Загальна мета проєкту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад.
Цей проєкт сформувався у зв’язку з негативним ставленням великої частини місцевих жителів прикордонної зони до кажанів. Це може призвести до деградації природних ресурсів, що негативно позначиться на стійкості екосистеми цільових територій Угорщини, Румунії, Словаччини та України.
Кажани є одним з ключових елементів екосистеми, оскільки вони безпосередньо відповідають за боротьбу з шкідниками сільського господарства (споживають комах). Завдяки міфам та казкам, створеними людьми, кажани стають предметами забобонів. Вимирання навіть одного виду кажанів призведе до величезних екологічних втрат та значного дисбалансу екосистеми.
Цей проєкт буде зосереджений на захисті кажанів у цільовому регіоні шляхом реалізації конкретних природоохоронних заходів, таких як:
належна оцінка зникаючих популяцій кажанів;
створення альтернативних притулків для колоній кажанів (ящики для кажанів, попереджувальні таблиці).
Також буде зосереджено увагу на охороні культурної спадщини, зокрема захисту релігійних об’єктів в Церквах (очищення сакральних споруд від посліду кажанів).
Дії кампанії з підвищення обізнаності громадськості будуть реалізовані за допомогою мобільної виставки, спільних семінарів по виготовленню ящиків для кажанів, документального фільму, присвяченого кажанам.
Результати проєкту поширюватимуться шляхом друку матеріалів (інструкції по захисту кажанів та книги для дітей), через веб-сторінку та соціальні мережі (наприклад, Фейсбук), попереджувальні таблиці “Церква прихильна до кажанів”.
З українського боку проєкт вже знайшов підтримку Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, Комісії з екології, мігрантів та туризму Римо-Католицької Церкви в Україні. Учасники проекту з українського боку переконані що спільні зусилля місцевих громад, НПО, вірян та духовенства стануть запорукою відповідального збереження біорізноманіття наших країн.
Як вказують автори релізу, їх цільові групи – священики, єпархії, адміністрації церков, громадські організації, місцеві жителі – будуть проінформовані про важливість кажанів та їх збереження.
Проєкт виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи.
А фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
Бюджет проєкту: 449 635,07 євро, з них внесок ЄС – 404 671,56 євро.
Для отримання детальнішої та подальшої інформації звертайтеся:
Олександр Бокотей – iers@ircef.org,
Керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій»
або до прес-менеджера IERS
Антоніни Зейкан – 066-104-57-92; е-пошта: iers@ircef.org
Роман 2020-05-02 / 18:05:41
А чому не долучили до проекту біологічний факультет УжНУ? Невже черква не розуміє, що має співпрацювати з науковцями УжНУ?
Мигалю 2020-04-21 / 20:04:21
А чом би й нє?
Мигаль 2020-04-21 / 12:11:55
А выдаущыйсйа поборник цирковоно-словлйанськых традіцій русинскаго народа владыка Мілан штось из того буде мати?
Андрей 2020-04-21 / 01:20:14
Хамство і ненормативвна лексика. Коментар видалено. Адмін
Рівіс 2020-04-21 / 00:45:54
Бетмену
Айно. А пак подерибанити :)
Бетмен 2020-04-21 / 00:03:31
Забрати кошти проекту в обласний фонд боротьби проти Коронавірусу...
Хоч трохи компенсувати втрати...
Лилик літат 2020-04-20 / 19:40:02
Не слабий бюджет, я Вам скажу, поверх пів-ляма америцьких. А може ще один канал фінансування, як "єгони", чи як іх там?
То може од китайців треба рятовати - оби неваляшні не поіли ушитких?