Під час презентації результатів цієї програми, розпочатої ще наприкінці 2006 року, директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко підкреслив, що в рамках річної програми досліджень було сформульовано складне завдання - «зрозуміти, не кого і що обирають українці, а чому вибирають».
Він зазначив, що отримані Інститутом результати насамперед мають прикладну цінність для перших осіб держави, політиків, співробітників державних установ і спецслужб – всіх тих, від кого залежать долі України і українців, а також представників іноземних посольств, асоціацій і служб – тих, хто бажає розуміти реальну картину що відбувається в Україні.
Окрім уже названого, експерти зробили висновки, що Україна як держава і як суспільство відбулася, незважаючи на наявність безлічі проблем: сьогодні в Україні немає такої більшості населення, яке б прагнуло в Європейський Союз чи в СНД; в Україні немає середнього класу; тих, кого можна віднести до середнього класу за ознакою матеріальної забезпеченості, освіти і характеру зайнятості, в країні – не більше 9%; у країні процвітає корупція; існує гостра необхідність поставити місцеву владу в залежність від населення, тобто фактично від результатів роботи; у політичних поглядах населення України переважають позитиви демократичних перетворень.
«Результати річної програми – це реальні дані, спираючись на які можна робити достовірний аналіз і достовірні висновки. При цьому проведена робота окреслила нам коло питань, які вимагають додаткового вивчення. Тому цього року ми запустили нову дослідницьку програму 2008 року «Проект країни», - зазначив К. Бондаренко.