Стовідсотково - так! Для цього потрібен лише особливий електровимірювальний прилад, що визначає цілісність захисної оболонки шляхом пропуску крізь обрану ділянку високої напруги. Мова йде про мегаомметр. На відміну від звичайного омметра, мегаомметр призначений для вимірювання високих опорів — від сотень кілоом до десятків мегаом. Тому, в процесі роботи з цим приладом напруга на його щупах може становити від 100 вольт до 2500 вольт.
Є два типи мегаомметрів - індукторний і безіндукторний. Для отримання випробувальних високих напруг, в індукторних моделях передбачений вбудований електромеханічний генератор (індуктор) постійної напруги. З ручним приводом, генератор працює за принципом динамо-машини. Безіндукторні ж моделі забезпечені електронними інверторами з випрямлячем. Живляться такі джерела постійної напруги від вбудованих акумуляторів або змінних гальванічних елементів.
Відмінність прослідковується і в індикаторах. Індукторні мегаомметри забезпечені зазвичай стрілочними логометрами, в безіндукторні частіше - рідкокристалічним дисплеєм. Перевага механічних приладів - їх автономність. Перевага багатьох електронних моделей у можливості автоматичного обчислення коефіцієнтів абсорбції, наявності регістрів пам'яті, широкому діапазоні установок випробувальної напруги та ін.
Для використання мегаомметра не потрібен додатковий інструмент для зачистки ізоляції. Досить доторкнутися вимірювальними щупами із затискачами крокодил (чи іншими) до тестової зони кабелю для отримання результату.
При будь-яких вимірах можна спостерігати, як на дисплеї змінюються показання в часі через різні імпульсні перешкоди, нестабільність живлення, метрологічну похибку і т.д.
На результат впливає фізичний стан кабелів, матеріал та товщина ізоляції, наведення електромагнітних полів, а такох температура і вологість. Інколи значення температури та вологості суттєво впливають на результати виміру.
Якщо Ви вирішили обрати мегаомметр, вирішіть для себе, перш за все, необхідну максимальну випробувальну напругу та максимальне значення опору ізоляції. Важливими є й відповіді на питання щодо необхідності збереження результатів вимірювань та методів вимірювання, які будуть використовуватися (точкові вимірювання, PI, DAR, DD, ступенева зміна напруги). Можна самостійно підібрати модель різних брендів по типу APPA, Benetech, FLUKE, UNI-T або інших.
За наявності питань щодо комплектації, або для допомоги з вибором мегаомметра, завжди можна звернутись до консультантів інтернет-магазину електронного обладнання electronoff.ua.