськими дипломатами на Закарпатті
13:56
Мукачівська міськрада показала бюджет на 2021 рік – капітальні ремонти, освіта, спорт, культура та соцзахист
15:08
/ 10
СБУ розпочала перевірку щодо відвідин Криму кандидатом від партії "Слуга народу" в Закарпатську облраду за угорським паспортом
14:55
/ 2
Для створення виробництв і робочих місць потрібні пільги для інвесторів, - Андрій Балога
12:59
На Закарпатті за повідомленнями про підкуп виборців зареєстровано провадження
09:51
/ 3
В Ужгороді немає заявок про можливе соцопитування щодо 5 запитань від Зеленського
18:02
/ 7
Уряд Угорщини виділить 3,5 млн євро на очищення каналу Верке у Берегові
14:47
/ 3
МЗС звернулося до правоохоронців з приводу незаконної агітації угорських посадовців на Закарпатті
05:39
/ 4
На Закарпатті Держсекретар Угорщини агітував за одну з партій – ОПОРА звернулась до МЗС щодо порушення
15:34
/ 13
Передвиборчі симпатії мешканців Ужгородської ОТГ в жовтні 2020 року: на першому місці "Слуга народ", на другому – "Команда Андрія Балоги"
04:05
/ 17
Віктор Петров розповів, що змінить в першу чергу на посаді очільника Ужгорода
18:52
Ужгород політичний. Ч.4
12:45
На Закарпатті три кандидати на міських голів зійшли із перегонів, окремі партії – відкликали своїх висуванців
05:01
/ 8
Віктор Петров представив програму дій на посаді Ужгородського міського голови
02:32
/ 4
Як ОПЗЖ підтримує сепаратизм на Закарпатті?
05:06
На Закарпатті партії "Слуга народу" та "Рідне Закарпаття" долучалися до організації святкових заходів - ОПОРА
04:57
/ 7
Суд зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття
17:28
/ 2
Коли дійде правда і до кримчан?
05:51
/ 5
Петров викликає очільників Ужгорода Андріїва та Щадея на дебати
05:37
/ 20
Засуджений за сепаратизм Димитрій Сидор йде 13-м номером в списку ОПЗЖ до Ужгородської міськради
04:12
/ 2
Ужгород політичний. Ч.3
» Всі новини