В Ужгороді за участі міжнародних експертів говорили про розвиток відносин України та країн Центральної Європи на тлі гібридної війни (ФОТО)

В УжНУ відбулася наукова конференція з міжнародною участю «Формат розвитку відносин України та країн Центральної Європи у контексті впливу гібридної війни, виборчих процесів та теми забезпечення прав національних меншин».

В Ужгороді за участі міжнародних експертів говорили про розвиток відносин України та країн Центральної Європи на тлі гібридної війни (ФОТО)

Співорганізаторами конференції стали Факультет суспільних наук та асоціація політологів та міжнародників УжНУ за сприяння Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Як зазначають організатори, це вже п’ята за рахунком конференція, присвячена актуальній проблематиці міжнародних відносин, безпековим  питанням та внутрішній політиці в країнах ЦСЄ. На засіданні конференції  був презентований збірник наукових матеріалів.

Підготовка до конференції пройшла на високому рівні, вже станом на березень було зібрано близько 50 доповідей для конференції. 

В ході пленарного засідання  заступник голови правління ГО «Асоціація політологів та міжнародників УжНУ Олександр Бертолон розповів про перспективи врегулювання українсько-угорського дипломатичного конфлікту під час президентства Володимира Зеленського.

За допомогою он-лайн зв’язку до роботи конференції долучилися Януш Ковальчик, PhD, факультет політології, Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Республіка Польща) «Розвиток відносин Польщі та України після обрання нового українського Президента» та Лукаш Левковіц, PhD, старший аналітик Інституту Центральної Європи, Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Республіка Польща).

Польські колеги представили цікаві та ґрунтовні доповіді, зокрема Януш Ковальчик розповів про розвиток відносин Польщі та України після обрання нового українського президента, а Лукаш Левкович мав доповідь про перспективи співробітництва «Вишеградської групи» з Республікою Білорусь у контексті білоруської політичної кризи.

Також в ході пленарного засідання конференції виступив кандидат історичних наук, доцент, докторант кафедри політології і державного управління Михайло Зан із доповіддю «Особливості етноідентифікації та громадсько-політичної репрезентації русинів у Словацькій Республіці та Україні (за результатами експертного опитування)».

Доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ігор Тодоров розповів про подвійне громадянство в Україні в контексті міжнародної національної безпеки.

Пленарне засідання завершилося доповіддю студентки спеціальності «Політологія», голови студентського наукового товариства ФСН Ольвії  Павлей «Вплив парламентських електоральних циклів 2014-2019 років на розвиток партійної системи України».

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася по секціях. Після секційної  роботи відбувся круглий стіл, підведення підсумків а також неформальне обговорення тем, порушених на науковому заході, повідомляє офіційний сайт УжНУ.

30 вересня 2020р.

Теги: війна, розвиток

НОВИНИ: Соціо

12:21
В Ужгороді пройшли урочистості до 76-ої річниці визволення Закарпаття та України від нацистських загарбників
11:39
/ 1
З 1 листопада ціна на газ на Закарпатті зросте на 33% – до 8,8 грн за кубометр
11:12
На Закарпатті до фінансової відповідальності притягнуто понад 100 підприємців – продавців підакцизних товарів
11:11
Найбільший попит роботодавців на Закарпатті – на робітників із інструментом і працівників сфери торгівлі та послуг
10:33
/ 1
У школах Тячівщини впроваджують транскордонний проєкт "Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії"
10:12
Цьогоріч осінній грибний сезон на Закарпатті – не надто щедрий
10:01
Станом на сьогодні Ужгородський національний університет має 125 міжнародних партнерів
02:52
/ 2
Суддя Лемак з Закарпаття проголосував проти рішення КС скасувати е-декларації, незаконне збагачення та ще низку антикорупційних норм
00:05
/ 3
ФОТОФАКТ. В Ужгородській лінгвістичній гімназії знищили унікальні автентичні двері
23:41
Будівельники розпочали забивання залізобетонних паль нового залізничного мосту на ділянці Королево - Солотвино біля с. Грушово
16:54
Закарпатські митники виявили фальшиві документи на імпортний товар, ціна якого була занижена на майже 2 млн грн
15:22
/ 1
Дві ДВК на Закарпатті переписували протоколи прямо у залі ТВК, на місце події викликали поліцію
14:07
Оновлено перелік послуг, які надаватиме ЦНАП в Ужгороді на період карантину
13:29
Мешканці Закарпаття можуть безкоштовно почитати книгу "Мистецтво жити під час хіміотерапії"
12:19
В Ужгороді водій знову розлив розчин бетону на вулицях
09:50
Роботу громадського транспорту дозволили у Перечинському районі попри "червону" зону
16:11
27 жовтня в Ужгороді через капремонт буде перекрито проїзд по вул. Грибоєдова
11:20
Мешканці Закарпаття можуть безпечно отримати безоплатну правову допомогу в період карантину
09:54
/ 1
У Невицькому замку на Закарпатті відкопали досі невідомий підвал
14:17
/ 1
ЦНАП в Ужгороді завтра не працюватиме через "коронавірусну" дезінфекцію
11:07
Для оперативного реагування у день виборів на Закарпатті працює група спецпризначенців поліції з вертольотом
10:16
/ 11
У понеділок суд в Ужгороді розгляне справу щодо поновлення на посаді непереатестованого прокурора Бітляна - бо "годувальник"
00:59
Журналісти показали склади, куди потрапляє конфіскований на митниці товар
23:00
/ 1
В Ужгороді під час ремонту на один день відкриють для проїзду вулицю Грибоєдова
18:06
119 телевізорів та 381 комп`ютерну систему передали районним бібліотекам, дитбудинкам сімейного типу та прийомним сім`ям на Закарпатті
» Всі новини