Реклама B3

На сесії Хустської райради знову "дерибанили" кошти, кнопкодавили і виділили близько 1,5 млн на один туалет – правозахисник

Йдеться про черговий скандал на Хустщині, де районні депутати вирішили "протягнути" зміни до бюджету без проекту рішення та всупереч зауваженням керівництва Хустської РДА, зокрема виділивши на ремонт одного шкільного туалету близько 1,5 млн грн.

На сесії Хустської райради знову "дерибанили" кошти,  кнопкодавили і виділили близько 1,5 млн на один туалет – правозахисник

У четверг, 27 лютого, на сесії Хустської районної ради була підтримана пропозиція заступника голови ради Віктора Сабодаша, внесена з голосу, про включення до порядку денного "Звіту про роботу РДА" . 

Однак, взагалі незаслухавши сам звіт, 23 депутати прийняли зовсім інше рішення - про звернення до Президента України В. Зеленського з проханням призначити головою Хустської РДА районного депутата від партії "Єдиний Центр" Володимира Чегіля.

Про таке повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Окрім того районні обранці "роздерибанили" близько 13 млн грн бюджетних коштів, з яких 5 млн грн - на внутрішні роботи по облаштуванню туалетів в декількох сільських школах. При чому вартість ремонту одного туалету, згідно з даними сайту "Держзакупівлі.Онлайн", керівництво районної освіти разом із депутатською більшістю оцінили в близько 1,5 млн грн. 

До слова, більшість угод по ремонту, в обхід тендеру, укладено із одним підприємцем Віталієм Яким, якого пов'язують з районним депутатом і ексрадником голови райради Дмитром Величко.

Слід зазначити, що всі ці зміни до районного бюджету депутати прийняли з грубим порушенням законодавства і перевищенням повноважень. Оскільки, згідно із ст.61 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно місцеві держадміністрації складають і вносять проекти рішень щодо бюджету. Однак на цій сесії внесли ці зміни самі ж депутати, без тексту самого проекту, фактичного обговорення та погодження з РДА. Не погоджуючись із таким свавіллям депутатського корпусу в.о. голови Хустської РДА Михайло Попович покинув сесійну залу. 

Не обішлось і без кнопкодавства. Так депутат Володимир Волощук зауважив, що в поіменному голосуванні на електронному табло присутнітній "голос" керівника РДА, районного депутата М.Поповича, який був відсутній в залі. На що скандальний колишній голова РДА, депутат від "БПП" Н.Павлій, цинічно повідомив присутнім, що це він "голосує" із планшета Поповича.

Наразі не зрозуміла мовчазна позиція керівництва Закарпатської ОДА та повна бездіяльність правоохоронних органів. Оскільки грубість порушення законодавства більш ніж очевидна і є досить показовим, що досі жоден навіть опублікований факт подібного свавілля за участі  високопосадовців Хустського району не був покараний.

02 березня 2020р.

Теги: райрада, дерибан, кошти

Реклама B4

Коментарі

Маша 02.03.2020 / 22:21:59
Ще потрібно запитати нач відділу освіти Калинича Михайла як так сталося що інші школи. Не отримали кошти а Стеблівка аж два рази але бачу що він уже в киеві фейсбук працюе з. Ліпше би зайнявся школами походив по них і спрямував належним чином кошти. Н

наташа 02.03.2020 / 14:04:15
сабодош виктор повинен понести видповидальнисть криминальну

рома 02.03.2020 / 14:02:10
попович молодец

василь 02.03.2020 / 13:51:45
мафтейович оце позиция молодец не так тримати

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

18:12
У Липчі на Хустщині попрощаються із захисником Андрієм Одинцем, серце якого зупинилося в лікарні Фото новина
14:37
/ 1
Троє підлітків постраждали внаслідок зіткнення мотоциклів на Рахівщині
13:49
В Ужгороді проведуть благодійну фотосесію «Фото патріота»
13:04
/ 1
На Берегівщині затримали чоловіка, який їздив селом із бойовим автоматом Фото новина
11:40
В Ужгороді на вулиці Другетів ускладнений рух через аварійні роботи
11:51
/ 1
У боях за Україну загинув 19-річний захисник із Дротинців на Берегівщині Максим Гичко Фото новина
18:38
На Закарпатті облаштували безпечніший спуск до льодовикового озера Ворожеска Фото новина
12:01
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим Героєм Іваном Костевичем, який тривалий час вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
/ 1
Ужгород провів в останню путь полеглого на війні з рф захисника Михайла Полянського Фото новина
15:33
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
/ 2
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 2
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 3
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
14:17
/ 2
На Тячівщині рятувальники знайшли туристку, яка через темряву заблукала біля карстової печери Фото новина
» Всі новини