"Захистити місцеве самоврядування від нападок центральної влади". Партію "Пропозиція" презентували в Ужгороді

Сьогодні в Ужгород приїхав мер міста Дніпро Борис Філатов, аби представити партію «Пропозиція» та познайомитися з командою кандидатів, які балотуватимуться на місцевих виборах до міської ради Ужгорода.

"Захистити місцеве самоврядування від нападок центральної влади". Партію "Пропозиція" презентували в Ужгороді

Партія «Пропозиція» була створена близько 2 місяців тому і одразу, за словами Бориса Філатова, почала дуже стрімко розвиватися. Її вже встигли назвати «партією мерів», однак пан Філатов категорично не згоден з цією назвою. «Ми не є партією міських бюрократів чи великих начальників, — сказав він. — Ми партія місцевого самоврядування і ми запрошуємо всіх людей, які підтримують нашу ідею передачі повноважень з органів центрального самоврядування вниз на місця».

Борис Філатов розповів, що програма партії дуже проста та зрозуміла: більшість повноважень, які тільки можливі, мають бути передані в регіони: «В нас логіка проста: ми вважаємо, що держава взагалі-то має займатися безпосередньо властивими їй функціями, такими як обороноздатність, зовнішня політика, економіка, армія, держбезпека. А всі інші речі треба передавати вниз, на місця».

Серед цих речей: місцева муніципальна поліція, яка мала би бути підпорядкована міському голові, право громади приймати рішення по екології регіону, рішення про відкриття чи закриття грального бізнеса; про торгівлю алкоголем тощо.

Партія представлена в 21 регіоні України і фактично представлені в кожній 5-ій ОТГ країни. 25 жовтня виставляє кандидатів на посади міських голов в 97 містах України.

Іван Фурсенко. який очолює в партії крило, що представляє сільські та селищні громади, розповів, що протягом останнього року в Україні абсолютно відсутня політика сільського розвитку і сільського місцевого самоврядування.

«Під час пандемії влада забирає гроші з місцевого самоврядування і передає центральній владі і замість того, щоб забезпечувати громади тестуванням та ліками, покращувати лікарні, будує на ці гроші без тендерів дороги, фактично закатуючи гроші в асфальт. При цьому не радяться з місцевим самоврядуванням і не розуміють, що під дорогою йде якась комунікація, яка потребує спочатку ремонту чи заміни», — сказав Іван Фурсенко. Тому, резюмував він, необхідно розмежувати і закріпити межі повноважень держави і місцевого самоврядування.

Борис Філатов також представив голову Ужгородського осередку партії «Пропозиція» Миколу Пастухова, який «нас знайшов по інтернету», та познайомився з кандидатами, які вирішили балотуватися до міськради на найближчих місцевих виборах.

 Пан Філатов додав також, що в партії розуміють, що 25 жовтня нічого не закінчується і «готові йти далі і «лупати йсю скалу», бо інакше країна може зайти в чергову турбулентність. Ми розуміємо, що на Закарпатті дуже складна електоральна історія, ми не літаємо в хмарах. Тим не менше ми займаємося звичайним рутинним партійним будуванням і направлені показати результат».

Після Ужгорода команда поїхала до двох останніх міст у турі – Коломиї та Івано-Франківська. Загалом відвідали цілий ряд міст: Житомир, Бердичів, Новоград-Волинський, Вараш, Рівне, Трускавець, Дрогобич. Їхали на прохання місцевих активів про зустріч, знайомство та підтримку, тому що «перш за все нам реба об’єднатися, щоб захистити місцеве самоврядування від нападок центральної влади», — сказав Борис Філатов.

19 вересня 2020р.

Теги: Філатов, Пропозиція

НОВИНИ: Політика

16:37
За 9 місяців закарпатці сплатили майже 226 млн грн військового збору
15:39
Ужгород політичний. Ч. 5
14:49
Про спільні пункти пропуску, розбудову Берегівської лікарні та об'їзної дороги говорили з угорськими дипломатами на Закарпатті
13:56
Мукачівська міськрада показала бюджет на 2021 рік – капітальні ремонти, освіта, спорт, культура та соцзахист
15:08
/ 6
СБУ розпочала перевірку щодо відвідин Криму кандидатом від партії "Слуга народу" в Закарпатську облраду за угорським паспортом
14:55
/ 1
Для створення виробництв і робочих місць потрібні пільги для інвесторів, - Андрій Балога
12:59
На Закарпатті за повідомленнями про підкуп виборців зареєстровано провадження
09:51
/ 3
В Ужгороді немає заявок про можливе соцопитування щодо 5 запитань від Зеленського
18:02
/ 7
Уряд Угорщини виділить 3,5 млн євро на очищення каналу Верке у Берегові
14:47
/ 3
МЗС звернулося до правоохоронців з приводу незаконної агітації угорських посадовців на Закарпатті
05:39
/ 4
На Закарпатті Держсекретар Угорщини агітував за одну з партій – ОПОРА звернулась до МЗС щодо порушення
15:34
/ 13
Передвиборчі симпатії мешканців Ужгородської ОТГ в жовтні 2020 року: на першому місці "Слуга народ", на другому – "Команда Андрія Балоги"
04:05
/ 17
Віктор Петров розповів, що змінить в першу чергу на посаді очільника Ужгорода
18:52
Ужгород політичний. Ч.4
12:45
На Закарпатті три кандидати на міських голів зійшли із перегонів, окремі партії – відкликали своїх висуванців
05:01
/ 8
Віктор Петров представив програму дій на посаді Ужгородського міського голови
02:32
/ 4
Як ОПЗЖ підтримує сепаратизм на Закарпатті?
05:06
На Закарпатті партії "Слуга народу" та "Рідне Закарпаття" долучалися до організації святкових заходів - ОПОРА
04:57
/ 7
Суд зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття
17:28
/ 2
Коли дійде правда і до кримчан?
05:51
/ 5
Петров викликає очільників Ужгорода Андріїва та Щадея на дебати
05:37
/ 20
Засуджений за сепаратизм Димитрій Сидор йде 13-м номером в списку ОПЗЖ до Ужгородської міськради
04:12
/ 2
Ужгород політичний. Ч.3
22:54
На Закарпатті три кандидати на міських голів зійшли із перегонів, окремі партії - відкликали своїх висуванців
03:02
/ 1
ОПОРА розповіла, хто балотується на голів Мукачева та Хуста, які партії подали своїх кандидатів в районні ради Закарпаття
» Всі новини