Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді

Ні офіційний Будапешт, ні лідери угорців Закарпаття не оприлюднили жодну публічну заяву щодо вироку 3 полякам, яких днями суд Кракова визнав винними у резонансному підпалі будівлі «Товариства угорської культури Закарпаття» в лютому 2018 на завдання російських спецслужб.

Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді

У понеділок, 23 березня, суд міста Кракова у Польщі оголосив вирок трьом громадянам країни, яких підозрювали у підпалі будівлі центрального офісу «Товариства угорської культури Закарпаття» в Ужгороді 4 лютого 2018 року. Всі троє – громадяни Польщі, активні діячі ультраправих організації проросійського спрямування, члени яких брали участь у конфлікті на Донбасі на стороні контрольованих Кремлем бойовиків. 

Організатор підпалу – 29-річний член ультраправої польської партії «Зміна» Міхал Пропокович отримав 3,5 роки ув’язнення. Один з виконавців, член неонацистського руху «Фаланга» Томаш Рафал Шимковя’к, відбуватиме покарання у в’язниці протягом 2-х років, а третій співучасник, Адріан Марглевський, відбудеться обмеженням волі до 2 років з виконанням суспільно корисних робіт по 40 годин на місяць.

Крім того, у вказаній справі вдалося вийти і на замовника – це німецький журналіст Мануель Оксенрайтер, відомий своїми прокремлівськими поглядами. Сам обвинувачений, будучи помічником-референтом депутата Бундестагу від політичної партії «Альтернатива для Німеччини» Маркуса Фронмайєера, всі звинувачення відкидав, а справою зайнялась прокуратура Берліна. 

Усі дії були здійснені згідно з чіткими інструкціями Мануеля Оксенрайтера. Моєї ініціативи в цьому не було. Основною метою було не розпалити міжнаціональну ворожнечу, а скомпрометувати «українських бандерівців», – заявив організатор злочину Міхал Прокопович.

Всі наведені у суді факти ведуть до логічного висновку, що підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді 4 лютого 2018 року був спланований російськими спецслужбами і реалізований через наближені до них громадсько-політичні рухи країн ЄС з метою максимального погіршення українсько-угорських відносин, які на той момент перебували у кризовому стані після прийняття Україною закону «Про освіту» у вересні 2017 року.

Однак, офіційний Будапешт та залежні від нього національно-культурні товариства угорців Закарпаття, не дивлячись на всю наявну доказову базу правоохоронців Польщі, намагались якнайменше говорити про «російський слід», звинувачуючи у цьому то українських націоналістів, то медійників, які нібито вели «антиугорську кампанію в Україні».

Це був не підпал, а терористичний акт. Якби хтось був у приміщенні, наприклад, охоронець, якого ми хотіли найняти після минулих подій, його життя опинилося б під загрозою. До нападу частково призвело й те, що понад рік в українських ЗМІ триває антиугорська кампанія. Українська влада дозволила зміцнити позиції екстремістів, що вилилось у їхніх незаконних діях проти угорців Закарпаття, - так прокоментував вже наступний підрив будівлі офісу 27 лютого того ж року лідер закарпатських угорців Василь Брензович.

Як і у першому випадку з підпалом будівлі 4 лютого 2018 року, 27 лютого того ж року теракт здійснили прибічники «русского мира», але на цей раз не поляки, а проплачені найманці на замовлення так званого «Министерства государственной безопасности» невизнаної республіки Придністров’я, яка повністю контролюється російськими можновладцями.

З огляду на статус цієї території (Придністров’я – ред.), зараз організатор недосяжний для українського правосуддя, однак ні в кого немає жодних сумнівів, що за другим підпалом офісу ТУКЗ (27 лютого 2018 р. – ред.) стоїть ФСБ Росії (так само, як і за першим підпалом у ніч на 4 лютого, який скоїли громадяни Польщі, члени праворадикальної проросійської організації «Фаланга»), – написав тодішній губернатор Закарпаття Геннадій Москаль у своєму Facebook.

