Будапешту вкотре доводиться "замирювати" розсварених лідерів угорців Закарпаття (ФОТО)

Йдеться про черговий виток загострення конфлікту між керівництвом двох найвпливовіших угорських організацій краю – Товариством угорської культури Закарпаття (ТУКЗ, KMKSZ) та Демократичної спілки угорців України (ДСУУ).

Будапешту вкотре доводиться "замирювати" розсварених лідерів угорців Закарпаття (ФОТО)

Про це інформують джерела видання, наближені до керівництва ТУКЗ.

Напередодні візиту П.Сійярто в Україну, який відбувся 7 лютого, до Ужгорода з неофіційним візитом прибула Каталін Сілі (уповноважена прем'єр-міністра Угорщини з питань автономізації угорських громад Карпатського басейну – ред.), яка провела зустріч з лідерами угорців Закарпаття, де були присутні також голова ТУКЗ (KMKSZ) Василь Брензович та лідер ДСУУ Ласло Зубанич.

Головна тема зустрічі — обговорення перспектив діяльності угорських політичних організацій Закарпаття, а також оцінка їх реальних можливостей напередодні місцевих виборів, які мають відбутися восени 2020 року.

Каталін Сілі передала присутнім основний меседж Будапешта – консолідація на Закарпатті всіх угорських сил і висунення єдиних кандидатів, які мають найбільші шанси на перемогу у своїх округах. Іншими словами, ТУКЗ та ДСУУ мають узгодити спільних кандидатів, організувати роботу передвиборчих штабів та ефективно використовувати кошти, які «будуть виділені» для підготовки до виборів.  

Голова ТУКЗ Василь Брензович підтримав пропозицію, але за умови, що головними і надалі залишатимуться представники саме його організації, а завдання ДСУУ зводитиметься виключно до беззаперечної підтримки всіх прийнятих ним рішень.

Проти такого об’єднання, яке не передбачає рівних умов, одразу виступив Ласло Зубанич, звинувативши ТУКЗ у нецільовому використанні коштів угорських благодійних фондів та провальній виборчій кампанії 2019 року, коли вперше за багато років представник угорців так і не потрапив у Верховну Раду.

Крім того, лідери ДСУУ наголосили представнику Будапешта, що закарпатські угорці вимагають нових облич і готові взяти на себе повну відповідальність за майбутні вибори, після чого сталася усна перепалка між оточенням пана Брензовича та представниками ДСУУ.

У конфлікт втрутилась Каталін Сілі, яка пообіцяла донести всі пропозиції до урядових кіл Угорщини, де і вирішуватиметься стратегія підготовки до майбутніх місцевих виборів в Україні, попросивши присутніх знайти консенсус в проблемних питаннях.

До речі, сам Василь Брензович активно готується до майбутніх виборів голови ТУКЗ, які мають відбутись навесні цього року, перебудовуючи свою команду та намагаючись згладити негатив від минулорічних скандалів щодо фінансових афер, чуток від втрати впливу всередині організації.

Варто зазначити, що, за інформацією видання від джерел в керівництві угорських організацій Закарпаття, офіційний Будапешт ще не визначився, кого підтримувати на майбутніх виборах лідера ТУКЗ – ключової і стратегічно важливої структури для збереження впливу у регіоні, розглядаючи також кандидатури першого заступника голови Закарпатської обласної ради Йосипа Борто та сільського голови с.Перехрестя Виноградівського району Іштвана Добші, який, як з’ясовується, має чимало лобістів в уряді Віктора Орбана.

Зустріч Каталін Сілі з лідерами угорців Закарпаття, 31 січня, м.Ужгород

10 лютого 2020р.

Теги: угорці, Угорщина, Брензович, Зубанич, Сілі

Коментарі

Катерина 2020-02-19 / 12:42:41
Не правильно роблять угорці. Потрібно уважно вивчати досвід колишнього їхнього громадянина Сороса.
Подивіться яку фракцію дідусь Сорос завів у ВР України !!!
Всю країну поставили в позу.....
А ви тут про якиїсь один мандат до Ради ламаєте собі голову.
Дріб"язково мислите......та ще й свю Україну дратуєте.
Треба завести в раду монобільшість і всі одразу заткнуть свої язики в свої б'юджетні місця!!!

До Magyar-Hun 2020-02-12 / 20:04:53
Ну лазили тут різні неадеквати. То що, господарями можуть зватися? Ще Чернігівщину своєю назвіть, тому, що гітлерівські тварюки гортисти там десятки тисяч мирних людей живцем спалили.

Адмін 2020-02-11 / 19:42:41
Magyar-Hun, який стосунок це відео, що ілюструє різні державні утворення на території етнічних земель українців, має до теми коментування?

Magyar-Hun 2020-02-11 / 19:04:32
https://youtu.be/rcOfbm5PlWk

До Mikola Gogol 2020-02-11 / 18:11:23
Які угорці господарі Карпат? Окупанти, які жорстокістю знущалися з усіх біля себе. Пора вже цивілізуватися, а не дурні брехні писати.

