Інавгурація нового очільника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла відбудеться 27 вересня

Про це повідомили в Мукачівській греко-католицькій єпархії.

Інавгурація нового очільника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла відбудеться 27 вересня

Інавгурація нового Апостольського адміністратора відбудеться 27 вересня в місті Ужгород, у Кафедральному соборі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Початок Літургії о 10:00 годині, йдеться у повідомленні.

Також цього ж дня, на свято Воздвиження Хреста Господнього, Кафедральний собор МГКЄ відзначає своє престольне свято, з нагоди чого в Єпископській резиденції проведуть День відкритих дверей.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, 14 липня помер правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.

20 липня єпископ Ніл Лущак був призначений Апостольским адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії.

ДО ТЕМИ:

Владика Ніл: "Хочемо завершити розпочаті справи владики Мілана"

 

19 вересня 2020р.

Теги: інавгурація, владика ніл, Лущк, Шашік

Коментарі

Віталік 19.09.2020 / 16:46:01
козачок то засланий

Вася 19.09.2020 / 16:26:32
коли уже буде єдина греко-католицька церква україни

Вуву 19.09.2020 / 07:03:30
А чого в нього імя як річка в Єгипті ?
.Ніл.
Могли б і Дніпром назвати чи Ужем чи Дністром.
Ну хіба це нормально ?

Очевидець 19.09.2020 / 02:43:02
Кан. 234 – § 1. Керівництво єпархією, чи коли єпархіяльний престол зайнятий чи вакантний, Римський Архієрей інколи з поважних і особливих причин доручає апостольському Адміністраторові.
§ 2. Права, обов'язки і привілеї апостольського Адміністратора визначуються грамотою його іменування.
Отже, владика Ніл є дійсним адміністратором. Жодного введення в уряд не передбачено для цього.
Натомість щодо єпархіального єпископа передбачено:
Кан. 189 – § 1. Єпархіяльний Єпископ канонічно перебирає єпархію через саме законне проведення інтронізації, на якій прилюдно зачитуються апостольські або патріярші листи про канонічне призначення.
§ 2. Про завершену інтронізацію повинен бути виготовлений документ, який підписаний самим єпархіяльним Єпископом разом з канцлером і двома свідками, має зберігатись в архіві єпархіяльної курії.
§ 3. До інтронізації Єпископ не повинен втручатися в управління єпархією жодним титулом ні сам, ні через інших, коли ж він має якийсь уряд в єпархії, може його затримати й виконувати.

Апостольського адміністратора було призначено 20 липня і прилюдно зачитано декрет призначення. Отже він вступив відразу в уряд. Якщо ж ні, то єпископ Ніл не мав би права адмініструвати, а виконував би уряд єпископа-помічника аж до інтронізації, але ж ми всі є свідками того, що він згідно канонів виконує законно свій уряд починаючи з 20 липня. Ця інтронізація для апостольських адміністраторів не проводиться. Бо він може бути теоретично відкликаний ще до самої інтронізації. Зрозумійте логіку Кодексу.

НОВИНИ: Соціо

13:15
На Берегівщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома Фото новина
11:24
/ 1
На Закарпатті за добу викрили три спроби підкупу прикордонників Фото новина
10:11
/ 3
В Ужгороді через аварійні роботи тимчасово призупинять водопостачання в частині міста
09:05
/ 3
Закарпатець Роман Козак повернувся додому із золотом Міжнародної хімічної олімпіади Фото новина
03:05
У середу відбудеться засідання погоджувальної комісії по Ботанічній набережній в Ужгороді
22:42
/ 3
Шуфрича-молодшого мобілізували, але він пішов у відпустку і більше не повернувся
18:57
Підтверджено загибель у жовтні 2025-го Бориса Іванова з Керецьок Хустськоого району Фото новинаВідео новина
18:00
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованій у горах жінці Фото новина
16:21
/ 1
На Закарпатті за чотири дні сталося понад десять пожеж в екосистемах
15:25
У Мукачівській громаді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
14:33
На Берегівщині виявили родину, де 13 дітей роками жили у жахливих умовах Фото новина
13:26
/ 2
На «Тисі» митники вилучили брендові речі на понад пів мільйона гривень Фото новина
18:23
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Артемом Ромчаком Фото новина
15:04
У Новому Давидкові на Мукачівщині попрощаються із Героєм Олександром Варгою, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
10:56
/ 2
Учень із Міжгірщини здобув золоту медаль на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
17:53
У Мукачеві попрощалися з полеглим на війні з росією прикордонником Дмитром Погребаком Фото новина
23:14
/ 15
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 6
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 6
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
» Всі новини