До речі, судові засідання щодо підриву офісу ТУКЗ саме 28 лютого 2018 року тривають і по сьогоднішній день в Ужгородському міськрайонному суді Закарпатської області, і затягуються зокрема через не бажання потерпілої сторони, тобто керівництва «Товариства угорської культури Закарпаття», брати активну участь у судових засіданнях.

Тому, після оприлюднення вироку польським судом у Кракові 23 березня цього року, враховуючи резонансність події, більшість центральних та регіональних ЗМІ України максимально висвітлили вказаний судовий процес, у той час як підконтрольні угорцям медійні ресурси «сухо» опублікували вирок суду методом копі-пасту з інших ресурсів.

Навіть офіційний сайт ТУКЗ, на якому розміщуються всі офіційні заяви керівництва організації, не оприлюднив нічого іншого, як вже вищезгадані матеріали центральних угорських ЗМІ. Без публічних заяв обійшлися й основні лідери угорців Закарпаття – Василь Брензович, Йосип Борто та Ілдіко Орос.  

Можливо, такі дії підконтрольних угорському Уряду структур пов’язані із зовнішньополітичною стратегією Будапешта, де Росія – головний стратегічний партнер на міжнародній арені, свідченням чого є результати останньої зустрічі глави угорського МЗС Петера Сійярто з головним дипломатом Кремля Сергієм Лавровим.

Угорщина вважає Росію важливим партнером і традиційно зацікавлена в тому, щоб підтримувати з нею стосунки. Співпраця з Росією має безпосередній вплив на повсякденне життя людей в Угорщині, говорячи про економічне або енергетичне співробітництво, - підкреслив Сійярто під час зустрічі з Лавровим.

У контексті вказаної зустрічі, сторони домовились про купівлю Угорщиною 20 млрд кубометрів російського газу, зокрема використовуючи можливості так званого «Турецького потоку», коли газ транспортуватиметься з Росії напряму через Туреччину, Болгарію і Сербію. Угорщина, до того ж, працюватиме над мінімізацією наслідків антиросійських санкцій, які ЄС щорічно вводить проти країни-агресора.   

Отже, публічне визнання російської сторони співучасником, а то й ініціатором підриву офісу ТУКЗ в Ужгороді йде у розріз міжнародній позиції Будапешта, інструментами якої виступають все ті ж лідери закордонних угорців, переважна частина яких проживає на території Закарпаття.    

27 березня 2020р.

Теги: підпал, ТУКЗ, Брензович, Орос, Угорщина

Коментарі

Айвенго 2020-03-28 / 14:06:16
Нашто коментувати.Ліпше язик у гузицю забити.Бо їх розкусили, діячі хренови.А подеякі месні болвани ведуться на сесе фуфло , по закарпатський бубен ( фуфел по москальськи )

Макс 2020-03-27 / 20:57:09
Но што типир буде,ужас

злий 2020-03-27 / 13:25:08
Так політична складова задумки не вийшла, то нахрена гузицю надувати.

Вже цілком очевидео, що Мадярщина - ворожа до України держава

гон 2020-03-27 / 12:46:34
так вони навіть на суд не ходять і по другому підпалу хоч той суд в ужгороді

Мадяр 2020-03-27 / 07:32:48
А навіщо коментувати і реагувати, адже все зрозуміло, що все це робилося росіянами і мадярами та виконавцями з Польщі проти України, як додатковий привід для Будапешта блокувати українські міжнародні ініціативи...
Будапешту об'єктивність не потрібна, а вякати з даного приводу - команди Орбану і Сіярто з Москви не було...

НОВИНИ: Політика

14:25
Запрацював додаток для контролю обсервації і самоізоляції: за відмову - штраф
12:49
/ 25
Депутати Свалявщини підписали листа про взяття на поруки депутата-"рекетира" Сацика
16:11
/ 11
На Виноградівщині голова райради може отримати повноваження "політично" звільняти директорів шкіл (ДОКУМЕНТ)
17:55
/ 48
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 11
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 15
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 16
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
16:03
/ 28
ТОП-5 фейків угорської пропаганди про "утиски" нацменшин в Україні (ДОКУМЕНТ)
» Всі новини