Борис Тарасюк: Визнання русинів у Закарпатській області може призвести до сепаратистських рухів

Визнання русинів на території Закарпатської обл. може призвести до сепаратистських рухів на території України. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від НУ-НС, голова Народного руху України Борис Тарасюк. "Визнання на території Закарпатської обл. окремої національності русин є абсурдним з наукової точки зору, протиправним за своєю суттю і провокаційним з політичного погляду", - сказав він. За словами депутата, у такий спосіб штучно розчленовується один етнос, який у різні періоди мав різні назви –русини і нинішні українці.

Борис Тарасюк
Борис Тарасюк

Б.Тарасюк також назвав дивним бажання Закарпатської обласної ради затвердити прапор області у вигляді синьо-біло-червоного кольорів. На його переконання, такі процеси можуть стати передумовою для внутрішніх конфліктів як всередині однієї області України, так і на території інших областей. "Подібні політичні ігри можуть призвести до сепаратистських рухів на території України", - сказав Б.Тарасюк.

РБК-Україна
19 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

Україна вимирає 2008-03-21 / 05:19:00
Тарасюк

Голова МОЗ констатував: народ потихеньку вимирає попри всі гасла.На сьогодні ситуація критична. Без вживання радикальних заходів ситуація може скластися катастрофічна", - наголосив В.КНЯЗЕВИЧ. Источник: UNIAN http://www.likar.info/news/14971.html То є робота во великій мірі украйинськых націоналистів. Хмари не хмари, айбо РУСИНИ мавуть право, хотять, и будуть жити!!! И зато до хмари з Хмаром, Тарасюком и нетолерантныма НАЦІоналистами!!!

Тібор 2008-03-20 / 16:43:00
Згоден з Karpatian на всі 100%. Молодець, такі люди є дійсно зодотою скарбницею Закарпаття, і мені все одно ким він себе важає, русином, українцем чи росіянином. Я думаю, такі в нас на Закарпатті більшість, а ідеологія Галичан-бендерівців, для нас є не то що непрйнятною, а ніколи не зрозумілою. Хай такі ідеї залишаються до Карпат, а не під Карпатами. Хвала Карпатіан ідеології!!!!!!!

Karpatian 2008-03-20 / 15:38:00
Не треба про Косово! На подкарпатті(бо Закарпаття - то за Карпатами з Москви та Києва) століттями разом жило багато різних народів і все було добре, доки не прийшли українські націоналісти(не українці, а іменно українські націоналісти) і не почали роздмухувати національну ворожнечу!!! Певно вдома ними вже не цікавляться...

прибитим міхом "русинякам" 2008-03-19 / 19:02:00
Ви усе боли або "угроросами", або "комуняками". Мадяри не визнавали ніяких русинів, комуністи теж. Те, що було 20 років за Масарика - спірне питання, бо на початку 20-х років багато чеських науковців (інших не було) погоджувались, що закарпатський діалект є частиною української мови (чехи взагалі всіх визнають, у них і зараз можна назватися хоч індоєвропейцем, хоч космополітом - так і запишуть). Якщо ще проти мадяризації стояли Духновичі та ін., то де були русини 45 років за комуністів? Назвіть прізвище людини, яку за "русинську національну свідомість" комуняки відправили кудись у тайгу? Ниє таких. Висновок: "русинську проблему" вигадали комуняки на початку 90-х років. У березні 1990 року, коли всюди вже пройшли оксамитові революції а у Галичині переміг Чорновіл, усі компартійні фивники стали враз "русинами" і автономістами. Так, ви "русиняки" інші, і ваша головна риса - продажність: "продатися, щоб нічого не робити, щоб нами керували (з Москви там чи Будапешта) і усе нам дали".

orange 2008-03-19 / 18:47:00
З ведмедем без голови

рівноденник 2008-03-19 / 18:41:00
Слухайте, а який прапір русинів більш поширений: із „ведмедем” по центрі, „ведмедем” зліва вгорі або взагалі без „ведмедя”?

ЗІ даруйте, що забагато дописувань

рівноденник 2008-03-19 / 18:38:00
>Але подивіться на Косова.

>О це є майбутнє Закарпаття.

пане, як думаєте, хто буде в ролі албанців? :) угорці чи русини?

рівноденник 2008-03-19 / 18:36:00
панове, чи має хто більш-менш об’єктивну статистику щодо населення Закарпаття? скільки відсотків (тисяч) саме русинів, а скільки вкраїнців? (звісно, смішний перепис-01 відкидаємо одразу…)

Иван 2008-03-19 / 16:33:00
Есть русины и будут!!!

ember 2008-03-19 / 13:39:00
Tarasjuk takyj rozumnuj. A naukovcy i polityky vsikh inshykh evropejskykh krajin, Ameryki, de rusyny vyznani, duraki:)

Міклуш 2008-03-19 / 13:11:00
Ми рУсини ніколи не були українцями і тим більш бендерами наші предки були західні словяни ми по другомк думаємо у нас своя красива мова ми не хохли. В 1938р. було 846тис. рУсинів зараз 10тис.Я вас хохломуздіє питаю.....

Tibor 2008-03-19 / 12:38:00
to І"мя



По перше не ти мені будеш указувати за якими правилами мені грати. По друге, є Європейська хартія по національним меншинам, яку Україна підписала і повинна це виконувати. А там записано, що титульна нація країни, повинна!!! забезпеувати розвиток національних меншин, всілякими засобами. А якщо необхідно то предоставляти ім автономію. Таке є в Західній Європі, наприклад південний Тироль в Італії те проживають німці. Тому ти повинан гратися по Європейським міркам, а якщо ні то пензлюй до бендерівців в підземелля.

Ім*я 2008-03-19 / 12:22:00
Тібор, ти міхом прибитий?

Їдь собі в Угорщину і вважай шо хош. Тебе тут ніхто не тримає. Але як ти живеш в Україні, то й гратися будеш за тими правилами, за якими граються в Україні. Інакше - пензлюй до рідних...

Tibor 2008-03-19 / 12:08:00
Дивна позиція у пана Тарасюка... Що людина не має право на своє самовизначення? Скоро дійде вже до того, що на Закарпатті живуть тільки одні українці. А де ж ми угорці? Що ми теж українці? Така логіка у пана Тарасюка. Угорці ніколи не були, не є і ніколи не будуть українцями! Я вже прожив більше 20 років в Києві, але своєю рідною мовою важаю тільки угорську і сам завжди залишусь угорцем, як там не хотілось асиміляції таким бендерівцям як Тарасюк! А русини мають право на свою самобутність. Я розумію, що бендерівцям не хочеться втрачи завойовані комуняками і віддані їм загарбані території. Але подивіться на Косова. О це є майбутнє Закарпаття.

НОВИНИ: Політика

03:04
Що показав перепис у Румунії?
14:39
/ 2
Судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади в Ужгороді
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей