Окрім того, під час обходу виявили 46 витоків газу на дворових відводах та ліквідували їх. У цьому населеному пункті користуються газом у побуті мешканці майже 700 дворогосподарств.
«Ми провели досить складні, але водночас необхідні роботи. Мешканці, з якими довелося спілкуватися, дякували за пророблене. Однак, водночас нарікали на те, що необхідно сплачувати за розподіл газу і демонстрували нерозуміння того, що ж це за послуга. Довелося пояснювати, що робота працівників із залученням техніки для забезпечення безперебійного газопостачання їхнього села — якраз і є однією зі складових послуги з розподілу газу», — розповів старший майстер групи експлуатації мереж Іван Рунянин.
Про проведення планових робіт мешканців попередили завчасно. Після їх проведення у п’ятницю, 30 липня, газопостачання відновили. Однак, не всім. У частини споживачів було виявлено порушення правил встановлення та експлуатації газових приладів. Серед найпоширеніших — самовільно встановлені та замінені газові прилади (плити та колонки), не облаштовані вентиляційні канали, відсутність тяги у димових та вентиляційних каналах.
«Це — серйозні порушення техніки безпеки, які можуть спричинити нещасні випадки, навіть летальні. Якщо виявляємо подібні порушення – перекриваємо газові прилади та опломбовуємо їх», — пояснила старший майстер внутрішньобудинкової служби Галина Голубка. Аби відновити газопостачання у таких випадках, споживач має усунути всі недоліки. Лише після виправлення всіх порушень газопостачання буде відновлено, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».