Осінній Ужгород: зелено-жовто-бузковий зі смарагдовим відтінком та червоним сердечком в перспективі

Політична осінь в Ужгороді обіцяє бути гарячою. Країна готується до місцевих виборів, незважаючи на коронавірус та нові правила виборчої гри, тому в найменшому українському обласному центрі ще до офіційного старту передвиборчої кампанії вже ведуться рекламні війни.

Осінній Ужгород: зелено-жовто-бузковий зі смарагдовим відтінком та червоним сердечком в перспективі

Так, поки що кандидати та партії змагаються саме в рекламній сфері: білборди, замовні публікації, формуюча соціологія, проплачена реклама в соцмережах. З цікавого – універсальні та неперсоналізовані меседжі, боротьба «проти поганого та за все добре», нове політичне забарвлення старих постатей.

Отже, розглянемо найбільш популярних кандидатів на мерське крісло Ужгорода. До речі, три найбільш розкручені соціологічні дослідження, не зважаючи на величезні «вуха» політичних амбіцій деяких кандидатів, все ж дозволяють визначити п’ятірку найбільш популярних постатей серед ужгородців. Звичайно, дані цих досліджень далекі від реальності, але деякі тренди зрозумілі з врахуванням навіть такої суб’єктивної інформації.

Перше місце, судячи з усього, поки що займає діючий мер Богдан Андріїв. Останні півроку він активно хизується «добрими справами»: транспорт, бруківка, доріжки, набережна. І хоча ефективність його діяльності якнайкраще ілюструє «вічна» площа Петефі, Богдан Євстафійович активно демонструє спілкування з ужгородцями, єднання навколо проблем та особисту участь у вирішенні нагальних питань. Андріїв пішов за принципом «будь простішим – й люди до тебе потягнуться», ефективність якого під великим питанням, зважаючи на антирейтинг чинного мера. Доволі несподіваний вибір політичної партії, під прапором якої піде нинішній очільник міста – цього року політичні зірки склали червоне сердечко «Батьківщини».

Не менш «вічний», тільки кандидат, Віктор Щадей планує скласти серйозну конкуренцію діючому міському очільнику. Маючи непогані рейтингові позиції, які, звичайно, можуть дещо похитнутися в союзі із партією «Слуга народу», яка не має в Ужгороді серйозної підтримки, Щадей старанно інспектує всі «больові місця» Андріїва, акцентуючи на бездіяльності та безкарності чинної влади. З цікавого – поки що не зрозуміло, як поєднає молодий політик свій ніжно-бузковий колір із зелено-жовтою кампанією «Слуги народу», адже може вийти доволі брудний результат.

Одіозний Сергій Ратушняк вочевидь планує участь в кампанії не стільки заради перемоги, скільки заради забави. Хоча при грамотному використанні помилок та партійних союзів перших двох учасників, може легко заскочити до другого туру. Питання в тому, що у випадку Андріїва це може бути дежавю 2015 року, а у випадку Щадея – ужгородці будуть мати можливість масового перегляду багатосерійного екшену з непрогнозованим завершенням. Адже «підтримка» від слуг може стати фатальною для Щадея, а кількість щоденних помилок як на всеукраїнському, так і на місцевому рівні, благодатним підґрунтям для галасливого та матюкливого Ратушняка.

Підприємець Андрій Півень поки що не виказує своєї партійної приналежності та вподобань. Він йде шляхом благодійництва, не вступаючи у відкриті війни та конфронтації. Судячи з партійного форматування міста й області, Півень амбіційно планує піти самовисуванцем, хоча така сміливість свідчить скоріш про відсутність політичного досвіду та навичок змінювати політичний колір в залежності від обставин. Адже ще навесні ходили чутки про те, що на Півня, скоріш за все, буде робити ставку «Слуга народу». Що лишилося за кадром тих чуток – небажання Андрія Півня приймати зелений колір чи стандартний рейтинговий підхід самих слуг – невідомо. Але підприємець зі своїх бордів констатує, що Ужгород – спільний дім, філософські споглядаючи за течією Ужа.

