Враховуючи великий обсяг будівництва і сучасні запити, архітектори намагаються вийти за рамки звичних форм. Споживач став дуже вимогливий до архітектурної індивідуальності, тому і виробники намагаються не підвести з асортиментом. У сучасному світі практично будь-яке архітектурне рішення можна задовольнити, використовуючи лицьову цеглу. Вона використовується виключно для підкреслення індивідуального стилю будівництва у фасадній кладці.
Керамічна облицювальна цегла вважається класикою фасадного матеріалу. Виробляють її з глини, яку піддають високотемпературному випалу. І, в залежності від її сорту, отримують різні відтінки - від класичного червоного до жовтуватого і персикового кольорів. Але сучасні технології дозволяють значно розширити гамму фасадних облицювань.
Облицювальна цегла вигідно відрізняється різноманітністю і точністю геометричних форм. Як правило, розрізняють фасонну і фактурну лицьову цеглу. Фактурну цеглу роблять стандартної форми, але з різноманітними видами декоративної поверхні. Фасонна ж характеризується складною конфігурацією і більш затребувана при облаштуванні нестандартних архітектурних рішень. За типом поверхні облицювальна цегла може бути гладкою (матовою або блискучою), рустірованною (з опуклим рельєфом), рифленою (з втиснутою поверхнею), і ламаною (частіше спостерігається у гіперпресованої цегли).
Як будь-який будівельний матеріал, лицьова цегла має деякі характерні особливості. Температура випалу коливається від 800 до 1000 градусів Цельсія. За показниками марки міцності буде відповідати М200, тому вона буде досить міцною і довговічною. А рівень водопоглинання — близько 12-14%. Морозостійкість буде відповідати показнику F50 (значить, витримає близько 50 циклів заморожування / відтавання). Цьому виду цегли притаманний гарний рівень теплоізоляції і стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання.
Ще одним приємним бонусом в роботі з нею буде можливість використання в кладці універсальної суміші, яка може витримувати низькі температури.
Побачивши словосполучення "лицьова цегла", відразу стає зрозумілим, що основною сферою її застосування буде наведення краси і завершення зовнішнього вигляду будівлі. Вона стане універсальним матеріалом для кінцевого устаткування фасаду завдяки найширшому розмаїттю форм і кольорів. Тому, будь-яку архітектурну забаганку такий матеріал задовольнить без коливань.