Пайовики, які працювали в радгосп-заводах, отримають шанс на наділи

13 липня Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким пайовики, які працювали у державних сільськогосподарських підприємствах (в тому числі і радгосп-заводах), отримають вистраждані паї на землю. Законопроект підтримали і народні депутати від Закарпаття, зокрема Василь Петьовка, пресслужба якого поширила відповідний реліз.

На  Закарпатті  свого часу працювали великі агроторгові державні підприємства: радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище», державне підприємство «Агропромислова фірма «Леанка», радгосп «Кук».   У цих підприємствах, що займалися вирощуванням продукції для плодово-ягідних та виноградних вин, іншої сільськогосподарської продукції, працювали сотні закарпатців. З огляду на стратегічну значимість, частину з цих підприємтв  включили до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Тим часом стан колишніх радгосп-заводів лише погіршувався: землі впродовж багатьох років не обробляються, заростають чагарниками, стають не придатними для товарного виробництва. Працівники, окрім того, що роками не одержують заробітну плату, не отримали земельні частки (паї) – через дердавну заборону такі землі не включали до розпаювання. Передати родючі землі цих підприємств в оренду керівники підприємств не  могли через законодавчу заборону та складний механізм погодження таких питань з урядовими чиновниками. 

13 липня  2020 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №3012-2,  що передбачає встановлення порядку приватизації земель державних сільгоспідприємств та забезпечення працівників таких підприємств правом на отримання паю.    Простіше кажучи: пайовики, які роками працювали у цих підприємствах (в тому числі і в радгосп-заводах), нарешті справедливо отримають заслужені паї та земельні наділи

Згідно з законопроеком, який ухвалили 13 липня:

- приватизації підлягають лише землі державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій

- до 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств визначається у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га);

- 20% земель передаються у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, що передається у власність однієї особи не може перевищувати 2 га);

- не менше 40% передаються в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств).

Проектом пропонується несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підприємства при його ліквідації, передати до комунальної власності територіальних громад за місцем їх розташування.

Законопроект, який, нарешті дасть можливість отримати заслужені земельні паї для  багатьох колишніх колгоспників та  селян, які їх роками обробляли, підтримали 267 нардепів.

15 липня 2020р.

Теги: земля, паї, радгосп

НОВИНИ: Різне

23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 2
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
18:22
Гінгівіт у дітей: як батьки можуть розпізнати перші симптоми
17:33
ЄС презентував "рішучіший" пакет санкцій проти росії
03:56
Консультація психолога онлайн: 5 аргументів "за"
» Всі новини