Ще одну ідею дому, тільки «рідного», сповідує колишній зам Андріїва Олександр Білак. Його кампанію відрізняє наявність політичної партії «Рідний дім», яка, за попередньою інформацією, не є філією скандально відомої політичної сили мера Чернігова з однойменною назвою. Білак, до речі як і Щадей, наголошує на ідеї об’єднання, запевняючи з бордів, що «знає як». А судячи з того, що одна з вказаних соціологій «піднімає» політика на друге місце із зовсім невеликим відривом від діючого мера, амбіції молодий  та обізнаний Білак має чималі.  

Передвиборча кампанія набирає обертів. Незабаром офіційний старт, реєстрація та швидкі перегони, в яких ми, на жаль, побачимо менше інтересів громад, більше партійних лозунгів, чимало маніпуляцій та величезну купу обіцянок. Тут нам, ужгородцям, варто пам’ятати, що від нашого голосу залежать наступні п’ять років життя міста.

 

Віктор Лендєл

30 серпня 2020р.

Теги: вибори, Андріїв, Щадей, Білак, Півень, Ратушняк

Коментарі

9889 2020-08-31 / 12:15:25
Півню порібно відірватись від течїї Ужа))) та розпочинати активну компанію

Екс-ужгородець 2020-08-30 / 21:55:26
"БЮТ"(ь) у "Відро"(дження)?!

НОВИНИ: Політика

03:38
В Ужгородському скансені виставили 40 рушників Ганни Беряк з Кострина
21:10
Від провокацій до популізму: чи є політичне майбутнє в угорської партії FIDESZ після виключення з більшості Європарламенту?
16:36
/ 4
Десакралізація влади як шанс до реального самоврядування
10:12
На Рахівщині пожежа понищила ВАЗ
23:08
/ 4
Поліція розслідує факт порушення рівноправності громадян провокаторами у Берегові
19:16
/ 32
ФОТОФАКТ. У Берегові влаштували чергову "антиугорську" провокацію з неукраїнськими помилками
23:20
/ 26
У понеділок на Закарпаття прибуде словацький ієрарх, що є противником єдності греко-католиків України
14:25
/ 31
Спроби греко-католиків Закарпаття об'єднатися з УГКЦ придушують угорці та словаки, - експерт
15:44
Очільника закарпатських "слуг" покарають максимальним штрафом – рішення фракції
08:55
/ 3
Київський очільник закарпатських "Слуг народу" влаштував вечірку без масок, з конспірацією і салютом
16:17
/ 106
Закарпатська церковна аномалія: погляд з Києва
14:51
/ 3
Уповноважений із захисту державної мови звернувся до Закарпатської ОДА щодо мовного інциденту у дитсадку Виноградова
09:47
/ 6
ОДА перевіряє інформацію про можливу відмову прийняття дитини в дитсадок у Виноградові через незнання угорської
17:34
/ 17
Уряд погодив кандидатуру Петра Добромільського на посаду заступника голови Закарпатської ОДА
10:24
/ 21
Закарпатка, що "запустила" головний фейк війни про "розіп'ятого хлопчика", скаржиться, що він негативно відбився на її родині
10:20
/ 27
Київський куратор закарпатських "слуг народу" "відхрестився" від співпраці з одіозним Волошином
21:45
/ 12
Експертиза підтвердила, що "ріднозакарпатський" заступник мера Ужгорода Пинзеник їздив за кермом п'яним – "Магнолія-ТВ"
16:44
/ 56
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА очолить київська мукачівка Марусинець
08:21
/ 45
Брати Андріїви "проштовхують" перейменування вулиці в Ужгороді іменем покійного предстоятеля церкви держави-агресора (ДОКУМЕНТ)
15:38
/ 9
Очільником департаменту культури Закарпатської ОДА стане головред Мукачівського драмтеатру Тищук
15:31
/ 2
Звільнений із посади голови Свалявської РДА Тарабій призначений заступником керівника Мукачівської РДА
14:34
/ 60
"Ріднозакарпатського" заступника мера Ужгорода Пинзеника затримали п'яним за кермом авто
23:59
/ 6
Коли ж, нарешті, посадовці в Україні стануть українськими
22:27
/ 8
Зеленський звільнив голову Свалявської РДА Тарабія і призначив головою Рахівської РДА Небилу
17:41
/ 3
12 років в’язниці за Путіна
» Всі новини