Адмін 2020-02-11 / 17:38:04
Magyar-Hun, якщо хочете читати фейки, тоді вам - не на Закарпаття онлайн.
Тут - тільки перевірена інформація

Вуву 2020-02-11 / 17:25:20
І от вертаємся на круги своя.
Не знаючи мови хуни фактично ізолювались ві життя в області.
Тут тільки макс і хун - гун щось дописують ... Але це ьак одиниці.
В той час якби писали і читили самі хуни ... Як знати ...
Може і суспільна діяльність в тих громадах була іншою.
Може вже дійсно та сама КАЕМКАЕSZе вивела на передову
нові обличчя молодих представників.
Поки ороску і бриндзю не посадять в тюрягу толку не буде.
Я не прихильник путіна ...
Але там ці діячі контррозвідки вжеб давно сиділи і то так на довгі терміни.
Я не прихильник лукашенко ...
Але в нього всі спецслужби займаються всім тим що потрібно Білорусі.
Там ні злодійів ні бандитів із силових структур чи органів ніхто не покриває.
Тому ьам порядок.
Всі "вори в законі" повідстріляні як вовкулаки а хто встиг всі повтікали.
А наш колишній "генпгокугог ЮГА"
Коли накрили під києвом йіхній сходняк - сборище ...
ВСІХ ДО ОДНОГО ВІДПУСТИВ.
(Напевно що не за поосто так)
А ьепер гогольом ходить руки в брюки.
І знає що не буде покараний
нізащо.

Magyar-Hun 2020-02-11 / 15:28:58
Ці були закриті перемовини. Цікаво, хто слив інформацію. А матеріали джерело не указана. Може і не правда?!

сорри 2020-02-11 / 15:27:23
Хоча прийнято вважати, що це Будапешт маніпулює КМКом, а через нього - угорцями Закарпаття, насправді цей процес взаємний - Брензович, Зубанич, Орос навчилися чудово маніпулювати Будапештом у власних шкурних інтересах.
Схоже, в Модьорорсаґу це розуміють, але вдіяти нічого не можуть - замінити маніпуляторів, що прокралися, наразі просто ніким.
Опамёятаються, схоже, лише тоді, коли вказані особи своєю "діяльністю" остаточно здискредитують угорський рух на Закарпатті

сорри 2020-02-11 / 15:19:55
KMKSZ, не фантазуй. Тут не фронт гібридної фійни, вгамуйся. Ніхто не називає сепарами закарпатських угорців. Йдеться виключно про прислугу режиму Орбана на Закарпатті Брензовича, Зубанича, Орос і іже з ними.

MІKOLA GOGOL 2020-02-11 / 11:50:26
Дах КМКSZ+ТУКЗ ховає дятлів таємного відмива Карпатської Партії Реального $ для покращення життя злочинної єліти КДБ-SBU-HKВС-МВС,за рахунок угорців ехПідкарпаття?

KMKSZ 2020-02-11 / 11:14:23
Досить отруйні коментарі.
Угорцям дуже приємно, особливо коли їх називають "сєпарами"

пенсіонер 2020-02-11 / 09:16:07

Чи закарпатські політики, після прикладу орденоносця Хорті,"патріота" БПП Г.Москаля, вишикувалися у чергу за цим орденом (угорське громадянство, пенсія та пільги)???

пенсіонер 2020-02-11 / 09:11:20

Хочу нагадати, що Брензович та Зубанич - громадяни України. Тому, логічно, де реакція СБУ, на дії політиків, які фінансуються іноземною державою з історично територіальними претензіями.
Друге, 20 тисяч етнічних угорців на території Закарпаття звісно великої ролі навіть на місцевих виборах не грають. Але... Є ще 200 тисяч укр. громадян Закарпаття, які є власниками угорських паспортів. А це вже серйозно. І дуже.
Так що вже з цього приводу думає СБУ? Закарпатська ОДА, обл. рада? Нардепи ВР від Закарпаття?
Як не допустити впливу на місцеві вибори ГРОШЕЙ іноземних держав???

Мikola GOGOL 2020-02-11 / 08:52:22
Закарпатські угорці+українці втоплені в болото комуністичної Незалежності Кравчука на відміну від реальної Незалежності Єстонії чи Латвії здобутої ними з 1991року

11121 2020-02-11 / 08:49:19
Всякая х....ня!

MIKOLA GOGOL 2020-02-11 / 08:29:46
Mайбутнє КМКSZ+TУКЗ щорічна ротація керівників,омолодження,нові ідеї миру,щоб відмитися від лайна ідеології SU-UA окупації, на порозі Евросоюзу та НАТО.

Вуву 2020-02-11 / 08:20:36
Так із самого бударпаштету не хочуть нових і молодих так само.
А місцеві хуни одних і тих самих вибирають формально.
А хто вовтузиться тому трохи платять.
От і всі вибори.
Після чого різні тут хуни -гуни - гани ... розказують про всякі утиски і знову украйінці винні бо хунам на виборах штото не получилось.
Поки не посадять в тюрягу злодія бриндзовича і агентурщицю ілдию а заодно не викинуть зубанича .
То тільки так і буде ПОЛУЧАТИСЯ
Тоєсть нияк.
Но вот уже і секрет розкрив.

MIKOLA GOGOL 2020-02-11 / 08:14:43
Kерівники КMKSZ+TУКЗ грають на дудці, під тотальним наглядом комуно-націоналістів КДБ-СБУ-НКВС-МВС, продаючи МЕРТВІ ДУШІ споконвічних хазяїв Карпат угорців.

MIKOLA GОGOL 2020-02-11 / 07:57:55
KMKSZ+ТУКЗ наслідники схем закритої та підлої КПРС-КПУ,30років керівники не проходять щорічну обовязкову ротацію породжуючи корупцію,зловживання,зАстій.

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"