У статті - топ-3 ситуації, коли знадобиться Зелена картка на автомобіль та алгоритм дій водія.
Ситуація №1. Ви потрапили у ДТП та винні у спричиненні аварії
Якщо ви спричинили ДТП за кордоном, в першу чергу треба зафіксувати місце дорожньо-транспортної події.
Після цього обов’язково викликати поліцію.
Отримати на руки протокол з зафіксованими деталями ДТП.
Дати копію вашої Зеленої картки постраждалому.
Протягом 15 днів сповістити страхову компанію про настання страхового випадку.
Ситуація №2. Ви потрапили у ДТП та невинні у спричиненні аварії
Алгоритм дій аналогічний ситуації №1 з відмінністю в тому, що ви отримуєте копію автоцивілки винуватця ДТП. Йдеться про другу частину страховки (складається з 4 частин, одна з яких залишається в СК). З нею потрібно звернутися у вашу страхову компанію по відшкодування. Вона врегулює це питання, і ви отримаєте компенсацію.
Ситуація №3. Ви потрапили у ДТП та невинні у спричиненні аварії, винуватець — громадянин третьої країни (або громадянин даної країни без автоцивілки)
На допомогу прийде зворотна сторона Зеленої картки. Там зазначений перелік країн, які входять в систему «Зелена картка», і контакти всіх транспортних бюро, які будуть здійснювати компенсацію.
Зв’яжіться з необхідним транспортним бюро. Вони зафіксують ДТП, візьмуть дані вашої Зеленої картки та протоколи від поліції. Фахівці з бюро проаналізують дані та врегулюють з вашою страховою компанією, а ви отримаєте компенсацію.
У страховому полісі не зазначена сума страхового покриття, тому що не існує єдиного розміру відшкодування. У кожній країні законодавчо встановлена своя страхова сума. На сайті Ради Бюро (організація, що координує діяльність членів системи «Зелена картка») розміщений документ з лімітами відповідальності в кожній країні (на 30 січня 2020 року).
Також є інтерактивна карта з контактами Бюро (вебсайт, телефон та електронна пошта).