Робота з роботодавцями ставилася на другий план. Збір вакансій часто був єдиною формою взаємодії з підприємствами, організаціями та установами.
Взаємовідносини з роботодавцями часом базувалися на методах примушування і залякування штрафами, хоча реального механізму стягування штрафів не було. Будучи посередником на ринку праці між безробітним і роботодавцем, служба зайнятості може досягти вагомих результатів роботи за умови чіткої і конструктивної взаємодії з роботодавцями. Це найбільш дієвий інструмент для регулювання ринку праці в районі.
Новий етап у діяльності служби зайнятості розпочався після переходу центру зайнятості на обслуговування незайнятого населення за новою технологією. Ця система допомоги громадянам у пошуках роботи стала систематизованішою і прозорішою, бо розширилися можливості центру зайнятості у сфері співпраці з роботодавцями, що дало змогу отримувати повнішу інформацію про вільні робочі місця, оперативно оновлювати банк вакансій.
Змінилося і ставлення роботодавців до співпраці з центром зайнятості. Керівники підприємств, організацій та установ усе частіше звертаються з питань підбору працівників на конкретні робочі місця із додатковими вимогами до претендентів. Розширилося й коло підприємств, які звертаються з цих питань до центру зайнятості.
У структурі служби зайнятості повністю укомплектований кадрами відділ взаємодії з роботодавцями, чітко налагоджена робота з клієнтом №1. Це, зокрема, інформування їх, відповідно до профілю підприємства, про професійно-кваліфікаційний склад безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості, підбір необхідних працівників відповідно до особливостей конкретного виробництва та вимог роботодавця, індивідуальне навчання, відвідування підприємств для надання роботодавцям методичної та практичної допомоги в питаннях, що стосуються служби зайнятості, проведення виїзних засідань „круглих столів”, міні-ярмарки тощо. Крім того, у відділі надаються консультаційні послуги роботодавцям як в індивідуальному порядку, так і на семінарах.
За минулий рік платниками внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття перераховано 867,2 тис. грн., що на 173,1 тис грн. більше, ніж за цей час минулого року.
Змінився підхід і до такої традиційної форми роботи, як збір інформації про вільні робочі місця. Ця інформація черпається тепер з усіх можливих джерел, у тому числі з оголошень у газетах тощо. Кожне оголошення перевіряється спеціалістами відділу по роботі з роботодавцями на предмет реєстрації даного підприємства у центрі зайнятості, з’ясовуються умови праці та її оплати, роботодавцеві пропонується розмістити свою інформацію в центрі зайнятості і подати звіт про вакансії згідно із законодавством.
Унаслідок такої роботи на ринку праці Воловеччини закріпилася тенденція до зростання попиту на робочу силу. Так, середньомісячна кількість вакансій у звітному періоді на 70,7 відсотка вища, ніж за відповідний період минулого року.
На підприємствах району з початку року введено в дію 563 нові робочі місця. В умовах зростання попиту на робочу силу збільшується можливість забезпечити роботою незайнятих громадян. Спеціалісти центру зайнятості надали допомогу в працевлаштуванні 1070 особам.
Відділ взаємодії з роботодавцями співпрацює з відділом активної підтримки безробітних у питаннях перенавчання кадрів із числа безробітних безпосередньо на підприємствах.
Завдяки тісній співпраці центру зайнятості з ДП "Воловецьке лісове господарство" були укладені договори на підвищення кваліфікації та працевлаштування 38 безробітних. Для відділу освіти РДА та місцевих рад району було підготовлено 36 операторів газових котлів та пічників. Із ТОВ "Полімер – Техніка" заключено договір на індивідуальну форму навчання. Із 45 ПОУ було укладено договори на стажування безробітних громадян, які були працевлаштовані на цих підприємствах.
Одним з важливих напрямків співпраці стало економічне стимулювання роботодавців до створення додаткових робочих місць. У цій роботі набуто чималий досвід.
Протягом року спільно з роботодавцями було створено 70 додаткових робочих місць, за які центр зайнятості підприємствам щомісячно відшкодовує витрати на заробітну плату працевлаштованих безробітних. Районний центр зайнятості тісно співпрацює з ТОВ "Полімер – Техніка", "Воловецький Будсервіс", ТзОВ "Сільенерго", КГТВП "Супутник", КГТВП "Тополя", ТОВ "Думка", підприємцем В.Ю.Кулею та багатьма іншими.
Життя вимагає від спеціалістів центру зайнятості особливої уваги до потреб роботодавців, бо саме вони реально працевлаштовують людей, а центр зайнятості виступає лише посередником, який сприяє цьому процесу. Тому від налагодження постійних ділових стосунків та закріплення привабливого для роботодавців іміджу центру зайнятості залежить авторитет, роль і місце служби зайнятості на ринку праці та ефективність у розв’язанні проблем безробіття.