Стало відомо, що на найближчій сесії Ужгородської міськради планується віддати "для ведення особистого селянського господарства" майже 1,5 га по вулиці Оноківській.
Все б нічого, якби не одна деталь. Якщо глянути на цю територію, то це місце зовсім не годиться для сільськогосподарських робіт, бо це - озеро! Воно знаходиться набагато нижче від прилеглих територій і невипадково, адже має штучне походження і будувалося для скиду надлишкової води при великих зливах!
Історію озера, у народі - Това, розповідає активіст Ернест Самсончик: "Ще при чехах, аби не затоплювало мікрорайон Шахту, побудували дамбу і вся надлишкова вода при зливах і таненні снігів із сусідніх гір стікала на Підлипники. В кінці 90-х Підлипники почали забудовувати, через що затоплювало підвали та вулиці і там, і в Доманинцях. У 2000-х роках викопали штучне озеро на вул. Оноківська та побудували цілу систему шлюзів та дюкерів для відводу тієї води до озера. Пропускна спроможність цих дюкерів складає 1,6 куб. м. в секунду. А це - 5760 тонн води в годину, або 138 тисяч тонн води на добу! При інтенсивних зливах та таненні снігів вся надлишкова маса стікається сюди. Зараз це озеро захищає 3 мікрорайони від паводків".
Але скоро це може закінчитися.
Адже, навряд чи у озері будуть квітнути сади чи рости городина. Скоріш за все, це озеро засиплять (як це вже було з озером на вул. Легоцького біля Минаю). В такому випадку утвориться аж 1,5 га вільної землі в Ужгороді, на перехресті доріг, що дуже цінно, аби побудувати автозаправку, супермаркет чи чергову багатоповерхівку.
Цю проблему вперше помітив Ернест Самсончик, житель тих же Доманинців. Хлопець хвилюється, що приватизація цієї ділянки стане початком серії екологічних катастроф в Ужгороді. Буде періодично затоплювати сусідні вулиці, а також - підвали у великому радіусі, як це було в 90-х, поки не викопали озеро. Також підвищиться небезпека появи грибку на стінах через підвищену вологість. Це, в свою чергу, через декілька років призведе до спалаху легеневих хвороб в Ужгороді.
В першій категорії ризику наразі знаходяться будинки жителів вулиць Оноківська, Вчительська, Мічуріна, Сеченова, Доманинська та Канальна.
Активіст надіслав відповідні запити до Ужгородської міськради, Управління містобудування та архітектури УМР та Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси, яка, на даний момент підтвердило, що це озеро дійсно є місцем стоку надлишкової води.
Отже, побоювання підтвердилися, і маємо серйозну проблему для Ужгорода - ризик системного підтоплення будинків аж трьох мікрорайонів Ужгорода - Доманинців, Шахти та Підлипників.
Щоб врятувати свої домівки від можливого підтоплення, Ернест разом з однодумцями створює ініціативну групу з числа небайдужих жителів Доманинців.
Тому, поки не пізно, треба не дозволити приватизацію цієї ділянки зараз, і її забудови у майбутньому.
Хай краще це озеро стане парком та місцем відпочинку для мешканців, аніж бомбою повільної дії.
Джеф 2020-08-14 / 07:55:21
Смішно!Самсончик племінник славного депутата Роберта Левицького,який там шось копав,але не до копав, бо разом з Черновою копав могили на Доманинському кладовищі за файні гроші.А тепер перед виборами треба якось пропіаритись.Там колись де озеро були ділянки,де люди садили овочі і все було добре.Треба просто Тову почистить бо нелюди закидали її сміттям,і на місто поставити сусіднього підприємця,який прихватизував пів вулиці Оноківськоі і засипав від водний канал
Анатолій 2020-08-13 / 21:48:50
УСІМ ВСЕРІВНО ЧИ ЗАТОПИТЬ КОГОСЬ ЧИ НІ. ЖИВУ НА ВУЛИЦІ А.ПАЛАЯ , ЯКУ ПОСТІЙНО ТОПИТЬ . МІСЯЦЬ ТОМУ ЗВЕРНУВСЯ В УЖГОРОДСЬКУ МЕРІЮ І , ЩО РЕЗУЛЬТАТУ НОЛЬ.
Василь 2020-08-13 / 20:32:14
Депутати не віддавайте це озеро!!! Автор статті правий буде біда!!!
Шахта 2020-08-13 / 17:41:57
А Шахта тут дочого???